Kamila Pietrażycka - awatar

Kamila Pietrażycka

Organizator zbiórki

Witaj, jestem Kamila, mam 17 lat i jestem uczennicą drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Od trzech lat jestem również wolontariuszką i aktywistką w kilku organizacjach pozarządowych na terenie miasta Zielona Góra.


Dwa tygodnie temu znalazłam się wśród  100 dziewczyn, wybranych spośród 1000 nadesłanych aplikacji , jako uczestniczka Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women odbywającej się w lipcu w Bostonie (USA)!!!, która jest dziesięciodniowym kursem przywództwa i zarządzania projektami społecznymi, który daje możliwość 100 dziewczynom z całego globu na polepszanie świata i edukuje je w zakresie praw kobiet.


Na co dzień jestem przykładną uczennicą i “pełnoetatową” działaczką społeczną. W tym roku zdobyłam tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, która łączyła wiedzę z zakresu prawa, historii współczesnej i wiedzy o społeczeństwie. Moja pasja do tych dziedzin rozwinęła się dzięki mojemu zaangażowaniu społecznemu. Obecnie jestem wolontariuszką trzech organizacji i koordynatorką w czwartej. Jestem członkinią Stowarzyszenia Młodzi Lokalni To organizacja zrzeszająca młodych społeczników, którzy zmieniają miasto Zielona Góra. Wspólnie stworzyliśmy piękne murale, odświeżając zielonogórskie bloki. Jedną naszych inicjatyw jest Pomocnik-instalacja wspierająca osoby bezdomne. Jestem również wolontariuszką w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, gdzie zwykle organizuję dzieciom czas.


Na konferencję Women2Women dostałam się jako Koordynatorka Klubu Lokalnego  w Zielonej Górze Fundacji MamyGłos. W Fundacji działam od dwóch lat. Początkowo po prostu chciałam, żeby moje koleżanki czuły się bezpiecznie w domu, w szkole, na ulicy i ,,we własnej skórze". Organizowałam nieodpłatne warsztaty, dyskusje i Spotkania z MegaBabkami, czyli spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły szeroko pojęty sukces. Rok temu zdecydowałam się na kolejny krok i powołałam Klub. Ten rok był pełen wrażeń i ciężkiej, choć ekscytującej, pracy. W marcu 2017 roku zorganizowałam (legalną!) loterię fantową w mojej szkole, z której dochód przeznaczyłyśmy na zakup rocznego zapasu podpasek i tamponów dla ponad 70 dziewczyn z ubogich rodzin. 

Wtedy też powołałam darmowe natychmiastowe konsultacje coachingowo-psychologiczne (prowadzone przez specjalistkę) dostępne dla nastolatek, które zapiszą się przez stronę internetową. Udało mi się też przeprowadzić kosztowne (choć nieodpłatne, jak wszystkie nasze wydarzenia) warsztaty samoobrony metodą WenDo z dwiema trenerkami z Poznania i Wrocławia i warsztaty nt. praw człowieka z prawniczką. Duże zainteresowanie wydarzeniami oferowanymi przez mój Klub zainspirowało mnie do podjęcia śmielszych marzeń. W oparciu o konsultacje ze specjalistkami i też z moimi rówieśniczkami stworzyłam serię czterech warsztatów “Jestem Sobie”, podczas których nastolatki mogły porozmawiać na tematy zwykle omijane w domach czy szkole, takich jak samoocena, samoakceptacja, zarządzanie emocjami, asertywność, celowość w życiu, sprawczość, odpowiedzialność za siebie. By móc zrealizować pilotażową edycję tego programu, uzyskałam grant z Funduszu Feministycznego, gdzie rywalizowałam z 171 projektami z całej Polski, także przygotowanymi przez profesjonalne doświadczone organizacje pozarządowe. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem nastolatek. Obecnie przygotowuję kolejną edycję.

Zaczęłam działać, ponieważ wiem, że świat sam się nie zmieni, a problemów dookoła nas jest tak wiele, że każda osoba powinna się zaangażować . Dzięki wolontariatowi odkryłam, że mogę!! Potrafię nie tylko marzyć o zmianie na lepsze, ale konsekwentnie do niej dążyć i do moich działań zapraszać bardzo różne osoby 

Dlatego proszę o wsparcie mojego uczestnictwa w Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women. Ogólny koszt konferencji to $3,000 (+ koszty wizy i podróży). Udało mi się uzyskać stypendium amerykańskiej fundacji Empower Peace w wysokości $1,500, a także zebrać pieniądze na podróż .

Do spełnienia marzenia brakuje mi $1500.Do 7 czerwca 2018 r. muszę potwierdzić moje uczestnictwo, a do 27 czerwca 2018 r. przesłać pieniądze. Każda kwota przybliży mnie do celu

Uczestnictwo w Konferencji sprawi, że moje działania zyskają nie tylko na jakości, ale i na skali. Skoro i tak działam, mogę równie dobrze dzięki małym zmianom działać jeszcze lepiej i służyć jeszcze większej liczbie osób <3! Szansa udziału w Konferencji sprawiła, że jestem niezwykle wdzięczna i bardzo zmotywowana, by każdy trud osób, które się do tego przyczyniły został przeze mnie odpłacony w postaci działania na rzecz ludzi. Dziękuję wszystkim za wsparcie

                                                               Loteria Fantowa

                                        Warsztaty ,,Jestem Sobie"

Link do wydarzenia: http://www.epwomen2women.org/

Wierzę, że wspólnymi siłami możemy zdziałać cuda,

Pomożecie mi zmienić świat i pokazać, kolejny raz, że niemożliwe jest możliwe ?

Dziękuję za każdą pomoc!


Komentarze

 • Monika - awatar

  Monika

  01.06.18
  01.06.18

  Powodzenia Kamila

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dziękuję Pani Moniko <3!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.06.18
  01.06.18

  Powodzenia!

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dziękuję bardzo ❤️!

 • Jeffersons Catering - awatar

  Jeffersons Catering

  01.06.18
  01.06.18

  Powodzenia 👍👍👍

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dziękuję bardzo ❤️!

 • Marta - awatar

  Marta

  01.06.18
  01.06.18

  Kamila, super! Go, go, go 💪💪

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.18
   01.06.18

   Dzięki, Marta ❤️!

Kamila Pietrażycka - awatar

Kamila Pietrażycka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 38

Janina Wieczorek - awatar
100
Janina Wieczorek
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
116
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
3 000
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Ela L - awatar
200
Ela L
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Beata Januszkiewicz - awatar
5
Beata Januszkiewicz
Piotr Wójcik - awatar
100
Piotr Wójcik
Kaja Jerszyńska - awatar
5
Kaja Jerszyńska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij