Zbiórka Julek i stopa końsko-szpotawa - zdjęcie główne

Julek i stopa końsko-szpotawa

2 261 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Kamila Ohl - awatar

Kamila Ohl

Organizator zbiórki

Julek urodził się 14 czerwca 2016 z wrodzoną wadą - stopa końsko-szpotawa.

Wada ta charakteryzuje się utrwalonym zgięciem podeszwowym stopy i przywiedzeniu przodostopia.

Jego stopa zalicza się do grupy atypowej, czyli trudniejsza w leczeniu i konieczna jest Tenotomia ( przecięcie ścięgna Achillesa) co też nie oznacza, że nie nastąpi nawrót wady.

Leczenie trzeba zacząć jak najszybciej, ze względu na odległe terminy u ortopedów zaczeliśmy leczenie (pierwszy gips) w 8 tygodniu życia ( leczenie za pomocą metody Ponsetiego polega na cotygodniowym modelowaniu stopy poprzez gipsy)


                                                                 Stopa Julka :

                               Pierwszy gips (źle dobrany gips, przez pierwszego ortopedę)

Z ustaleń z lekarzem-ortopedą powinien mieć 3-4 gipsy, przecięcie ścięgna, 3 tygodnie gipsu i szyna z bucikami.

Niestety po tych gipsach nie doszło do Tenotomii, a później zaczęło się uczulenie ( Atopowe zapalenie skóry)

Zauważyliśmy, że ortopeda zaczął nas zwodzić, i już nie bardzo wiedział jak się zabrać za leczenie mojej stópki.

Po 5 miesiącach leczenia u tego Pana, pojechaliśmy na konsultacje do Poznania.

U Profesora dowiedzieliśmy się, że gipsy były źle zakładane, stopa jest nieskorygowana, a zabieg powinien odbyć się maksymalnie po 2 gipsach. Nasza decyzja była oczywista, że zostajemy pacjentami Profesora mimo dużych kosztów dojazdów,  wizyt i długiej trasy (300km w jedną stronę).

Już na tej samej wizycie Profesor założył nam gips tak jak powinno być to od początku, i poinformował nas, że na następnej wizycie tenotomia :) 

                                                

                                                                 Prawidłowo założony gips 

                 Po kolejnych gipsach, oraz tenotomii przyszedł czas na szynę z bucikami :)


U pierwszego ortopedy "utopiliśmy" około 3 tysięcy złotych. 

Natomiast każda kolejna wizyta w Poznaniu to kolejny tysiąc, niestety nasza sytuacja finansowa nie jest na tyle dobra, żeby móc bezproblemowo jechać na wizyty. Dlatego prosilibyśmy o wsparcie, nie dla nas, lecz dla dobra naszego kochanego Julka, który dzielnie walczy z wadą.

EDIT 21.10.2017r. :  Julek skończył 16 miesięcy, to już tyle czasu walczymy o jego stopę, aby była w pełni sprawna.  Julian samodzielnie chodzi i biega. Ale cały czas widać, że stopę cały czas oszczędza. Stopa różni się od zdrowej wyglądem oraz wielkością. Rozmiar buta na zdrowej i na chorej różni się o 1 rozmiar. Szyna towarzyszy nam do spania, wiadomo nic przyjemnego, chociaż Julek dzielnie ją znosi i akceptuję. Przed nami jeszcze parę lat zanim odstawimy ją na dobre :)

Profesor mówi, że póki co nic się nie cofa czyli jest dobrze, z czego wszyscy się bardzo mocno cieszymy.


                                                          Stopa Juliana wygląda tak :

                                             Mamy nadzieję, że będzie już coraz lepiej :)

    Może są jeszcze osoby, które nie pomogły a chciałyby nas wesprzeć to zapraszamy 👣

Pozdrawiamy i przesyłamy całuski :* 

Antoni i Julian :)

Komentarze


  • Krysia - awatar

    Krysia

    25.03.2017
    25.03.2017

    Powodzenia maluszku

  • Marek Klejn - awatar

    Marek Klejn

    26.02.2017
    26.02.2017

    Szkoda malucha, szybkiego powrotu do zdrowia!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    24.02.2017
    24.02.2017

    Zdrówka kochani i owocnego leczenia . Trzymamy kciuki

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    23.02.2017
    23.02.2017

    Dużo zdrówka dla maluszka!

  • PWPW - awatar

    PWPW

    23.02.2017
    23.02.2017

    Zdrówka!!

2 261 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Kamila Ohl - awatar

Kamila Ohl

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 50

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Żaneta Łangowska - awatar
Żaneta Łangowska
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Malwina Czerniak - awatar
Malwina Czerniak
50
GRUPA PROGRES - awatar
GRUPA PROGRES
500
Krysia - awatar
Krysia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij