KARAT – DRAMAT JAMNIKA, DRAMAT CZŁOWIEKA

Gdyby nie fakt, że w kimś obudził się człowiek przez duże "C", gdyby nie reakcja ludzi zaangażowanych w niesienie pomocy, gehenna jamnika, trwałaby nadal. A było tak:

 „Pilnie poszukujemy domu dla niepełnosprawnego jamnika !"

Koleżanka wolontariuszka zainteresowała się losem jamniczka i pojechała sprawdzić warunki gdzie mieszka piesek. Jamnik jest po wypadku dokładnie najprawdopodobniej został "potrącony przez pociąg" dzieci znalazły pieska w pobliżu torów kolejowych, gdzie leżał nie poruszał się i konał.

Pierwszy weterynarz powiedział że psiaka trzeba uśpić, właściciel pomimo że jest biedną osobą konsultował i jeździł z pieskiem po weterynarzach. Psiak miał niedowładne tylne łapki, Pan przyjechał i szukał możliwości aby pomóc psiaczkowi czyli kółka specjalne aby psiak chodził, nie męczył się i pas aby pomóc mu chodzić. Psiak zaczął czołgać się, jedną łapką rusza a jedną czołga przy sobie. Dlatego widać że psiak nie ma problemu aż takiego z kręgosłupem, nie ma niedowładnego tyłu jedynie jedną łapkę. Psiak do tej pory nie miał żadnych badań, lecz jego właściciel wyprowadza się do innej miejscowości, gdzie pieska zabrać nie może !

Piesek tam gdzie czołga się, tam zaśnie i śpi, mieszkają blisko torów, blisko ruchliwej ulicy, w warunkach dla mnie strasznych tym bardziej gdy mówimy tu o psie niepełnosprawnym! …”

Rodzina mieszka  w warunkach urągającym cywilizacji. Tak niestety  się dzieje w wielumiejscach. Bieda aż piszczy.

Ze względu na dobro psa Właściciel zrzekł się. My natomiast zrobimy wszystko co możliwe aby jak najbardziej usprawnić jamniora i dać  psiakowi maksymalny komfort jaki tylko będzie możliwy. Być może uda się też zorganizować coś dla tych ludzi. Czworo ich dzieci jest w domach zastępczych (z opcją powrotu gdy poprawią się warunki) a 8-miesięczna jest z nimi. Postaramy się dowiedzieć co najbardziej potrzebne. Ludzie zmieniają lokum, ale warunkiem  narzuconym przez MOPS było POZBYCIE SIĘ PSA. Fakt że psiaka i tak trzeba było zabrać bo tam był nie leczony, a jedyny pomysł okolicznego weta to UŚPIĆ. Niemniej jednak stawianie takiego warunku jest  wg mojego mniemania okrucieństwem. I jest bezzasadne. My widzimy po Karacie że nie ma problemu z człowiekiem, jest przyjazny, pogodny, bardzo miły. Był kochany. I gdyby był zdrowy powinien zostać z kochającymi go ludźmi.

Czy i co można dodać do tego, co powyżej, jako słowo komentarza? Pewne sformułowania, jakie mogą cisnąć się nam na usta nie licują z...no właśnie... Z czym?

Powagą sytuacji? Wyczuciem, taktem i kulturą języka, jakimi pomimo wszystko należałoby się wykazać? Z trudem to przychodzi, prawda??? Niczego konstruktywnego nie da pomstowanie do nieba podobnie jak  i zadawanie pytań zaczynających się od: "Dlaczego?", "Jak to możliwe, że..." i tym podobnych sformułowań. Na te pytania nie ma zadowalającej odpowiedzi!!!Tym, na czym należy się teraz skupić, jest dalsze odwracanie dzieła zniszczenia, jakie zafundował los Karatowi.


Zwracamy się do Państwa o szeroko zakrojoną pomoc. Przed nami długa droga. Diagnostyka, prześwietlenia, może tomografia, rehabilitacja i ????. Ale musimy dać radę. Wierze że i tym razem nas wspomożecie.
 
Jeśli ktokolwiek z Państwa zapragnie włączyć się w szeroko zakrojoną pomoc będziemy głęboko wdzięczni. W tym przypadku potrzebne jest dosłownie wszystko: pomoc finansowa niezbędna do pokrycia kosztów diagnostyki, leczenia, rehabilitacji, może operacji, koszty utrzymania.

Aktualności

 • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

  Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników

  19.11.16
  19.11.16

  KARAT w gabinecie na zabiegu akupunktury

Komentarze

 • Barbara Przebindowska - awatar

  Barbara Przebindowska

  24.11.16
  24.11.16

  zdrowiej maluszku

 • Marta R. - awatar

  Marta R.

  22.11.16
  22.11.16

  Powodzenia pieseczku ! Mam nadzieje ze jeszcze bedziesz biegał na wszystkich czterech łapkach i znajdzie sie dla Ciebie wspaniały domek!

 • Ewka - awatar

  Ewka

  18.11.16
  18.11.16

  Wracaj do zdrowia Karat!

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   19.11.16
   19.11.16

   Dziękuje serdecznie. Karat :)

 • Angelika Lapuc - awatar

  Angelika Lapuc

  18.11.16
  18.11.16

  Karataku zdrowka 😍

  • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

   Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - Organizator zbiórki

   18.11.16
   18.11.16

   Karat pięknie dziękuje

Wpłaty - 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marta - awatar
50
Marta
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Barbara Przebindowska - awatar
20
Barbara Przebindowska
Marta R. - awatar
50
Marta R.
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Marta - awatar
50
Marta
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ewka - awatar
30
Ewka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.