Zbiórka Zmień świat z Kamilą- Boston - zdjęcie główne

Zmień świat z Kamilą- Boston

5 101 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Kamila Pietrażycka - awatar

Kamila Pietrażycka

Organizator zbiórki

Witaj, jestem Kamila, mam 17 lat i jestem uczennicą drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Od trzech lat jestem również wolontariuszką i aktywistką w kilku organizacjach pozarządowych na terenie miasta Zielona Góra.


Dwa tygodnie temu znalazłam się wśród  100 dziewczyn, wybranych spośród 1000 nadesłanych aplikacji , jako uczestniczka Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women odbywającej się w lipcu w Bostonie (USA)!!!, która jest dziesięciodniowym kursem przywództwa i zarządzania projektami społecznymi, który daje możliwość 100 dziewczynom z całego globu na polepszanie świata i edukuje je w zakresie praw kobiet.


Na co dzień jestem przykładną uczennicą i “pełnoetatową” działaczką społeczną. W tym roku zdobyłam tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, która łączyła wiedzę z zakresu prawa, historii współczesnej i wiedzy o społeczeństwie. Moja pasja do tych dziedzin rozwinęła się dzięki mojemu zaangażowaniu społecznemu. Obecnie jestem wolontariuszką trzech organizacji i koordynatorką w czwartej. Jestem członkinią Stowarzyszenia Młodzi Lokalni To organizacja zrzeszająca młodych społeczników, którzy zmieniają miasto Zielona Góra. Wspólnie stworzyliśmy piękne murale, odświeżając zielonogórskie bloki. Jedną naszych inicjatyw jest Pomocnik-instalacja wspierająca osoby bezdomne. Jestem również wolontariuszką w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, gdzie zwykle organizuję dzieciom czas.


Na konferencję Women2Women dostałam się jako Koordynatorka Klubu Lokalnego  w Zielonej Górze Fundacji MamyGłos. W Fundacji działam od dwóch lat. Początkowo po prostu chciałam, żeby moje koleżanki czuły się bezpiecznie w domu, w szkole, na ulicy i ,,we własnej skórze". Organizowałam nieodpłatne warsztaty, dyskusje i Spotkania z MegaBabkami, czyli spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły szeroko pojęty sukces. Rok temu zdecydowałam się na kolejny krok i powołałam Klub. Ten rok był pełen wrażeń i ciężkiej, choć ekscytującej, pracy. W marcu 2017 roku zorganizowałam (legalną!) loterię fantową w mojej szkole, z której dochód przeznaczyłyśmy na zakup rocznego zapasu podpasek i tamponów dla ponad 70 dziewczyn z ubogich rodzin. 

Wtedy też powołałam darmowe natychmiastowe konsultacje coachingowo-psychologiczne (prowadzone przez specjalistkę) dostępne dla nastolatek, które zapiszą się przez stronę internetową. Udało mi się też przeprowadzić kosztowne (choć nieodpłatne, jak wszystkie nasze wydarzenia) warsztaty samoobrony metodą WenDo z dwiema trenerkami z Poznania i Wrocławia i warsztaty nt. praw człowieka z prawniczką. Duże zainteresowanie wydarzeniami oferowanymi przez mój Klub zainspirowało mnie do podjęcia śmielszych marzeń. W oparciu o konsultacje ze specjalistkami i też z moimi rówieśniczkami stworzyłam serię czterech warsztatów “Jestem Sobie”, podczas których nastolatki mogły porozmawiać na tematy zwykle omijane w domach czy szkole, takich jak samoocena, samoakceptacja, zarządzanie emocjami, asertywność, celowość w życiu, sprawczość, odpowiedzialność za siebie. By móc zrealizować pilotażową edycję tego programu, uzyskałam grant z Funduszu Feministycznego, gdzie rywalizowałam z 171 projektami z całej Polski, także przygotowanymi przez profesjonalne doświadczone organizacje pozarządowe. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem nastolatek. Obecnie przygotowuję kolejną edycję.

Zaczęłam działać, ponieważ wiem, że świat sam się nie zmieni, a problemów dookoła nas jest tak wiele, że każda osoba powinna się zaangażować . Dzięki wolontariatowi odkryłam, że mogę!! Potrafię nie tylko marzyć o zmianie na lepsze, ale konsekwentnie do niej dążyć i do moich działań zapraszać bardzo różne osoby 

Dlatego proszę o wsparcie mojego uczestnictwa w Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women. Ogólny koszt konferencji to $3,000 (+ koszty wizy i podróży). Udało mi się uzyskać stypendium amerykańskiej fundacji Empower Peace w wysokości $1,500, a także zebrać pieniądze na podróż .

Do spełnienia marzenia brakuje mi $1500.Do 7 czerwca 2018 r. muszę potwierdzić moje uczestnictwo, a do 27 czerwca 2018 r. przesłać pieniądze. Każda kwota przybliży mnie do celu

Uczestnictwo w Konferencji sprawi, że moje działania zyskają nie tylko na jakości, ale i na skali. Skoro i tak działam, mogę równie dobrze dzięki małym zmianom działać jeszcze lepiej i służyć jeszcze większej liczbie osób <3! Szansa udziału w Konferencji sprawiła, że jestem niezwykle wdzięczna i bardzo zmotywowana, by każdy trud osób, które się do tego przyczyniły został przeze mnie odpłacony w postaci działania na rzecz ludzi. Dziękuję wszystkim za wsparcie

                                                               Loteria Fantowa

                                        Warsztaty ,,Jestem Sobie"

Link do wydarzenia: http://www.epwomen2women.org/

Wierzę, że wspólnymi siłami możemy zdziałać cuda,

Pomożecie mi zmienić świat i pokazać, kolejny raz, że niemożliwe jest możliwe ?

Dziękuję za każdą pomoc!


Komentarze


 • Monika - awatar

  Monika

  01.06.18
  01.06.18

  Powodzenia Kamila

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dziękuję Pani Moniko <3!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.06.18
  01.06.18

  Powodzenia!

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dziękuję bardzo ❤️!

 • Jeffersons Catering - awatar

  Jeffersons Catering

  01.06.18
  01.06.18

  Powodzenia 👍👍👍

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dziękuję bardzo ❤️!

 • Marta - awatar

  Marta

  01.06.18
  01.06.18

  Kamila, super! Go, go, go 💪💪

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dzięki, Marta ❤️!

5 101 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Kamila Pietrażycka - awatar

Kamila Pietrażycka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

Janina Wieczorek - awatar
Janina Wieczorek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
116
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Ela L - awatar
Ela L
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata Januszkiewicz - awatar
Beata Januszkiewicz
5
Piotr Wójcik - awatar
Piotr Wójcik
100
Kaja Jerszyńska - awatar
Kaja Jerszyńska
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij