Bo zwierzę nie jest rzeczą

223 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób


"Ludzie wyraźnie dostrzegają przemoc, kiedy oni są ofiarami. Gdy jednak ofiarami są zwierzęta, bezmyślnie tyranizują je i maltretują bez końca" te słowa doskonale pokazują jaki jest stosunek społeczeństwa do zwierząt. Dla większej części społeczeństwa, zwierzęta są przedmiotem, przedmiotem który można bezkarnie wyrzucić, bić, przedmiotem którym mogą dowolnie dysponować. Prawda jest zupełnie inna. Zwierze czuje ból, cierpi. Jest bezwarunkowo ufne wobec swojego oprawcy i mimo bólu jakiego doświadcza kocha swojego kata. To bardzo smutne. Wykorzystujemy zwierzęta w cyrkach, w gospodarstwach domowych, wszędzie tam gdzie mamy wymierne korzyści.

 

Na zdjęciu zbiórki jest Nela. Wspaniały pies któremu w bestialski sposób odrąbano ogon. To była jedna z pierwszych spraw prowadzonych przez Fundację.  Do dnia dzisiejszego takich bulwersujących spraw mamy bardzo dużo, część zakończona prawomocnymi wyrokami, a część spraw nadal się toczy.  Fundacja Green Dog powstała aby zmienić podejście ludzi do zwierząt, może to naiwne, ale chcemy aby zwierzęta w naszym świecie miały należne im miejsce, nie jako przedmioty, ale jako istoty żywe, czujące. 

Kiedyś Immanuel Kant, powiedział: "Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta". Działając w fundacji mogę śmiało stwierdzić, że większa część społeczeństwa nie zdała by egzaminu z bycia człowiekiem. 

Kim jesteśmy:

Fundacja Green Dog powstała z myślą aby bronić praw zwierząt, reprezentować ich prawa w sądach, oraz przed administracją publiczną. Ze wszystkich sił staramy się aby nasze działania były skuteczne, oraz przynosiły wymierne efekty polegające na edukacji społecznej z zakresu praw zwierząt, bo ZWIERZE NIE JEST PRZEDMIOTEM

Nasze działania:

O części naszej pracy można poczytać w prasie czy zobaczyć w mediach. Niestety większość z prowadzonych przez nas spraw dotyczy cierpień zwierząt, wielokrotnie ich śmierci. 

https://kontakt24.tvn24.pl/obcial-psu-ogon-w-mirzec,3028852,ugc

http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/mieszkaniec-gminy-mirzec-siekiera-obcial-psu-ogon,9946878/?najstarsze

Wiele naszych spraw które prowadzimy dotyczy bestialskich zachowań

http://www.radio.kielce.pl/post-65363

http://fakty.interia.pl/swietokrzyskie/news-swietokrzyskie-zabil-psa-mlotkiem,nId,2474237

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,21410971,mezczyzni-brutalnie-zabili-psa-uzyli-drewnianej-palki-i-noza.html

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/staszow/a/gmina-osiek-skatowali-psa-szpadlem-zwierze-trzeba-bylo-uspic,11843989/

We wszystkich tych sprawach Fundacja jest oskarżycielem posiłkowym, 

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22368287,przywiazal-psa-do-ogrodzenia-sad-tysiac-zlotych-za-porzucenie.html 

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22444239,strzelal-do-psa-w-ostrowcu-teraz-zostal-skazany-przed-sadem.html

Spraw w których fundacja Green Dog jest poszkodowanym i jednocześnie oskarżycielem posiłkowym jest znacznie więcej, o niektórych prasa nie pisze ponieważ są na etapie postępowania przygotowawczego. 

Dlaczego zwracamy się o pomoc:

Fundacja Green Dog jest małą fundacją, a nasz zarząd nie pobiera wynagrodzenia. Wszyscy pracujący w fundacji robią to pro publico bono. Chcemy działać jeszcze skuteczniej i lepiej, wielokrotnie potrzebujemy profesjonalnej pomocy, za którą musimy zapłacić, niestety nie stać nas na nią. Każda złotówka, którą dysponuje fundacja, jest dla nas na wagę złota. Wiemy, że dzięki waszej pomocy możemy działać lepiej i skuteczniej, dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli, którym los i dobro zwierząt nie jest obojętne, o pomoc finansową. To dzięki Wam będziemy mogli zorganizować profesjonalny wolontariat i wyszkolić inspektorów, którzy w ramach ekopatroli będą kontrolowały warunki, w jakich przebywają zwierzęta. Będziemy mogli również skuteczniej działać w przypadku trudnych postępowań oraz pomagać innym organizacjom z zakresu praw zwierząt. Jeszcze raz w imieniu Fundacji Green Dog, w imieniu wszystkich zwierząt potrzebujących pomocy, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Proszę również o udostępnianie na swoich profilach tej zbiórki.

W imieniu Zarządu Fundacji Green Dog

Karol Ruzik


https://www.facebook.com/greendogstarachowice/


Aktualności


 • Fundacja Green Dog - awatar

  Fundacja Green Dog

  03.02.18
  03.02.18

  http://starachowicki.eu/flash/ps-99655-przywiazala-psa-bo-byl-agresywny/ Oraz Nasza walka z prymitywną rozrywką jaką są cyrki http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/a/nie-chca-cyrku-ze-zwierzetami-w-starachowicach,9955944/

Komentarze


 • Michal P Stropek - awatar

  Michal P Stropek

  03.02.18
  03.02.18

  Dziekuje, ze moglem pomoc

  • Fundacja Green Dog - awatar

   Fundacja Green Dog - Organizator zbiórki

   03.02.18
   03.02.18

   My również serdecznie dziekujemy

223 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wpłaty: 10

Michał - awatar
Michał
1
Dominika Dobosz - awatar
Dominika Dobosz
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
JUSTYNA SZYMAŃSKA - awatar
JUSTYNA SZYMAŃSKA
20
Jackie Binda - awatar
Jackie Binda
20
Magdalena K. - awatar
Magdalena K.
50
Michal P Stropek - awatar
Michal P Stropek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij