Zbiórka Wózek-"pierwsze kroki" Julii - zdjęcie główne

Wózek-"pierwsze kroki" Julii

1 271 zł  z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Monika Waliszewska - awatar

Monika Waliszewska

Organizator zbiórki

 Julia potrzebuje Waszej pomocy....  Tylko specjalistyczny wózek elektryczny " postawi ją na nogi" ! Bez niego będzie skazana na życie w bezruchu.....

Wyobraźcie sobie , że spotyka Was wielkie szczęście...

Każdego dnia nabiera mocy...

Napawa Was coraz większym optymizmem...

Naszym szczęściem jest Julia .

              Julia urodziła się 23.10.2014 roku. Po pierwszych miesiącach życia bardzo osłabła, pediatra stwierdził osłabienie mięśniowe. Później nic już nie trzeba było mówić- sami widzieliśmy jak słabną rączki i nóżki naszego dziecka. Jak ruchy, które wcześniej wykonywała nagle przestają być zauważalne.

           Miała 10 miesięcy kiedy usłyszeliśmy podejrzenie choroby. SMA 1- rdzeniowy zanik mięśni typu 1. To postępująca choroba genetyczna, której konsekwencją jest zanik mięśni ruchowych i oddechowych. Oznacza to powolne zanikanie, mięsień po mięśniu.

    Po wielu badaniach genetycznych i biopsji mięśnia potwierdziły się wcześniejsze podejrzenia lekarzy....

            Nie dowierzaliśmy, najboleśniejsza jest niemoc. Budzić się rano i myśleć co tego dnia zabierze choroba.   


                        Julia ma teraz 3,5 roku , już dawno powinna stawiać swoje pierwsze kroki, a nawet biegać- jednak nie siada, nie chodzi, nie potrafi przekręcić się na boczek, nie podniesie sama rączki czy nóżki, z trudem utrzymuje swoją główkę...

                      W celu wsparcia mięśni oddechowych przed ich zanikaniem jest na wentylacji nieinwazyjnej przez maskę nosową, czyli podczas snu wspomaga ją respirator. 

Potrzebuje systematycznych rehabilitacji, oraz wielu sprzętów ortopedycznych i pomocniczych np. pionizator, ortezy na nóżki, gorset, kamizelka stabilizująca, specjalistyczny fotelik samochodowy, wózek, leżak do kąpieli.

Potrzeb jest naprawdę sporo dlatego dziękujemy za każde wsparcie.

                              Celem , który aktualnie chcielibyśmy  osiągnąć jest zakup specjalnego wózka elektrycznego, który jest Julii niezbędny w życiu codziennym.  Wózek da jej wiele możliwości oraz pozwoli na większą samodzielność. Zwykły wózek w przypadku Julii nie zda egzaminu, nie ma ona wystarczająco dużo siły, jej rączki są zbyt słabe by samodzielnie mogły wprawić koła w ruch. Jedynie sterowanie elektroniczne da jej szanse na odrobinę samodzielności.

                  Jula jest dobrą obserwatorką, zadaje dużo pytań.

Chciała by biegać , tańczyć, skakać jak jej rówieśnicy , jednak choroba jej na to nie pozwala.

Wózek to dla Juleczki nogi i okno na świat, szansa na pełniejsze życie.

Wózek jest jej jedyną szansą na samodzielność , na ruch , na przemieszczanie się, poczucie odrobiny dziecięcej radości w samodzielnym poruszaniu się.

Dzięki niemu zrobi swoje "pierwsze kroczki" .

Bez niego będzie skazana na życie w bezruchu....


Odpowiednio dostosowany do jej możliwości ruchowych wózek elektryczny kosztuje niestety ok. 20 000 zł- 25 000 zł w zależności od zastosowanych dodatków.

Refundacja NFZ wynosi zaledwie 3 000 zł.

Jest to dla nas ogromna kwota, dlatego też zwracamy się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie w sfinansowaniu wózka.

Wierzymy , że z Państwa pomocą uda nam się spełnić jej marzenie... o możliwości samodzielnego poruszania się.

Każdy może pomóc. Liczy się każda złotówka.


Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.


Julia jest podopieczna fundacji Avalon.

Możliwe jest przekazanie dla niej 1 % podatku, wysłanie sms ,  wpłata bezpośrednio na subkonto w fundacji lub wystawienie na jej cel licytacji.


<3 Podaruj mi swój 1% 

-KRS 0000270809

- Cel szczegółowy- WALISZEWSKA 5145


<3 Darowizny: 

Fundacja Avalon- Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

02-672 Warszawa ul. Domaniewska 50 A

Nr konta dostępny na stronie www.fundacjaavalon.pl

Tytuł wpłaty: WALISZEWSKA 5145


<3 sms o treści: 

-POMOC 5145

-Na numer: 75 165  (koszt 6,15 zł)


<3 wystawiając przedmiot na licytacje dla mnie na stronie charytatywni allegro link:

www.charytatywni.allegro.pl/cele?query=julia%20waliszewska


>3 Mój profil na stronie fundacji Avalon:

www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/waliszewska_julia

<3 Strona na facebooku:

www.facebook.com/juliawaliszewskaa/

         Dziękujemy za każdą zebraną z Waszą pomocą złotówkę, która jest na miarę złota.


Aktualizacje


  • Monika Waliszewska - awatar

    Monika Waliszewska

    16.05.2018
    16.05.2018

    Witajcie kochani udało nam się dokonać zakupu używanego wózka permobil koala. Julia teraz trenuje jazdę :). W związku z tym, że zakup pochłonął wszystkie środki , a rozliczenie z 1% podatku pojawi się na subkoncie dopiero w pazdziernkiu zbiórka pozostaje nadal aktywna, ale zmniejszamy sumę do kwoty zakupu wózka.

1 271 zł  z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Monika Waliszewska - awatar

Monika Waliszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Janigacz - awatar
Ewa Janigacz
20
Tomek i Olga - awatar
Tomek i Olga
600
Magdalena Wietecka - awatar
Magdalena Wietecka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aneta - awatar
Aneta
50
Łukasz Rzepecki - awatar
Łukasz Rzepecki
20
Małgorzata Wójcik - awatar
Małgorzata Wójcik
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij