Zbiórka Zmień świat z Kamilą- Boston - zdjęcie główne

Zmień świat z Kamilą- Boston

5 101 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Kamila Pietrażycka - awatar

Kamila Pietrażycka

Organizator zbiórki

Witaj, jestem Kamila, mam 17 lat i jestem uczennicą drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Od trzech lat jestem również wolontariuszką i aktywistką w kilku organizacjach pozarządowych na terenie miasta Zielona Góra.


Dwa tygodnie temu znalazłam się wśród  100 dziewczyn, wybranych spośród 1000 nadesłanych aplikacji , jako uczestniczka Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women odbywającej się w lipcu w Bostonie (USA)!!!, która jest dziesięciodniowym kursem przywództwa i zarządzania projektami społecznymi, który daje możliwość 100 dziewczynom z całego globu na polepszanie świata i edukuje je w zakresie praw kobiet.


Na co dzień jestem przykładną uczennicą i “pełnoetatową” działaczką społeczną. W tym roku zdobyłam tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, która łączyła wiedzę z zakresu prawa, historii współczesnej i wiedzy o społeczeństwie. Moja pasja do tych dziedzin rozwinęła się dzięki mojemu zaangażowaniu społecznemu. Obecnie jestem wolontariuszką trzech organizacji i koordynatorką w czwartej. Jestem członkinią Stowarzyszenia Młodzi Lokalni To organizacja zrzeszająca młodych społeczników, którzy zmieniają miasto Zielona Góra. Wspólnie stworzyliśmy piękne murale, odświeżając zielonogórskie bloki. Jedną naszych inicjatyw jest Pomocnik-instalacja wspierająca osoby bezdomne. Jestem również wolontariuszką w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, gdzie zwykle organizuję dzieciom czas.


Na konferencję Women2Women dostałam się jako Koordynatorka Klubu Lokalnego  w Zielonej Górze Fundacji MamyGłos. W Fundacji działam od dwóch lat. Początkowo po prostu chciałam, żeby moje koleżanki czuły się bezpiecznie w domu, w szkole, na ulicy i ,,we własnej skórze". Organizowałam nieodpłatne warsztaty, dyskusje i Spotkania z MegaBabkami, czyli spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły szeroko pojęty sukces. Rok temu zdecydowałam się na kolejny krok i powołałam Klub. Ten rok był pełen wrażeń i ciężkiej, choć ekscytującej, pracy. W marcu 2017 roku zorganizowałam (legalną!) loterię fantową w mojej szkole, z której dochód przeznaczyłyśmy na zakup rocznego zapasu podpasek i tamponów dla ponad 70 dziewczyn z ubogich rodzin. 

Wtedy też powołałam darmowe natychmiastowe konsultacje coachingowo-psychologiczne (prowadzone przez specjalistkę) dostępne dla nastolatek, które zapiszą się przez stronę internetową. Udało mi się też przeprowadzić kosztowne (choć nieodpłatne, jak wszystkie nasze wydarzenia) warsztaty samoobrony metodą WenDo z dwiema trenerkami z Poznania i Wrocławia i warsztaty nt. praw człowieka z prawniczką. Duże zainteresowanie wydarzeniami oferowanymi przez mój Klub zainspirowało mnie do podjęcia śmielszych marzeń. W oparciu o konsultacje ze specjalistkami i też z moimi rówieśniczkami stworzyłam serię czterech warsztatów “Jestem Sobie”, podczas których nastolatki mogły porozmawiać na tematy zwykle omijane w domach czy szkole, takich jak samoocena, samoakceptacja, zarządzanie emocjami, asertywność, celowość w życiu, sprawczość, odpowiedzialność za siebie. By móc zrealizować pilotażową edycję tego programu, uzyskałam grant z Funduszu Feministycznego, gdzie rywalizowałam z 171 projektami z całej Polski, także przygotowanymi przez profesjonalne doświadczone organizacje pozarządowe. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem nastolatek. Obecnie przygotowuję kolejną edycję.

Zaczęłam działać, ponieważ wiem, że świat sam się nie zmieni, a problemów dookoła nas jest tak wiele, że każda osoba powinna się zaangażować . Dzięki wolontariatowi odkryłam, że mogę!! Potrafię nie tylko marzyć o zmianie na lepsze, ale konsekwentnie do niej dążyć i do moich działań zapraszać bardzo różne osoby 

Dlatego proszę o wsparcie mojego uczestnictwa w Ogólnoświatowej Konferencji Women2Women. Ogólny koszt konferencji to $3,000 (+ koszty wizy i podróży). Udało mi się uzyskać stypendium amerykańskiej fundacji Empower Peace w wysokości $1,500, a także zebrać pieniądze na podróż .

Do spełnienia marzenia brakuje mi $1500.Do 7 czerwca 2018 r. muszę potwierdzić moje uczestnictwo, a do 27 czerwca 2018 r. przesłać pieniądze. Każda kwota przybliży mnie do celu

Uczestnictwo w Konferencji sprawi, że moje działania zyskają nie tylko na jakości, ale i na skali. Skoro i tak działam, mogę równie dobrze dzięki małym zmianom działać jeszcze lepiej i służyć jeszcze większej liczbie osób <3! Szansa udziału w Konferencji sprawiła, że jestem niezwykle wdzięczna i bardzo zmotywowana, by każdy trud osób, które się do tego przyczyniły został przeze mnie odpłacony w postaci działania na rzecz ludzi. Dziękuję wszystkim za wsparcie

                                                               Loteria Fantowa

                                        Warsztaty ,,Jestem Sobie"

Link do wydarzenia: http://www.epwomen2women.org/

Wierzę, że wspólnymi siłami możemy zdziałać cuda,

Pomożecie mi zmienić świat i pokazać, kolejny raz, że niemożliwe jest możliwe ?

Dziękuję za każdą pomoc!


Komentarze


 • Monika - awatar

  Monika

  01.06.2018
  01.06.2018

  Powodzenia Kamila

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.2018
   01.06.2018

   Dziękuję Pani Moniko <3!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.06.2018
  01.06.2018

  Powodzenia!

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.2018
   01.06.2018

   Dziękuję bardzo ❤️!

 • Jeffersons Catering - awatar

  Jeffersons Catering

  01.06.2018
  01.06.2018

  Powodzenia 👍👍👍

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.2018
   01.06.2018

   Dziękuję bardzo ❤️!

 • Marta - awatar

  Marta

  01.06.2018
  01.06.2018

  Kamila, super! Go, go, go 💪💪

  • Kamila Pietrażycka - awatar

   Kamila Pietrażycka - Organizator zbiórki

   01.06.2018
   01.06.2018

   Dzięki, Marta ❤️!

5 101 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Kamila Pietrażycka - awatar

Kamila Pietrażycka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

Janina Wieczorek - awatar
Janina Wieczorek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
116
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Ela L - awatar
Ela L
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata Januszkiewicz - awatar
Beata Januszkiewicz
5
Piotr Wójcik - awatar
Piotr Wójcik
100
Kaja Jerszyńska - awatar
Kaja Jerszyńska
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij