Pomoc dla Kasi ze Szczyrku

588 701 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 577 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Masłowska - awatar

Magdalena Masłowska

Organizator zbiórki

W środę 4 grudnia w wyniku wybuchu gazu zawalił się dom przy ul. Leszczynowej 6 w Szczyrku. Ratownicy pracowali kilkanaście godzin w poszukiwaniu uwięzionych pod gruzami osób. W domu, gdzie doszło do eksplozji, mieszkały dwie rodziny. W chwili eksplozji znajdowało się tam 8 osób. Nie mieli szans. Z budynku po wybuchu nie zostało dosłownie nic.

(Polska Agencja Prasowa / Hanna Bardo)

Wydobyto wszystkie osiem ciał. To 60-letni Józef,  jego żona - 60-letnia Jolanta, 39-letni siostrzeniec Wojciech z żoną Anną i trójką dzieci: 9-letnią Michalinką, 4-letnią Marcelinką i 3-letnim Stasiem oraz wnuk Józefa – 8-letni Szymonek.

Jedyną osobą, która ocalała jest 34-letnia Katarzyna Kaim - samotna matka małego Szymonka. W czasie tragedii, była w pracy w Domu Dziecka. 

Kasia straciła wszystko co miała, jej świat się zawalił. Obecnie przebywa u przyjaciół w Szczyrku pod opieką siostry Patrycji i szwagra Marcina.

Nie ma gdzie i do czego wracać. Jedyne co jej zostało to ubrania w których była w dniu tragedii. 

Jako przyjaciele chcemy dać jej szanse na powrót do normalności, w tym celu organizujemy zbiórkę pieniędzy, mając nadzieję, że w jakimś stopniu pomoże jej to stanąć na nogi - chociaż wiemy, że to będzie bardzo trudne. 

Cała uzbierana kwota pomniejszona o prowizję dla portalu pomagam.pl (7,5%) zostanie przelana na konto bankowe Katarzyny Kaim. Wszystkie potwierdzenia wpłat zostaną opublikowane na tej stronie.


W przypadku pytań proszę o kontakt:

Magdalena Masłowska
Fundacja Let's Go
ul. 3 Maja 14
41-200 Sosnowiec
NIP 6342817167
e: [email protected]
t: 501 933 373


Poniżej tekst co się stało, link do video: 

Żródło: 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybuch-gazu-w-szczyrku-co-wiemy-o-rodzinie-ktora-zginela-w-eksplozji/e338jfl?utm_source=slask.onet.pl_viasg_slask&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

http://telewizjatvt.pl/wybuch-gazu-w-szczyrku/

Zdjęcie nagłówek - (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)


English 

On Wednesday, December 4, as a result of a gas explosion, the house at 6 Leszczynowa Street in Szczyrk collapsed. Rescuers worked a dozen or so hours searching for people trapped under the rubble. Two families lived in the house where the explosion took place. At the moment of the explosion, there were 8 people there. They had no chance. Literally nothing was left of the building after the explosion.
All eight bodies have been extracted. They are 60-year-old Józef, his wife - 60-year-old Jolanta, 39-year-old nephew Wojciech with his wife Anna and three children: 10-year-old Michalinka, 6-year-old Marcelinka and 3-year-old Stas, and Józef's grandson - 8-year-old Szymonek.
The only survivor is 34-year-old Katarzyna Kaim, a single mother of little Szymonek. During the tragedy, she was at work at the orphanage.
Kasia lost everything she had, her world collapsed. Currently, she is staying with friends in Szczyrk under the care of sister Patrycja and brother-in-law Marcin.
There is no place or place to go back to. All she has left are the clothes she was in on the day of the tragedy.
As friends, we want to give her a chance to get back to normal, and for that purpose we are organising a fund-raiser, hoping to help her get back on her feet to some extent - although we know it will be very difficult.
The whole collected amount minus the commission for the portal pomagam.pl (7.5%) will be transferred to Katarzyna Kaim's bank account. All deposit confirmations will be published on this page.
If you have any questions, please contact us:
Magdalena Masłowska
Let's Go Foundation
ul. 3 Maja 14
41-200 Sosnowiec
NIP 6342817167
e: [email protected]
t: 501 933 373


AKTUALIZACJA, 9.12.2019 r.

Szanowni Państwo,

Z całego serca pragniemy podziękować w imieniu całego grona przyjaciół i rodziny Pani Katarzyny, wszystkim darczyńcom za szczodry gest, okazane serce i wrażliwość. Dziękujemy również dziennikarzom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do promocji zbiórki.

Akcja wsparcia Pani Katarzyny przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że w tak krótkim czasie uda się wspólnie zebrać tak ogromną kwotę.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 9.12.2019 r., kończymy zbiórkę. Mamy jednak nadzieję, że dobra energia i gotowość do niesienie pomocy innym pozostanie z nami na stałe. Pamiętajmy, że na świecie jest jeszcze wielu potrzebujących, którzy czekają na nasze wsparcie.

Zgodnie z naszą deklaracją na stronie zbiórki, wszelkie środki zostaną przekazane na konto Pani Katarzyny Kaim.

Dziękujemy z całego serca!

Z poważaniem,

Prezes Fundacji
Sebastian Szczeciński

Wiceprezes Fundacji
Magdalena Masłowska


AKTUALIZACJA, 10.12.2019 r.

Szanowni Państwo, publikujemy odpowiedź portalu pomagam.pl dotyczącą prośby o obniżenie prowizji w wysokości 7,5%

"Bardzo dziękujemy za wiadomość,

Na wstępie gratulujemy udanej akcji i dziękujemy za wybór serwisu Pomagam.pl. Cieszymy się, że efekt zbiórki przerósł Państwa oczekiwania. Każda kolejna tego typu akcja motywuje nas do jeszcze cięższej pracy nad rozwojem serwisu Pomagam.pl i związanej z nim społeczności. Cieszymy się mając swój niewielki wkład w kolejną niezwykłą inicjatywę.

Jeśli chodzi o kwestię pobieranych w serwisie opłat, to model działania serwisu wygląda następująco: założenie i prowadzenie zbiórek jest darmowe, natomiast jeżeli dzięki wykorzystaniu serwisu uda się zabrać jakieś środki, to od zebranych w serwisie kwot potrącamy 7,5 % na pokrycie kosztów jego promocji i przede wszystkim intensywnej promocji samych zbiórek.

Zdecydowana większość środków uzyskanych z tych opłat  serwis Pomagam.pl przeznacza  na promocję zbiórek w usługach reklamowych Facebook oraz Google. To m.in dzięki treściom reklamowym zbiórki na Pomagam.pl mają tak ogromny zasięg, a organizatorzy zbiórek zbierają średnio 3 razy więcej środków niż organizatorzy zbiórek w podobnych serwisach. Dzięki zaawansowanym algorytmom treści reklamowe kierowane są do osób, które z największym prawdopodobieństwem będą skłonne wesprzeć lub udostępnić konkretną zbiórkę, a nie tylko ją obejrzeć. Dodatkowe wpłaty pozyskane dla zbiórek dzięki naszym działaniom przekraczają wielokrotnie pobierane przez nas opłaty. Im więcej zbiórka zbiera pieniędzy, tym częściej wyświetlane są materiały dotyczące takiej zbiórki. To właśnie dzięki ponadprzeciętnej skuteczności w zbieraniu środków serwis Pomagam.pl cieszy się zaufaniem tysięcy użytkowników.

Serwis Pomagam.pl nie jest uprawniony do jakichkolwiek zniżek przy wykupywanie treści reklamowych ani nie jest zwolniony z opłat pobieranych przez operatorów płatności. W przeciwieństwie do organizacji pożytku publicznego nie korzysta również z przywilejów podatkowych. Nie korzystamy także ze wsparcia podatników w postaci odpisów podatkowych 1 %, grantów ani dotacji. Wykupujemy materiały reklamowe w innych serwisach, sami zaś nie czerpiemy zysków z wyświetlania reklam na zbiórkach. Nie świadczymy w przeciwieństwie do innych serwisów dodatkowo płatnych usług, nie pobieramy dodatkowych opłat za wykupywanie reklam ani za dostęp do jakichkolwiek dodatkowych opcji i usług. Wszystkie nieustająco rozwijane przez naszych programistów rozwiązania są dostępne na takich samych zasadach dla wszystkich organizatorów zbiórek bez żadnych dodatkowych bądź ukrytych opłat.

Wierzymy, że organizatorzy zbiórek najbardziej korzystają na rozwiązaniach najskuteczniejszych, a nie najtańszych. W tym duchu rozwijamy serwis Pomagam.pl od samego początku. Zawsze staramy się jasno informować o przyjętym przez nas modelu działania. Informacja o udziale organizatorów zbiórek w ponoszonych przez nas kosztach znajduje się na stronie głównej, podczas rejestracji, w sekcji informacyjnej oraz w regulaminie.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pozwolą inaczej spojrzeć na sprawdzający się od  lat model działania serwisu. Jest dla nas niezwykle ważne, aby każdy organizator zbiórki miał po zakończonej akcji poczucie, że wybór serwisu Pomagam.pl był wyborem najlepszym, a poniesione opłaty przyczyniły się w znacznym stopniu do powodzenia jego zbiórki."


AKTUALIZACJA 11.12.2019 r.

Szanowni Państwo, 

Poniżej publikujemy potwierdzenie przelewu weryfikacyjnego z konta bankowego Pani Katarzyny Kaim do pomagam.pl, oraz potwierdzenie wypłaty środków (pomniejszonych o prowizję) na konto bankowe Pani Katarzyny Kaim.

AKTUALIZACJA 13.12.2019 r.

Szanowni Państwo, publikujemy potwierdzenie wypłaty wszystkich środków na konto Pani Katarzyny Kaim.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc!

AKTUALIZACJA 13.12.2019

Szanowni Państwo, publikujemy potwierdzenie wpłaty.


Komentarze


 • Baska - awatar

  Baska

  09.12.2019
  09.12.2019

  Wyrazy współczucia i życzę dużo sił i wiary .😪

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.12.2019
  09.12.2019

  Pani Kasiu ! Trudno cokolwiek napisac. Zycze Pani i Pani Bliskim duzo sily i wiary w lepsze jutro. Najszczersze Kondolencje(*)

 • Anna - awatar

  Anna

  09.12.2019
  09.12.2019

  Wspieram modlitwą 💕💜💕

 • Dużo siły 😘 - awatar

  Dużo siły 😘

  09.12.2019
  09.12.2019

  .

 • ALINA - awatar

  ALINA

  09.12.2019
  09.12.2019

  Ja pomagam pomóż i Ty

588 701 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 577 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Magdalena Masłowska - awatar

Magdalena Masłowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12 577

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marlon Wróbel - awatar
Marlon Wróbel
100
Marek - awatar
Marek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij