Pomóżmy Jarkowi stanąć na nogi!

83 870 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 178 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magda Chałupka-Rojecka - awatar

Magda Chałupka-Rojecka

Organizator zbiórki

Przez czterdzieści kilka lat wiodłem w miarę szczęśliwy żywot, dzieląc dobę pomiędzy prace (firma chemiczna, klub muzyczny), pasje (muzyka, audycja radiowa), życie towarzyskie, wyprawy koncertowo-festiwalowe i opiekę nad psem. Niestety jesienią 2018 roku na tym idyllicznym niemal obrazku pojawiły się pierwsze rysy. Bezbłędnie zsynchronizowany układ wykorzystujący dobę 48/24h w pełnym wymiarze zaczął wykazywać pierwsze oznaki 'zmęczenia materiału'. Z dnia na dzień obniżała się moja sprawność ruchowa, nogi odmawiały posłuszeństwa, pojawiały się niedowłady oraz uciążliwe bóle kręgosłupa. Pod koniec listopada trafiłem do szpitala, gdzie zdiagnozowano u mnie wielopoziomową dyskopatię na odcinku piersiowo-lędźwiowym. W grudniu przeszedłem trzy operacje, które przywróciły mój kręgosłup do porządku. Niestety ze względu na rozległość obszaru, który został poddany interwencji neurochirurgicznej nastąpiło u mnie głębokie porażenie mięśni kończyn dolnych, czyli straciłem możliwość samodzielnego poruszania się. To otwiera niejako nowy rozdział w moim życiu, z którym przychodzi mi się teraz mierzyć. Dobra wiadomość jest taka, że porażenie jest odwracalne, zła — powrót do mobilności może zająć wiele miesięcy i nie ma gwarancji, że uzyskamy stan przedoperacyjny. Od stycznia przebywam w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie w pocie czoła i pod czujnym okiem fizjoterapeutów pracuję nad przywróceniem sprawności kończynom dolnym. Pewne postępy zostały poczynione, ale o pełnej samodzielności nadal nie może być mowy. Mój pobyt w ośrodku zakończy się pod koniec kwietnia (tyle maksymalnie przewiduje NFZ dla tej dysfunkcji). Stawia to przede mną szereg nowych wyzwań, na które niestety nie jestem finansowo przygotowany — przede wszystkim konieczność montażu osprzętu umożliwiającego korzystanie z toalety i łazienki w mieszkaniu, zakup lub wypożyczenie aktywnego wózka inwalidzkiego (poruszanie się po mieście), zakup specjalnego łóżka z regulowaną wysokością leża umożliwiającą transfer na wózek i w drugą stronę, zakup sprzętu rehabilitacyjnego do dalszych ćwiczeń domowych oraz kontynuację rehabilitacji stacjonarnej (pobyt w ośrodku) lub ambulatoryjnej (dojeżdżanie na zajęcia), ale już na warunkach komercyjnych, czyli odpłatnie. Jak widać, jest to lista długa i wymagająca sporych wydatków.

Za namową przyjaciół z mojej grupy wsparcia, postanowiłem odwołać się do dobrej woli znanych i nieznanych mi ludzi, prosząc o wsparcie za pośrednictwem niniejszej zbiórki. Mam świadomość, że moja sytuacja nie jest wyjątkowa i osób znajdujących się nawet w gorszym położeniu niż moje jest w naszym otoczeniu zapewne o wiele więcej. Dlatego pragnę zadeklarować, że środki, które zostaną zebrane w ramach mojej kampanii, a nie zostaną przeze mnie wykorzystane w drodze do odzyskania sprawności, zostaną przekazane innym potrzebującym. Chcę to jasno i wyraźnie zaznaczyć!


Ukłony i wyrazy

Jarosław aNZ Giers


======================

Jarosław aNZ Giers — dziennikarz muzyczny, współpracownik Antyradia i klubu Progresja, okazjonalnie publikujący w różnych periodykach muzycznych (drukowanych i internetowych), miłośnik życia, muzyki, zwierząt, górskich wędrówek, wypraw koncertowo-festiwalowych i dobrego piwa.

Aktualizacje


 • Magda Chałupka-Rojecka - awatar

  Magda Chałupka-Rojecka

  09.07.2019
  09.07.2019

  Kochani,

  nasza zbiórka powoli dobiega końca, ale zanim ją zamkniemy otrzymacie podsumowanie wydatków. Czekamy na ostatnie faktury. Tymczasem pojawiły się nowe potrzeby i Jarek chciałby raz jeszcze poprosić was o wsparcie. Poniżej szczegóły:

  Chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tamtej zbiórce i przyczynili się do zebrania zaplanowanej kwoty. W sumie do mojej dyspozycji była niebagatelna kwota 77 tysięcy złotych.

  Dlaczego zdecydowałem się na kolejną?
  Powód jest prozaiczny - bariery architektoniczne w moim miejscu zamieszkania . Bloki z wielkiej płyty, zdecydowanie nie są przyjazne osobom niepełnosprawnym. Stopień natarcia podjazdów znajdujących się na klatce schodowej, czyni je niemożliwymi do samodzielnego sforsowania przez osobę poruszającą się na wózku. Każde wejście lub wyjście z domu wymaga asysty osób trzecich. Tutaj link do nowej zbiórki: https://pomagam.pl/tydfxbih?fbclid=IwAR2AGb-2W8aHbvP76yGHV9Vcmv3W

Komentarze


 • Agnieszka, Jarek, Hektor - awatar

  Agnieszka, Jarek, Hektor

  09.07.2019
  09.07.2019

  trzymamy kciuki za powrót do zdrowia

 • URUGIA - ( Necroangel) - awatar

  URUGIA - ( Necroangel)

  07.06.2019
  07.06.2019

  Wracaj do zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.2019
  07.06.2019

  Powodzenia :) Buziaki ;D

 • Krzysztof Dowgird - awatar

  Krzysztof Dowgird

  23.05.2019
  23.05.2019

  Tak jak obiecałem: podzieliłem "parszywą trzynastkę" podarowaną emerytom i w ten sposób mogę wesprzeć 3 osoby w tym Jarka, kolegę z Antyradia i WOŚP !!!!!

 • Sebastian Górski - awatar

  Sebastian Górski

  19.04.2019
  19.04.2019

  Ognia!

83 870 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 178 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magda Chałupka-Rojecka - awatar

Magda Chałupka-Rojecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 178

Grzegorz Mirek - awatar
Grzegorz Mirek
50
Talos - awatar
Talos
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulus - awatar
Paulus
100
Agnieszka, Jarek, Hektor - awatar
Agnieszka, Jarek, Hektor
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Rogi w górę! - awatar
Rogi w górę!
500
URUGIA - ( Necroangel) - awatar
URUGIA - ( Necroangel)
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
115
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij