Produkcja "Jutro będzie futro"

20 685 zł  z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciło 367 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Dlaczego film jest potrzebny?

Zbieramy pieniądze na produkcję pierwszego w Polsce filmu edukacyjnego o przemyśle futrzarskim. Fundacja Viva od lat prowadzi kampanie antyfutrzarskie. Większość społeczeństwa wciąż nie wie, jak funkcjonuje przemysł futrzarski. Chcemy to zmienić! Pomożecie nam?

Szokujące wyniki ankiety

Przeprowadziliśmy ankietę, w której wzięło udział ponad 1000 osób. Jej wyniki były szokujące! Na pytanie o ilość ferm w Polsce tylko 29% osób zaznaczyło poprawną odpowiedź. Ludzie nie wiedzą, ile zabija się zwierząt na fermach, ile z nich potrzeba na uczycie jednego płaszcza ani w jaki sposób fermy oddziałują na środowisko.

Tymczasem w Polsce jest ponad 750 legalnych ferm zwierząt futerkowych! Co roku ginie na nich ponad 6 milionów norek i kilkaset tysięcy lisów. Część ucieka i pustoszy środowisko naturalne.

Zdjęcie opisu zbiórki Produkcja "Jutro będzie futro"

Co ukaże się w filmie?

Film ukaże się w dwóch wersjach – pełnometrażowej oraz edukacyjnej, która wejdzie w skład pakietu, który roześlemy do szkół.

W filmie chcemy poruszyć wszystkie aspekty przemysłu futrzarskiego. Mamy zatrważające materiały z kilkudziesięciu polskich ferm. Przeprowadziliśmy wywiady z profesorami, etiologami, projektantami i przedstawicielami największych w Polsce organizacji zajmujących się prawami zwierząt.

Zdjęcie opisu zbiórki Produkcja "Jutro będzie futro"

Nie chcemy ferm!

Przez ostatnie miesiące jeździliśmy po całej Polsce, nagrywając, jak protestują mieszkańcy miejscowości, w których powstają fermy i jak wyglądają interwencje w takich miejscach.

Zdjęcie opisu zbiórki Produkcja "Jutro będzie futro"

Jak wydamy środki?

Długa droga za nami, ale jeszcze sporo pracy zostało, zanim film ujrzy światło dziennie. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy chcemy dokręcić jeszcze kilka wywiadów, przygotować grafiki i animacje do filmu, złożyć w całość zebrany materiał i dobrać do całości odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Niestety produkcja filmu wiąże się z ciągłymi, często niespodziewanymi wydatkami.

To ważny i potrzebny film. Pomożecie nam zebrać potrzebną kwotę?

Zdjęcie opisu zbiórki Produkcja "Jutro będzie futro"

Wspierają nas

Produkcję naszego filmu wspiera wielu muzyków, aktorów i dziennikarzy, m.in. Maja Ostaszewska, Adam Wajrak i Szymon Hołownia.

Zdjęcie opisu zbiórki Produkcja "Jutro będzie futro"

Pamiętajcie, że Pomagam.pl umożliwia dokonanie płatności także przy użyciu kart kredytowych, PayPal’a, tradycyjnych przelewów bankowych oraz w okienku na poczcie. Możecie też wesprzeć nas dowolną kwotą bez wybierania nagrody i bez rejestracji na portalu.

Aktualizacje


 • Fundacja Viva! - awatar

  Zbieramy na zewnętrzny wybieg dla lisów

  13.10.2015
  13.10.2015

  Nadprogramowe pieniądze ze zbiórki pójdą na budowę zewnętrznego wybiegu dla uratowanych lisów!
  Lisy pochodzą z nielegalnej fermy, gdzie były karmione padliną, rzadko dostawały wodę, a całe dnie spędzały w małej, brudnej klatce na gołych kratach. Jeden z braku słońca ma zdeformowane kończyny. Jednego trzeba było uśpić, ponieważ robaki dosłownie zjadały go od środka.
  Uratowane przez nas zwierzęta sporo wycierpiały i chcemy im to wynagrodzić. Chcemy, żeby na ich przykładzie ludzie zobaczyli, że futro jest piękne tylko na zwierzęciu.
  Udało się nam uzbierać na boksy dla lisów. Chcemy też jednak przygotować dla nich zewnętrzne, dobrze zabezpieczone wybiegi, gdzie będą mogły biegać, kopać, poleżeć pod drzewem czy wylegiwać się w słońcu. Żeby lisy nie uciekły (nie poradzą sobie na wolności) wybiegi muszą być dobrze zabezpieczone - nie tylko siatką od góry, ale też betonem pod ziemią, żeby się nie przekopały poza wybieg.

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  18.10.2015
  18.10.2015

  M :)

 • Paulina - awatar

  Paulina

  18.10.2015
  18.10.2015

  zaplata za wylicytowana koszulke zre trawe

 • Tina - awatar

  Tina

  14.10.2015
  14.10.2015

  RL

 • Julia - awatar

  Julia

  13.10.2015
  13.10.2015

  RS

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  13.10.2015
  13.10.2015

  Całkowicie popieram akcję likwidacji ferm zwierząt hodowanych na futra. Barbarzyństwo, którego człowiek w dzisiejszych czasach powinien się wstydzić.

20 685 zł  z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciło 367 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 367

Patrycja - awatar
Patrycja
20
Karolina - awatar
Karolina
30
Kasia - awatar
Kasia
65
Dorota - awatar
Dorota
130
Alicja - awatar
Alicja
65
Monika - awatar
Monika
65
Agnieszka - awatar
Agnieszka
65
Karolina - awatar
Karolina
65
Magdalena - awatar
Magdalena
65
Błędny - awatar
Błędny
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij