Zbiórka Kastracja bezdomnych królików - zdjęcie główne

Kastracja bezdomnych królików

1 508 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

O nas

Fundacja Przygarnij Królika - zajmujemy się opieką nad królikami porzuconymi, bezdomnymi i potrzebującymi pomocy. Zbieramy środki na zabiegi kastracji naszych podopiecznych.


Dlaczego kastracja jest tak ważna ?

Kastracja jest zabiegiem profilaktycznym. U samic kastracja jest zabiegiem obowiązkowym ze względów zdrowotnych. Statystyki mówią, że u 80% samic pojawiają się zmiany w narządach rodnych, które w konsekwencji mogą powodować poważne choroby takie jak: nowotwory narządów rodnych (macicy,jajników), cysty, torbiele, zapalenie listwy mlecznej, ropomacicze.  Konsekwencje wynikające z braku zabiegu są o wiele poważniejsze niż inwazyjności operacji, która wykonana u lekarza specjalizującego się w leczeniu królików niesie za sobą minimalne ryzyko. U samców wskazaniami do kastracji są przede wszystkim czynniki behawioralne: znaczenie terenu moczem, intensywny zapach moczu, agresja, terytorializm - kastracja hamuje zachowania, które powodowane są przez burzę hormonów i popęd. Królik wykastrowany nie spędza większości swojego życia na poszukiwaniu obiektów do próby kopulacji ;) Dzielenie życia z króliczym kastrowanym chłopcem staje się obustronnie łatwiejsze. Powody zdrowotne występują u samców rzadziej niż u samic, są to gównie nowotwory jąder, przepuklina


Na co przeznaczymy zebrane środki ?

Zbieramy środki na sfinansowanie zabiegów kastracji dla naszych podopiecznych przebywających w domach tymczasowych. Większość królików, wydajemy do nowych domów już po zabiegach. Króliki to zwierzęta stadne, po kastracji łatwiej się zaprzyjaźniają i łączą w pary. Wykastrowany królik to szczęśliwszy i zdrowszy królik, a szanse na znalezieie nowego domu dla królika po zabiegu są o wiele większe. 


Średni koszt zabiegu w zależności od miasta to dla samca: 100zł-150zł, samicy 150-250zł


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Aleksandra Kryjak - awatar

  Aleksandra Kryjak

  18.03.2017
  18.03.2017

  Cel osiągnięty, powodzenia :)

 • Magdalena Natkanska - awatar

  Magdalena Natkanska

  03.03.2017
  03.03.2017

  Pomagajmy !! Im wiecej osob przeznaczy chociazby kilkuzlotowe datki tym szybciej pomoze sie malym Pupilkom !! :)

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  02.03.2017
  02.03.2017

  Pomagam☺Pomagaj i ty👍

 • Paula Szym - awatar

  Paula Szym

  08.02.2017
  08.02.2017

  Trzymam kciuki :)

1 508 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

Wpłaty: 53

Aleksandra Kryjak - awatar
Aleksandra Kryjak
120
Lusia i Lucek - awatar
Lusia i Lucek
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Paweł Matuszewski - awatar
Paweł Matuszewski
20
Dominika - awatar
Dominika
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Klaudis - awatar
Klaudis
20
Dominika - awatar
Dominika
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij