Zbiórka Nie słyszy,nie widzi i inspiruje - zdjęcie główne

Nie słyszy,nie widzi i inspiruje

1 520 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Agnieszka Siepkowska - awatar

Agnieszka Siepkowska

Organizator zbiórki

O inspide w pigułce

Inspide jest akcją skoncentrowaną wokół 4 osób pochodzących z różnych stron Polski. Naszym celem jest zainspirowanie osób z wadą słuchu do dążenia za swoimi marzeniami poprzez ukazanie historii życia oraz opowieści o pasji naszych gości. Co niezwykłe, naszymi gośćmi są osoby z różnych stron Europy i świata, głusi, którzy realizują swoje marzenia w rzeczywistości. W tym roku chcemy raz na kilka miesięcy zorganizować z  nimi  spotkania w formie wykładu lub warsztatu, na którym podzielą się swoją historią, wiedzą i pasją, w której się realizują i są znani. Dziedziny, które reprezentują są bardzo szerokie począwszy od sportu poprzez filmografię skończywszy na dziennikarstwie. 

Kim jesteśmy?

Iwona 

Edyta


Agnieszka


Renata


Co nam się udało do tej pory?

Zorganizowaliśmy już siedem wydarzeń we wszystkich miastach, a w Krakowie byliśmy aż trzykrotnie. Mieliśmy przyjemność gościć pasjonatów z różnych krajów takich jak Australia, Szkocja, Francja, Niemcy, Anglia, Litwa i Kanada. W wydarzeniach wzięło udział ponad 200 osób, a wspierało nas 20 wolontariuszy. W naszych końcowych ankietach dostaliśmy najwyższe oceny zadowolenia i pochwały, nie zabrakło również konstruktywnych uwag, które uwzględniamy z każdym kolejnym wydarzeniem.  

Kilka słów o gościu specjalnym

James Clarke pochodzi z Anglii. Jest głuchoniewidomym maratończykiem od wielu lat. Choruje na zespół Ushera i retinopatię barwnikową a wraz z upływem czasu jego wzrok pogarsza się. Aby zachować siłę w sobie i nie utracić motywacji, James postawił sobie 10 najważniejszych wyzwań, w tym jednym z nich było zdobycie stu medali w rożnych zawodach w okresie 2008-2016, co udało mu się zrealizować w zeszłym roku. James również prowadzi prezentacje, na których pragnie uświadomić społeczeństwo, jak wygląda codzienne życie i potrzeby osoby głuchoniewidomej. Tym samym stara się udowodnić, że wszystko jest możliwe a brak słuchu i wzroku niekoniecznie musi oznaczać rezygnację z pasji, marzeń.

Dlaczego Pomagam.pl?

Przed nami bojowe zadanie – zorganizowanie prezentacji w Warszawie i we Wrocławiu, która tym razem będzie wydarzeniem nieodpłatnym. Niestety z organizacją eventu wiążą się wydatki, które musimy ponieść na takie cele jak kupno biletów lotniczych i kolejowych, nocleg oraz inne koszty organizacyjne. 

Jesteśmy grupą nieformalną z użyczoną osobowością prawną Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, stąd nie posiadamy własnych środków jak i szerokich możliwości zdobycia funduszy. Do tej pory wydarzenia były biletowane, stąd mieliśmy przychód, który umożliwiał nam pokrycie wydatków. W przypadku kwietniowego wydarzenia tematyka jest bardzo ważna, dlatego chcielibyśmy, żeby każdy mógł przyjść i posłuchać, porozmawiać. W Polsce, jak dotąd, nie było jeszcze głuchoniewidomej osoby, która by osiągnęła tyle sukcesów w sporcie i w codziennym życiu jednocześnie nie bojąc się żyć – dlatego naszym zdaniem ta prezentacja porusza bardzo ważną problematykę, która również dotyczy Polaków. Pragniemy dać ludziom możliwość zapoznania się ze światem takich osób jakich świat Jamesa, być może wtedy zauważymy jak wiele jest takich osób wokół nas. W Polsce żyją takie osoby jak James a Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) szacuje, że jest ich ok. 7-8 tysięcy.

Na co zbieramy?

Zbieramy fundusze na pokrycie wydatków związanych z organizacją wydarzeń przede wszystkim na dojazd, wyżywienie i zakwaterowanie dla Jamesa Clarke. Przewidujemy wydatki w wysokości 1500 zł – w razie zebrania większej kwoty, nadwyżkę wykorzystamy przy następnym wydarzeniu inspide w czerwcu 2017 r.

Historię naszego inspide, zdjęcia, relacje wideo mogą Państwo zobaczyć na naszym FanPage: https://www.facebook.com/inspide/


Wspierają nas:

STPJM – partner

EduPJM

Fundacja Promocji Kultury Głuchych KOKON

Instytut Historii Głuchych „Surdus Historicus”

Fundacja Między Uszami

Aktualizacje


 • Agnieszka Siepkowska - awatar

  Agnieszka Siepkowska

  12.03.2017
  12.03.2017

  Rejestracja wciąż jest otwarta, coraz mniej wolnych miejsc - nie przegap ;)

  07.04.2017, Warszawa https://inspide-jamesclarke-waw.evenea.pl/

  09.04.2017, Wrocław https://inspide-jamesclarke-wro.evenea.pl/

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2017
  06.03.2017

  inspide <3

  • Agnieszka Siepkowska - awatar

   Agnieszka Siepkowska - Organizator zbiórki

   07.03.2017
   07.03.2017

   Serdecznie dziękujemy :)

 • achec - awatar

  achec

  06.03.2017
  06.03.2017

  dzialajcie

  • Agnieszka Siepkowska - awatar

   Agnieszka Siepkowska - Organizator zbiórki

   07.03.2017
   07.03.2017

   :)

 • Anonimowy :) - awatar

  Anonimowy :)

  26.02.2017
  26.02.2017

  Pomóż Jamesowi. Jestem pod wrażeniem Jamesa który nie słyszy, nie widzi. Biega w maratonach. To jego marzenie, cel, .... . Pomóż Jamesowi :)

  • Agnieszka Siepkowska - awatar

   Agnieszka Siepkowska - Organizator zbiórki

   07.03.2017
   07.03.2017

   Dziękujemy :) Naprawdę James jest niezwykłą osobą :)

 • Pula :) - awatar

  Pula :)

  25.02.2017
  25.02.2017

  :) Polecam najgoręcej!

  • Agnieszka Siepkowska - awatar

   Agnieszka Siepkowska - Organizator zbiórki

   07.03.2017
   07.03.2017

   Dziękujemy :)

 • Ewa i Łukasz - awatar

  Ewa i Łukasz

  25.02.2017
  25.02.2017

  Trzymam kciuki:-)

  • Agnieszka Siepkowska - awatar

   Agnieszka Siepkowska - Organizator zbiórki

   07.03.2017
   07.03.2017

   Dziękujemy :)

1 520 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Agnieszka Siepkowska - awatar

Agnieszka Siepkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Superwan34 - awatar
Superwan34
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
achec - awatar
achec
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Monika Czechowska - awatar
Monika Czechowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Artur Czopek - awatar
Artur Czopek
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij