Zbiórka Zakup silnika zaburtowego OSPORW - zdjęcie główne

Zakup silnika zaburtowego OSPORW

95 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

OSP ORW w Opolu istnieje od 1969 roku. Podczas całej swojej działalności jednostka skupiała się na rozwoju ratownictwa wodnego, od ubiegłego roku rozwijamy działalność również jako ratownictwo medyczne oraz jednostka operacyjno techniczna.

Kluczowym elementem naszego rozwoju w  ubiegłym roku był wygrany grant "przystań z zachodzącym słońcem"- przystań strażacka. To dzięki niemu nasza jednostka stała się popularna oraz mogła częściowo wyremontować teren oraz budynek jednostki.

Głównym celem zbiórki jest :
1. Silnik oraz wyposażenie do łodzi ( łódź zakupiliśmy z grantu Lechstarter - jednak żeby była przydatna i służyła do pomocy musimy dokończyć wyposażać z własnych funduszy)

Kolejnym etapem rozwoju jednostki OSP ORW w Opolu :
2.  Nomexy oraz ubranie koszarowe - umundurowanie strażaków

3. Pompy szlamowe wysokiej wydajności -  Sprzęt specjalistyczny dzięki któremu będziemy bardziej angażować się w pomoc podczas zagrożeń środowiskowych ,

4.  AED oraz sprzęt medyczny -  sekcja medyczna będzie mogła o wiele więcej działać w swoim zakresie, szkolić społeczeństwo lokalne z pierwszej pomocy a sprzęt medyczny wykorzystać do niesienia pomocy poszkodowanym.

5.  Sprzęt do szkolenia/ ćwiczenia ratownictwa wodnego


Zadania nasze wykonujemy własnymi siłami i środkami, dzięki osobistemu zaangażowaniu członków naszej jednostki,  jednakże przejście na oczekiwany wyższy poziom działalności wymaga wykorzystywania w codziennej pracy profesjonalnego sprzętu do ratownictwa wodnego,medycznego oraz technicznego którego bez Państwa wsparcia nie uzyskamy.

Samochody, które posiadamy (ford, renault) zostały pozyskane od innych podmiotów a cała zabudowa została wykonana przez naszych wolontariuszy.


Jednostka OSP ORW w Opolu wraz z administracją publiczną wielokrotnie  uczestniczy w realizacji zadań publicznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w przebywaniu nad wodą. Podczas takich akcji prezentujemy nasz sprzęt oraz pokazujemy jak działać  w przypadku zagrożenia. Jednak jest to zbyt mało, by osiągnąć zamierzony efekt. Chcemy więc włączyć w nasze działania przeprowadzanie szkoleń z udzielania pierwszej pomocy oraz z użytkowania AED.

Trudność w pozyskiwaniu środków finansowych niezbędnych do zrównoważonego rozwoju organizacji, a co za tym idzie realizacji w sposób profesjonalny jej celów statutowych. Braki sprzętowe wynikające z niedoborów finansowania działalności statutowej mimo kluczowej roli jednostki dla zapewnienia bezpieczeństwa w regionie. Aby cele statutowe organizacji mogły być realizowane w sposób profesjonalny niezbędny jest zakup profesjonalnego sprzętu.

Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy, gdyż to od tego zależy przyszłość naszej OSP.
Zapraszam do śledzenia naszej działalności na FB - https://www.facebook.com/OSPORW.Opole/
Aktualizacje


 • Ochotnicza Straż Pożarna, Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu - awatar

  Ochotnicza Straż Pożarna, Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu

  28.06.2019
  28.06.2019

  Zakupiona łódź z fundacji Lechstarter, musi zostać doposażona w sprzęt który pozwoli wykorzystywać łódź do ratownictwa wodnego.
  Głównym celem jest zakup silnika zaburtowego

  Zdjęcie aktualizacji 33 498

95 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wpłaty: 4

Tomasz - awatar
Tomasz
20
Marek - awatar
Marek
20
Jarosław Buhl - awatar
Jarosław Buhl
5
Zbyszek Wilczek - awatar
Zbyszek Wilczek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij