Zbiórka Na pomoc Julkowi z Zatora - zdjęcie główne

Na pomoc Julkowi z Zatora

69 143 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 694 osoby

Na początku my jako rodzice chcemy bardzo podziękować za wszystko co do tej pory zrobiliście dla Nas. Pokazaliście Nam, że jesteście z nami i daliście nam bezinteresowną pomoc, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni! 🥹❤️

Utworzyliśmy grupę dla Julka i cały dochód z niej będzie przeznaczony na jego wizyty, rehabilitację, a także sprzęty, które ułatwią mu samodzielne funkcjonowanie.
Obecnie uczęszczamy na rehabilitację, zajęcia sensoryczne do surdologopedy, a także neurologopedy. Wszystkie zajęcia odbywają się prywatnie. Niestety wiąże się to z dużymi kosztami. Dlatego prosimy Was o pomoc, każdy najdrobniejszy gest jest dla nas bardzo ważny. Udostępnienie postu lub skomentowanie to też forma wsparcia.
Zapraszamy do licytowania dla Naszego Julka 🫶

My jako rodzice każdego dnia walczymy o jego sprawność, ale bez Was sobie nie poradzimy!

Wiemy, że możemy liczyć na Was i tym razem. Dlatego bądźcie z Julkiem, bądźcie z Nami 🩷 Walczymy wspólnie o jego sprawność na przyszłość ‼️💕

Julek urodził się w 36 tygodniu ciąży w wyniku przedwczesnego odklejenia łożyska. Poród odbył się w szpitalu w Oświęcimiu, jednak po 7 dniach, w związku ze stwierdzeniem u Julka licznych wad wrodzonych, chcąc zapewnić mu lepszą opiekę, podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 

W Krakowie Julek przeszedł szereg badań, w tym badania genetyczne. Stwierdzono wadę genetyczną o nazwie: aberracja chromosomu 18. Nieprawidłowości, jakie powoduje wada tego typu to: niedosłuch, anomalie w obrębie stóp, obniżone napięcie mięśniowe, spodziectwo, wnętrostwo, niskorosłość oraz cechy dysmorfii twarzy. 

Julek w ciągu 2 lat przeszedł 3 zabiegi urologiczne w związku z wystąpieniem u niego przepukliny, spodziectwa i wnętrostwa. Przeszedł również 2 operacje stóp, ponieważ urodził się ze stopą płasko-koślawą. Gdy miał zaledwie 2 miesiące, na obie nóżki założono mu specjalny gips, który musiał nosić przez 3 miesiące, a my co tydzień musieliśmy jeździć na jego wymianę. Nie mógł tak jak jego rówieśnicy swobodnie kopać swoimi malutkimi nóżkami, co spowodowało kolejne problemy z napięciem mięśniowym.

Po operacji stóp lekarze zalecili nam specjalne ortezy, w których Julek musi chodzić, aby stopa mogła się odpowiednio kształtować i aby nie dochodziło do koślawienia. To generuje duże koszty, ponieważ co 3 miesiące musimy jeździć na wizyty i wymieniać ortezy na nowe. Dodatkowo potrzebne są specjalne buty ortopedyczne.

Pojawiło się małe światełko w tunelu – Julek nauczył się raczkować i jest w stanie przemieszczać się, trzymając się czegoś, porusza się przy pomocy specjalnego balkonika. Bardzo cieszą nas te postępy, jednak aby nasz synek mógł chodzić samodzielnie, potrzebuje więcej rehabilitacji.

Julek ma także stwierdzony niedosłuch na poziomie 70 dB – nosi aparaty słuchowe. Uczęszcza na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju (WWR) i jest stale rehabilitowany przez zespół specjalistów takich jak: logopeda, psycholog, surdologopeda, terapeuta SI. Wymaga także opieki wielu lekarzy specjalistów.

Z mężem długo zastanawialiśmy się nad tym, czy możemy ubiegać się o takie wsparcie finansowe. Wszystkie nasze oszczędności przekierowaliśmy na wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją synka. Walczymy o jego sprawność od trzech lat, a ta walka pochłania ogromne ilości energii i pieniędzy. Mimo wszystko wiemy, że nie możemy się poddać.

Naszym marzeniem jest, aby Julek zaczął samodzielnie stać i chodzić na własnych nóżkach, o własnych siłach, bez pomocy specjalistycznego sprzętu – tak jak jego rówieśnicy oraz jego starszy brat Emil. Pomóżcie nam spełnić to marzenie!

Z całego serca prosimy o wsparcie finansowe na rzecz leczenia i rehabilitacji Julka. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą cegiełkę przekazaną na ratowanie sprawności naszego synka. Każdy grosz jest na wagę złota i przybliża nas do celu. Prosimy o pomoc!

Rodzice Julka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Chris - awatar

  Chris

  09.05.2024
  09.05.2024

  mały bohater 🫶

 • Beata Balonek - awatar

  Beata Balonek

  13.04.2024
  13.04.2024

  Gra licytacja

 • Beata Balonek - awatar

  Beata Balonek

  10.04.2024
  10.04.2024

  Licytacja zwgar i zestaw kosmetyków

 • Małgorzata Żurek - awatar

  Małgorzata Żurek

  07.03.2024
  07.03.2024

  Trzymaj się

 • Sebastian i Hadrian - awatar

  Sebastian i Hadrian

  28.02.2024
  28.02.2024

  Zdrowia ❤️

69 143 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 694 osoby

Wpłaty: 694

Maria Pierzchala Woszczyna - awatar
Maria Pierzchala Woszczyna
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Janusz Koniarski licytacja ksiązki i sadzonki - awatar
Janusz Koniarski licytacja ksiązki i sadzonki
40
Paulina Walkowicz-Dziubany, Pokémon, kredki, lizak - awatar
Paulina Walkowicz-Dziubany, Pokémon, kredki, lizak
10
Gosia Adamik - awatar
Gosia Adamik
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Magdalena Malec - awatar
Magdalena Malec
100
Karolina Luks -> Rower - awatar
Karolina Luks -> Rower
110
Beata Balonek - awatar
Beata Balonek
120
Mariusz Korczyk - awatar
Mariusz Korczyk
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij