Piotr Brzezinski - awatar

Piotr Brzezinski

Organizator zbiórki

                        Jesteśmy Rodzicami Amelki Brzezińskiej 

   Amelka urodziła się 07.09.2015 roku z poważną wadą serca : Serce Jednokomorowe,wspólny kanał przedsionkowo-komorowy,wspólny przedsionek,Zespól Heterotaksji.

O chorobie Córeczki dowiedzieliśmy sie w 22 tyg.ciąży podczas badań prematalnych w Warszawie u Prof.Dangel.Po rozmowach z lekarzami z CZD w Warszawie podjęliśmy decyzję o narodzinach Córeczki i operacjach w CZD (niestety to był Nasz błąd).

     Amelka urodziła sie poprzez cesarskie cięcie w 38 tyg.w szpitalu w Warszawie i dostała 9pkt Apgara.W trzeciej dobie życia zaczął zamykać się Przewód Botala i Traciliśmy Córeczkę.Wtedy usłyszeliśmy najgorze słowa:"Państwa dziecka żaden Kardiochirurg na świecie nie uratuje,nie wierzymy w cuda"


     Amelka w stanie Krtycznym została przewieziona do CZD w Warszawie gdzie nastąpiło niedotlenienie oraz niewydolność wielonarządowa.Zakwalifikowano Córke do operacji Norwooda ale ze wzgledu na Jej stan zdrowia przeprowadzono operację Hybrydowa 2-etopową .O córeczki dzieliły Nas drzwi Intensywnej Terapii gdzie nie mogliśmy być z nią cały czas choć czuliśmy,że jesteśmy potrzebni.

     Po wstawieniu Stentu w Przewód Botalla przyszło kolejne załamanie,kolejne niedotlenienie i znów niewydolność wielonarzadowa.Było naprawdę bardzo źle lekarze przychodzili na Oddział Intensywnej Terapii i patrzyli czy Amelka jeszcze żyję ,czy bije Jej malutkie serduszko.Usłyszelismy że lekarze nie mają juz pomysłów co dalej robić.Amelka została przetranportowana do szpitała we Wrocławiu abysmy mieli do Niej bliżej.Załozno tam rurke tracheostomijną i powiedziano,że Amelka nigdy nie będzię sama oddychała.

Postanowiliśmy sami szukac pomocy i znalezliśmy w Niemczech u Prof.Edwarda Malca,który Dał Naszej Córci Nowe Zycie przeprowadzając Operacje Norwooda i Glena za jednym razem


Po operacjęch Corka bardzo szybko zaczeła wracać do żdrowia.Zaczeła samodzielnie jesc z butelki ,choć 10 miesięcy była karmiona sondą.Po wyjęciu rurki tracheostomijnej samodzielnie zaczeła oddychac.Zaczeła się wspaniale rozwijac jak normalne dziecko.

Amelka rozwijała się tak wspaniałe dzięki bardzo kosztownym rehabilitacją i swoim uporem. 

W marcu Amelka miała Cewnikowanie Serduszka w Niemczech u Prof.Malca poniewaz zwęzyły się Jej aorty i zagrażało to życiu.Córeczkę czeka juz niedługo Operacja Fontana także w Niemczech u Prof.Edwarda Malca.

Pięniążki,ktore zostana zebrane podczas tej zbiórki zostana przeznaczone na kosztowne rehabilitacje koszt około 5 tys.miesiecznie oraz na następne Cewikowanie Serduszka,które na czeka także w Niemczech to koszt 7,5 tys. euro

Prosimy o pomoc  dla Naszej Walecznej Coreczki 

Joanna i Piotr Rodzice Amelki


Komentarze

 • Małgorzata Rzymek - awatar

  Małgorzata Rzymek

  12.11.17
  12.11.17

  Powodzenia Amelko :))

 • Bernarda - awatar

  Bernarda

  08.10.17
  08.10.17

  <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.09.17
  06.09.17

  Amelciu bardzo ci kibicuję😘

 • Anna Adamczewska - awatar

  Anna Adamczewska

  25.08.17
  25.08.17

  licytacje 241, 242, 243

 • Anna Adamczewska - awatar

  Anna Adamczewska

  22.08.17
  22.08.17

  licytacja nr236 i nr240

Piotr Brzezinski - awatar

Piotr Brzezinski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 214

Joanna Brzezińska - awatar
8
Joanna Brzezińska
Asia - awatar
20
Asia
Anonimowy Darczyńca - awatar
21
Anonimowy Darczyńca
Aleksandra i Łukasz Chojnowscy - awatar
100
Aleksandra i Łukasz Chojnowscy
Agnieszka Szydłowska - awatar
47
Agnieszka Szydłowska
Elwira Robowska - awatar
8
Elwira Robowska
Iwona Mazurek - awatar
35
Iwona Mazurek
Agnieszka Szydłowska - awatar
16
Agnieszka Szydłowska
BBilyk - awatar
20
BBilyk
Agnieszka Szydłowska - awatar
40
Agnieszka Szydłowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.