Produkcja "Jutro będzie futro"

Zbiórka

Dlaczego film jest potrzebny?

Zbieramy pieniądze na produkcję pierwszego w Polsce filmu edukacyjnego o przemyśle futrzarskim. Fundacja Viva od lat prowadzi kampanie antyfutrzarskie. Większość społeczeństwa wciąż nie wie, jak funkcjonuje przemysł futrzarski. Chcemy to zmienić! Pomożecie nam?

Szokujące wyniki ankiety

Przeprowadziliśmy ankietę, w której wzięło udział ponad 1000 osób. Jej wyniki były szokujące! Na pytanie o ilość ferm w Polsce tylko 29% osób zaznaczyło poprawną odpowiedź. Ludzie nie wiedzą, ile zabija się zwierząt na fermach, ile z nich potrzeba na uczycie jednego płaszcza ani w jaki sposób fermy oddziałują na środowisko.

Tymczasem w Polsce jest ponad 750 legalnych ferm zwierząt futerkowych! Co roku ginie na nich ponad 6 milionów norek i kilkaset tysięcy lisów. Część ucieka i pustoszy środowisko naturalne.

Photo

Co ukaże się w filmie?

Film ukaże się w dwóch wersjach – pełnometrażowej oraz edukacyjnej, która wejdzie w skład pakietu, który roześlemy do szkół.

W filmie chcemy poruszyć wszystkie aspekty przemysłu futrzarskiego. Mamy zatrważające materiały z kilkudziesięciu polskich ferm. Przeprowadziliśmy wywiady z profesorami, etiologami, projektantami i przedstawicielami największych w Polsce organizacji zajmujących się prawami zwierząt.

Photo

Nie chcemy ferm!

Przez ostatnie miesiące jeździliśmy po całej Polsce, nagrywając, jak protestują mieszkańcy miejscowości, w których powstają fermy i jak wyglądają interwencje w takich miejscach.

Photo

Jak wydamy środki?

Długa droga za nami, ale jeszcze sporo pracy zostało, zanim film ujrzy światło dziennie. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy chcemy dokręcić jeszcze kilka wywiadów, przygotować grafiki i animacje do filmu, złożyć w całość zebrany materiał i dobrać do całości odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Niestety produkcja filmu wiąże się z ciągłymi, często niespodziewanymi wydatkami.

To ważny i potrzebny film. Pomożecie nam zebrać potrzebną kwotę?

Photo

Wspierają nas

Produkcję naszego filmu wspiera wielu muzyków, aktorów i dziennikarzy, m.in. Maja Ostaszewska, Adam Wajrak i Szymon Hołownia.

Photo

Pamiętajcie, że Pomagam.pl umożliwia dokonanie płatności także przy użyciu kart kredytowych, PayPal’a, tradycyjnych przelewów bankowych oraz w okienku na poczcie. Możecie też wesprzeć nas dowolną kwotą bez wybierania nagrody i bez rejestracji na portalu.

Aktualności

 • Fundacja Viva!

  Zbieramy na zewnętrzny wybieg dla lisów

  13.10.15
  13.10.15

  Nadprogramowe pieniądze ze zbiórki pójdą na budowę zewnętrznego wybiegu dla uratowanych lisów! Lisy pochodzą z nielegalnej fermy, gdzie były karmione padliną, rzadko dostawały wodę, a całe dnie spędzały w małej, brudnej klatce na gołych kratach. Jeden z braku słońca ma zdeformowane kończyny. Jednego trzeba było uśpić, ponieważ robaki dosłownie zjadały go od środka. Uratowane przez nas zwierzęta sporo wycierpiały i chcemy im to wynagrodzić. Chcemy, żeby na ich przykładzie ludzie zobaczyli, że futro jest piękne tylko na zwierzęciu. Udało się nam uzbierać na boksy dla lisów. Chcemy też jednak przygotować dla nich zewnętrzne, dobrze zabezpieczone wybiegi, gdzie będą mogły biegać, kopać, poleżeć pod drzewem czy wylegiwać się w słońcu. Żeby lisy nie uciekły (nie poradzą sobie na wolności) wybiegi muszą być dobrze zabezpieczone - nie tylko siatką od góry, ale też betonem pod ziemią, żeby się nie przekopały poza wybieg.

Komentarze

 • Kasia

  18.10.15
  18.10.15

  M :)

 • Paulina

  18.10.15
  18.10.15

  zaplata za wylicytowana koszulke zre trawe

 • Tina

  14.10.15
  14.10.15

  RL

 • Julia

  13.10.15
  13.10.15

  RS

 • Agnieszka

  13.10.15
  13.10.15

  Całkowicie popieram akcję likwidacji ferm zwierząt hodowanych na futra. Barbarzyństwo, którego człowiek w dzisiejszych czasach powinien się wstydzić.

Wpłaty - 367

 • Avatar Patrycja
  20
  Patrycja
 • Avatar Karolina
  30
  Karolina
 • Avatar Kasia
  65
  Kasia
 • Avatar Dorota
  130
  Dorota
 • Avatar Alicja
  65
  Alicja
 • Avatar Monika
  65
  Monika
 • Avatar Agnieszka
  65
  Agnieszka
 • Avatar Karolina
  65
  Karolina
 • Avatar Magdalena
  65
  Magdalena
 • Avatar Błędny
  25
  Błędny

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę