Zbiórka Bo zwierzę nie jest rzeczą - miniaturka zdjęcia

Bo zwierzę nie jest rzeczą


"Ludzie wyraźnie dostrzegają przemoc, kiedy oni są ofiarami. Gdy jednak ofiarami są zwierzęta, bezmyślnie tyranizują je i maltretują bez końca" te słowa doskonale pokazują jaki jest stosunek społeczeństwa do zwierząt. Dla większej części społeczeństwa, zwierzęta są przedmiotem, przedmiotem który można bezkarnie wyrzucić, bić, przedmiotem którym mogą dowolnie dysponować. Prawda jest zupełnie inna. Zwierze czuje ból, cierpi. Jest bezwarunkowo ufne wobec swojego oprawcy i mimo bólu jakiego doświadcza kocha swojego kata. To bardzo smutne. Wykorzystujemy zwierzęta w cyrkach, w gospodarstwach domowych, wszędzie tam gdzie mamy wymierne korzyści.

 

Na zdjęciu zbiórki jest Nela. Wspaniały pies któremu w bestialski sposób odrąbano ogon. To była jedna z pierwszych spraw prowadzonych przez Fundację.  Do dnia dzisiejszego takich bulwersujących spraw mamy bardzo dużo, część zakończona prawomocnymi wyrokami, a część spraw nadal się toczy.  Fundacja Green Dog powstała aby zmienić podejście ludzi do zwierząt, może to naiwne, ale chcemy aby zwierzęta w naszym świecie miały należne im miejsce, nie jako przedmioty, ale jako istoty żywe, czujące. 

Kiedyś Immanuel Kant, powiedział: "Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta". Działając w fundacji mogę śmiało stwierdzić, że większa część społeczeństwa nie zdała by egzaminu z bycia człowiekiem. 

Kim jesteśmy:

Fundacja Green Dog powstała z myślą aby bronić praw zwierząt, reprezentować ich prawa w sądach, oraz przed administracją publiczną. Ze wszystkich sił staramy się aby nasze działania były skuteczne, oraz przynosiły wymierne efekty polegające na edukacji społecznej z zakresu praw zwierząt, bo ZWIERZE NIE JEST PRZEDMIOTEM

Nasze działania:

O części naszej pracy można poczytać w prasie czy zobaczyć w mediach. Niestety większość z prowadzonych przez nas spraw dotyczy cierpień zwierząt, wielokrotnie ich śmierci. 

https://kontakt24.tvn24.pl/obcial-psu-ogon-w-mirzec,3028852,ugc

http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/mieszkaniec-gminy-mirzec-siekiera-obcial-psu-ogon,9946878/?najstarsze

Wiele naszych spraw które prowadzimy dotyczy bestialskich zachowań

http://www.radio.kielce.pl/post-65363

http://fakty.interia.pl/swietokrzyskie/news-swietokrzyskie-zabil-psa-mlotkiem,nId,2474237

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,21410971,mezczyzni-brutalnie-zabili-psa-uzyli-drewnianej-palki-i-noza.html

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/staszow/a/gmina-osiek-skatowali-psa-szpadlem-zwierze-trzeba-bylo-uspic,11843989/

We wszystkich tych sprawach Fundacja jest oskarżycielem posiłkowym, 

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22368287,przywiazal-psa-do-ogrodzenia-sad-tysiac-zlotych-za-porzucenie.html 

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22444239,strzelal-do-psa-w-ostrowcu-teraz-zostal-skazany-przed-sadem.html

Spraw w których fundacja Green Dog jest poszkodowanym i jednocześnie oskarżycielem posiłkowym jest znacznie więcej, o niektórych prasa nie pisze ponieważ są na etapie postępowania przygotowawczego. 

Dlaczego zwracamy się o pomoc:

Fundacja Green Dog jest małą fundacją, a nasz zarząd nie pobiera wynagrodzenia. Wszyscy pracujący w fundacji robią to pro publico bono. Chcemy działać jeszcze skuteczniej i lepiej, wielokrotnie potrzebujemy profesjonalnej pomocy, za którą musimy zapłacić, niestety nie stać nas na nią. Każda złotówka, którą dysponuje fundacja, jest dla nas na wagę złota. Wiemy, że dzięki waszej pomocy możemy działać lepiej i skuteczniej, dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli, którym los i dobro zwierząt nie jest obojętne, o pomoc finansową. To dzięki Wam będziemy mogli zorganizować profesjonalny wolontariat i wyszkolić inspektorów, którzy w ramach ekopatroli będą kontrolowały warunki, w jakich przebywają zwierzęta. Będziemy mogli również skuteczniej działać w przypadku trudnych postępowań oraz pomagać innym organizacjom z zakresu praw zwierząt. Jeszcze raz w imieniu Fundacji Green Dog, w imieniu wszystkich zwierząt potrzebujących pomocy, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Proszę również o udostępnianie na swoich profilach tej zbiórki.

W imieniu Zarządu Fundacji Green Dog

Karol Ruzik


https://www.facebook.com/greendogstarachowice/


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Green Dog - awatar

  Fundacja Green Dog

  03.02.18
  03.02.18

  http://starachowicki.eu/flash/ps-99655-przywiazala-psa-bo-byl-agresywny/ Oraz Nasza walka z prymitywną rozrywką jaką są cyrki http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/a/nie-chca-cyrku-ze-zwierzetami-w-starachowicach,9955944/

Komentarze

 • Michal P Stropek - awatar

  Michal P Stropek

  03.02.18
  03.02.18

  Dziekuje, ze moglem pomoc

  • Fundacja Green Dog - awatar

   Fundacja Green Dog - Organizator zbiórki

   03.02.18
   03.02.18

   My również serdecznie dziekujemy

Wpłaty - 10

Michał - awatar
1
Michał
Dominika Dobosz - awatar
2
Dominika Dobosz
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
JUSTYNA SZYMAŃSKA - awatar
20
JUSTYNA SZYMAŃSKA
Jackie Binda - awatar
20
Jackie Binda
Magdalena K. - awatar
50
Magdalena K.
Michal P Stropek - awatar
50
Michal P Stropek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij