Zbiórka Potrzebuję nowej nogi - zdjęcie główne

Potrzebuję nowej nogi

8 746 zł z 17 900 zł (Cel)
Wpłaciło 126 osób
Karolina Bachara - awatar

Karolina Bachara

Organizator zbiórki

Witam serdecznie

Mam na imię Karolina, mam 32 lata i potrzebuje nowej protezy lewej nogi.

Od urodzenia mam Hipoplazję lewej kończyny dolnej i poruszam się przy pomocy protezy. Zaraz po urodzeniu przeszłam kilka operacji polegających na wyprostowaniu przekrzywionej i niewykształconej stopy oraz jej śrubowanie. Wiązało się to z długimi pobytami w szpitalu dlatego moje wczesne dzieciństwo to tylko ból i łóżko szpitalne. Do dziś pamiętam słowa dzieci "Nie możesz się z nami bawić bo masz inną nóżkę". Niestety nie było jeszcze wtedy możliwości operacyjnego wydłużenia nóżki (teraz operacje takie wykonuje się w wieku około trzech lat) zresztą pewnie i tak by nas nie było stać bo kosztują one około 600-700 tysięcy złotych. Od najmłodszych lat jeżdżę po różnych Zakładach Ortopedycznych by dopasowali mi protezę do moich potrzeb. Mam znaczne skrzywienie kręgosłupa, które powoduje częste bóle. Muszę często korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych,które pomagają tylko przez pewien czas. Jestem osobą bardzo aktywną i potrzebna mi jest proteza, która dopasuje się do moich potrzeb. Niestety z roku na rok koszt takiej protezy jest coraz wyższy (w odstępie 4 lat koszt najtańszej protezy o tej samej budowie wzrósł dwukrotnie) a limity w NFZ nie rosną (Fundusz daje tylko 3.5 tys. to jest tzw. "kropla w morzu potrzeb"). Potrzebuję protezę, która umożliwi mi normalne funkcjonowanie. Do tej pory ze względu na zbyt wysokie koszty, protezy które miałam były najprostsze w wykonaniu, co przez niewielką amortyzację podczas chodzenia dodatkowo negatywnie odbiło się na moim kręgosłupie, natomiast twardy lej protezy powoduje bardzo bolesne obtarcia, a w sezonie letnim odparzenia, które uniemożliwiają mi poruszanie się aż do zagojenia ran. Teraz potrzebuje mieć nowszą, lepszą ale niestety też droższą. Kwota 22,500zł czyli koszt protezy niestety przekracza moje możliwości finansowe (nawet po odliczeniu 3,500 z NFZ to nadal jest 19,000 plus koszt zakupu pasa podtrzymującego protezę 650 zł. Niestety w związku z tym, iż portal pomagam.pl pobiera 7,5% opłatę za prowadzenie zbiórki łączna kwota została podniesiona o powyższą wartość. Każda kwota wpłacana bezpośrednio na konto po zaksięgowaniu będzie na bieżąco obniżała wysokość zbiórki (to samo się tyczy zakupu ulotek i innych opłat logistycznych).  Dlatego zwracam się z wielką prośbą do wszystkich osób o dobrym sercu o przekazanie jakiejkolwiek kwoty, bo każda złotówka ma znaczenie. Dziękuję za każdą pomoc i za każde udostępnienie mojej zbiórki.

Pozdrawiam,

Karolina

Aktualizacje


 • Karolina Bachara - awatar

  Karolina Bachara

  17.01.19
  17.01.19

  Niestety potwierdziły się nasze przypuszczenia odnośnie prowadzenia zbiórki przez portal pomagam.pl i podczas wybierania pieniędzy z konta pobierają oni 7,5%. Tak jak wcześniej pisaliśmy całkowity koszt protezy wynosi 22500 zł a z NFZ przyznano nam 3500 zł więc zostaje 19000 zł do tego dochodzi koszt pasa podtrzymującego protezę, który jak się okazało kosztuje 650 zł. Dlatego weryfikujemy wysokość zbiórki biorąc pod uwagę te 7,5% a także wpłaty bezpośrednie na konto i ewentualne koszta wydruku ulotek i oraz dodatkowych opłat związanych ze zbiórką. Po wpłynięciu każdej następnej kwoty bezpośrednio na konto będziemy zmniejszać wysokość zbiórki. Dziękujemy Wam Kochani za każdą dotychczasową i zadeklarowaną pomoc ❤️ bo bez Was na pewno byśmy nie dali rady. Serdeczne Bóg zapłać!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.19
  27.01.19

  Powodzenia :-))

  • Karolina Bachara - awatar

   Karolina Bachara - Organizator zbiórki

   27.01.19
   27.01.19

   Dziękuję 😉

 • Marian Boraca - awatar

  Marian Boraca

  26.01.19
  26.01.19

  Pozdrawiam serdecznie z Tarnowa

  • Karolina Bachara - awatar

   Karolina Bachara - Organizator zbiórki

   26.01.19
   26.01.19

   Dziękuję i również Pozdrawiam.

 • Monika Rakoczy - awatar

  Monika Rakoczy

  25.01.19
  25.01.19

  Trzymam kciuki za pomyślność zbiórki. Pozdrawiam

 • Paulina Zawłocka - awatar

  Paulina Zawłocka

  23.01.19
  23.01.19

  Powodzenia

  • Karolina Bachara - awatar

   Karolina Bachara - Organizator zbiórki

   23.01.19
   23.01.19

   Dziękuję 😉

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.01.19
  22.01.19

  Życzę wszystkiego dobrego.

  • Karolina Bachara - awatar

   Karolina Bachara - Organizator zbiórki

   22.01.19
   22.01.19

   Bardzo Dziękuję 😉

8 746 zł z 17 900 zł (Cel)
Wpłaciło 126 osób
Karolina Bachara - awatar

Karolina Bachara

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 126

Monika Rakoczy - awatar
Monika Rakoczy
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
20
Marian Boraca - awatar
Marian Boraca
20
Zbyszek - awatar
Zbyszek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krzysztof Czajka - awatar
Krzysztof Czajka
100
Wojtek Kraków - awatar
Wojtek Kraków
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij