Rehabilitacja Serduszka Amelki

owner

Piotr Brzezinski

Organizator zbiórki

Zbiórka

                        Jesteśmy Rodzicami Amelki Brzezińskiej 

   Amelka urodziła się 07.09.2015 roku z poważną wadą serca : Serce Jednokomorowe,wspólny kanał przedsionkowo-komorowy,wspólny przedsionek,Zespól Heterotaksji.

O chorobie Córeczki dowiedzieliśmy sie w 22 tyg.ciąży podczas badań prematalnych w Warszawie u Prof.Dangel.Po rozmowach z lekarzami z CZD w Warszawie podjęliśmy decyzję o narodzinach Córeczki i operacjach w CZD (niestety to był Nasz błąd).

     Amelka urodziła sie poprzez cesarskie cięcie w 38 tyg.w szpitalu w Warszawie i dostała 9pkt Apgara.W trzeciej dobie życia zaczął zamykać się Przewód Botala i Traciliśmy Córeczkę.Wtedy usłyszeliśmy najgorze słowa:"Państwa dziecka żaden Kardiochirurg na świecie nie uratuje,nie wierzymy w cuda"


     Amelka w stanie Krtycznym została przewieziona do CZD w Warszawie gdzie nastąpiło niedotlenienie oraz niewydolność wielonarządowa.Zakwalifikowano Córke do operacji Norwooda ale ze wzgledu na Jej stan zdrowia przeprowadzono operację Hybrydowa 2-etopową .O córeczki dzieliły Nas drzwi Intensywnej Terapii gdzie nie mogliśmy być z nią cały czas choć czuliśmy,że jesteśmy potrzebni.

     Po wstawieniu Stentu w Przewód Botalla przyszło kolejne załamanie,kolejne niedotlenienie i znów niewydolność wielonarzadowa.Było naprawdę bardzo źle lekarze przychodzili na Oddział Intensywnej Terapii i patrzyli czy Amelka jeszcze żyję ,czy bije Jej malutkie serduszko.Usłyszelismy że lekarze nie mają juz pomysłów co dalej robić.Amelka została przetranportowana do szpitała we Wrocławiu abysmy mieli do Niej bliżej.Załozno tam rurke tracheostomijną i powiedziano,że Amelka nigdy nie będzię sama oddychała.

Postanowiliśmy sami szukac pomocy i znalezliśmy w Niemczech u Prof.Edwarda Malca,który Dał Naszej Córci Nowe Zycie przeprowadzając Operacje Norwooda i Glena za jednym razem


Po operacjęch Corka bardzo szybko zaczeła wracać do żdrowia.Zaczeła samodzielnie jesc z butelki ,choć 10 miesięcy była karmiona sondą.Po wyjęciu rurki tracheostomijnej samodzielnie zaczeła oddychac.Zaczeła się wspaniale rozwijac jak normalne dziecko.

Amelka rozwijała się tak wspaniałe dzięki bardzo kosztownym rehabilitacją i swoim uporem. 

W marcu Amelka miała Cewnikowanie Serduszka w Niemczech u Prof.Malca poniewaz zwęzyły się Jej aorty i zagrażało to życiu.Córeczkę czeka juz niedługo Operacja Fontana także w Niemczech u Prof.Edwarda Malca.

Pięniążki,ktore zostana zebrane podczas tej zbiórki zostana przeznaczone na kosztowne rehabilitacje koszt około 5 tys.miesiecznie oraz na następne Cewikowanie Serduszka,które na czeka także w Niemczech to koszt 7,5 tys. euro

Prosimy o pomoc  dla Naszej Walecznej Coreczki 

Joanna i Piotr Rodzice Amelki


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  16.05.17
  16.05.17

  Powodzenia Myszko :*

 • Grzesiek M

  05.05.17
  05.05.17

  Zdrówka

  • Piotr Brzezinski

   Piotr Brzezinski - Organizator zbiórki

   14.05.17
   14.05.17

   dziekuje

 • Natalia Sasin

  09.04.17
  09.04.17

  Dzielna dziewczynka 💖

 • Iwona Mazurek

  01.04.17
  01.04.17

  Dużo Zdrówka Słoneczko :)

 • Dorka

  21.03.17
  21.03.17

  Dużo wiary, sił i wytrwałości dla Rodziców i dla Maleństwa, trzymam kciuki i wierzę że się uda przezwyciężyć przeciwności losu ... pozdrawiam

owner

Piotr Brzezinski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 61

 • Avatar Malwina Naszydłowska
  10
  Malwina Naszydłowska
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Agaa
  50
  Agaa
 • Avatar Aleksandra i Łukasz Chojnowscy
  100
  Aleksandra i Łukasz Chojnowscy
 • Avatar Emiś
  15
  Emiś
 • Avatar Grzesiek M
  100
  Grzesiek M
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Aga Z
  10
  Aga Z
 • Avatar Patrycja
  50
  Patrycja
 • Avatar Karolina
  10
  Karolina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę