Zbiórka Na rehabilitację Jasia - zdjęcie główne

Na rehabilitację Jasia

17 189 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciło 350 osób
Angelika Maksimczyk - awatar

Angelika Maksimczyk

Organizator zbiórki

Witam,

jestem mamą dwójki super dzieciaków. 3 maja 2018 roku urodził się Jaś, otrzymał 8 pkt w skali Apgar. W drugiej dobie życia usłyszeliśmy, że nas syn ma wadę serca VSD. W 4 dobie został przewieziony na kardiologię do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, gdzie po 3 dniowej obserwacji zostaliśmy wypisani do domu. W 7 tygodniu życia Jaś trafił na oddział intensywnej terapii z zapaleniem płuc, gdzie został również w dniu przyjęcia zaintubowany. Po przebadaniu lekarze wiedzieli, że Jaś jest bardzo chory i nie jest to tylko zapalenie płuc, ale też coś jeszcze. Będąc w szpitalu zostały zlecone badania genetyczne, które 7 sierpnia potwierdziły, że Jaś jest chory na bardzo rzadką i nie uleczalną chorobę genetyczną SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Kilka słów o chorobie rdzeniowy zanik mięśni (ang. Spinal Muscular Atrophy - SMA) to rzadka choroba o podłożu genetycznym, której istotą jest osłabienie i stopniowy zanik mięśni. Proces ten jest spowodowany obumieraniem neuronów ruchowych znajdujących się w przednich rogach rdzenia kręgowego, które odpowiadają za pracę mięśni. Choroba objawia się m.in.: osłabieniem mięśni szkieletowych, niedowładem ruchowym, zaburzeniami odżywiania oraz niewydolnością oddechową. Wszystkie ostatecznie prowadzą do śmierci. W Polsce SMA występuje z częstością 1 na 5000-7000 urodzeń.


11.09.2018 r. został wykonany zabieg tracheotomi, dzięki czemu dla Jasia się lepiej oddycha, jak również dzięki temu mógł wrócić do domu. 

Jaś od 1 października jest w domu, wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji dzięki której choć trochę ulży mu w trudach codziennego życia. Nas rodziców niestety nie stać, aby pokryć tak ogromne koszty. Koszt rocznej rehabilitacji jest to około 16 tysięcy złotych. Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy. 

Aktualizacje


 • Angelika Maksimczyk - awatar

  Angelika Maksimczyk

  09.10.2018
  09.10.2018

  Kochani, udało się zebrać całą kwotę i to w kilka dni. Jesteśmy prze szczęśliwi, bo dzięki Wam Jaś ma zapewnioną rehabilitację, bez Was nie było by to możliwe. W związku z tym zbiórka zostanie zamknięta. Jaś oprócz rehabilitacji musi być pod opieką wielu specjalistów oraz wymaga sprzętu do codziennego funkcjonowania. Jeśli nadal chcecie wspierać Jasia w walce z chorobą to możecie to zrobić wpłacając darowiznę
  nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
  numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001
  Rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA
  W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Maksimczyk, 10038 (ten dopisek jest bardzo ważny).

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy, pozdrawiamy Jaś z siostra Amelka oraz rodzicami.

  Zdjęcie aktualizacji 20 576

Komentarze


 • Dominika Herman - awatar

  Dominika Herman

  08.10.2018
  08.10.2018

  Wpłata poszła 🤗 info leci dalej 😊 Trzymajcie się 😘

  • Angelika Maksimczyk - awatar

   Angelika Maksimczyk - Organizator zbiórki

   09.10.2018
   09.10.2018

   Dziękujemy :)

 • Jacek Orzechowski - awatar

  Jacek Orzechowski

  08.10.2018
  08.10.2018

  Niech was dobry Bóg wspomaga. Pokój i dobro!

  • Angelika Maksimczyk - awatar

   Angelika Maksimczyk - Organizator zbiórki

   08.10.2018
   08.10.2018

   Bóg zapłać.

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  06.10.2018
  06.10.2018

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

  • Angelika Maksimczyk - awatar

   Angelika Maksimczyk - Organizator zbiórki

   07.10.2018
   07.10.2018

   :)

 • Marian Orzechowski - awatar

  Marian Orzechowski

  06.10.2018
  06.10.2018

  Niech dobry BOG go wspiera

  • Angelika Maksimczyk - awatar

   Angelika Maksimczyk - Organizator zbiórki

   07.10.2018
   07.10.2018

   Dziękujemy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.2018
  06.10.2018

  Dużo zdrowia i nadziei życzę

  • Angelika Maksimczyk - awatar

   Angelika Maksimczyk - Organizator zbiórki

   07.10.2018
   07.10.2018

   Dziękujemy

17 189 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciło 350 osób
Angelika Maksimczyk - awatar

Angelika Maksimczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 350

Dominik Kulfan - awatar
Dominik Kulfan
50
Lukasz - awatar
Lukasz
16
Maciej Chojecki - awatar
Maciej Chojecki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Justyna - awatar
Justyna
200
Agnieszka Szkilondz - awatar
Agnieszka Szkilondz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Radek - awatar
Radek
50
Marcin Kuczera - awatar
Marcin Kuczera
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij