Zbiórka Kate - zdjęcie główne

Kate

750 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Kate, niczym prawdziwa księżna, ma duszę arystokratki. Gdy coś jej się nie spodoba - bez wahania pacnie łapą i powie: DOŚĆ. Jak przystało na damę, nie będzie dopraszać się o posiłek - łaskawie spożyje go, gdy miseczka zostanie podstawiona pod sam nosek. Gdy przygotowaliśmy dla niej kwarantannową klatkę, wystarczyło jedno spojrzenie naszej lady, by pojedyncze posłanko zostało zastąpione podwójnym - by tylko metaforyczne ziarnko grochu nie zaburzyło spokojnego snu naszej damy.

Chociaż dziewczyna jeszcze nie opuściła kwarantanny: my już wiemy, kto zaprowadzi porządki w Mruczarni. 😺

Aż się wierzyć nie chce, że tak arystokratyczna dusza mogła błąkać się po ulicach. 🙀

Kate trafiła na podwórko Pani Teresy. Chociaż podwórko to nie salony - dobre i to, kiedy jesteś bezdomnym kotem, rozpaczliwie poszukującym jedzenia i odrobiny uwagi... 💔Zwłaszcza, że uwaga człowieka jest potrzebna koteczce jak powietrze. Kate nie umie żyć bez mizianek i pieszczot.

Chociaż na pierwszy rzut oka, kicia wydawała się okazem zdrowia - widzimy, że niepokojąco źle znosi sytuacje stresowe. ☹️ Ledwie wydarzy się coś, co zaburzy jej spokój, Kate zaczyna dyszeć i oddychać otwartym pyszczkiem, co może sugerować problemy z serduchem. Nie ma wyjścia - musimy zabudżetować wizytę księżnej u kardiologa.

Na tę chwilę zapewniliśmy jej niezbędną profilaktykę: Kate została odpchlona, odrobaczona, zachipowana. Niebawem zostanie wysterylizowana i sprawdzona pod kątem FIV / FeLV.

Ogromnie prosimy Was o wsparcie na pokrycie kosztów zabiegu, badań kardiologicznych i niezbędnej profilaktyki.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Fundacja Przytul Kota - awatar

    Fundacja Przytul Kota

    24.03.2024
    24.03.2024

    Dorodny pilobezoar, resztki bardzo grubej folii, najpewniej opakowania po jakimś jedzeniu - to znajdowało się w brzuchu Kate. 😱 Wyobrażacie sobie, jak głodna musiała być, gdy błąkała się w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia..? Jak łapczywie musiała pochłaniać znalezione resztki, by wraz z nimi zjeść plastikowe opakowanie? 😣

    Wielu ludzi uważa, że każdy kot poradzi sobie na wolności. Zawartość żołądka Kate dobitnie świadczy o tym, że zdesperowany kot może przypłacić życiem próbę zdobycia pokarmu. 😿 Gdyby koteczka nie trafiła w porę do lecznicy - kto wie, jak skończyłaby się jej historia. 🥺

    Lecz po kolei...

    Zazwyczaj nie informujemy Was o kastracjach naszych podopiecznych. Ot, normalna kolej rzeczy - przyjmujemy kota do fundacji, zapewniamy mu niezbędne leczenie, profilaktykę i kastrujemy, by nigdy, przenigdy, nasz zwierzak nie przyczynił się do zwiększania kociej bezdomności.

    Zazwyczaj kastracje przebiegają spokojnie, bez niespodzianek i są typowymi, rutynowymi zabiegami, których nasze Panie Doktor przeprowadzają całe mnóstwo. 😺

    Kate od samego początku postanowiła zadbać, by rutyna nikomu nie zagrażała. 🫣 Badanie obrazowe wykazało u koteczki ropomacicze, zatem operacja musiała odbyć się znacznie szybciej, niż planowaliśmy. Dodatkowo - w zewnętrznej lecznicy.

    Podczas zabiegu chcieliśmy zminimalizować ryzyko wystąpienia komplikacji, które mogą pojawić się przy narkozie u zwierzęcia z problemami oddechowymi. W naszej Kocimiętce nie mamy aparatury wziewnej, zatem zabieg trzeba było przeprowadzić na zewnątrz - Kate musiała otrzymać narkozę, która minimalnie obciąża narządy wewnętrzne i umożliwia błyskawiczne wybudzenie zwierzaka.

    Po podaniu premedykacji, Kate zaczęła wymiotować i zawartość jej żołądka wylądowała na stole operacyjnym. Prócz skłębionej sierści, koteczka zwróciła kawałki grubej folii, kojarzącej się z opakowaniem próżniowo pakowanego jedzenia. 🙀 Na szczęście, sam zabieg nie przyniósł dalszych niespodzianek - został przeprowadzony sprawnie i fachowo przez dr Grochowską, w asyście anestezjologa, który bacznie obserwował na kardiomonitorze pracę serducha koteczki. 👩‍⚕️

    Korzystając ze znieczulenia, koteczka prosto ze stołu operacyjnego trafiła na zdjęcie RTG. Liczyliśmy na wskazówkę, skąd bierze się u Kate ciężki oddech i... cóż, zawartość żołądka koteczki była na tyle niepokojąca, że należało sprawdzić, czy w jej brzuszku nie ma przypadkiem kolejnych niespodzianek.

    Zdjęcie wykazało zmiany w płucach - najprawdopodobniej wynikające z zarobaczenia. Kate będzie miała wykonane badanie kału pod kątem nicieni płucnych i jeżeli wynik potwierdzi przypuszczenia lekarzy - zastosujemy specjalne odrobaczenie.

    Wygląda na to, że w żołądku kotki nie zalega już nic, czego nie powinno być we wnętrzu kota - ufff. 😌 Obecnie kicia przyjmuje antybiotyk oraz leki przeciwzapalne.

    Zdjęcie aktualizacji 140 941

750 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Cezary Kłosek - awatar
Cezary Kłosek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
210
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
20
Mary - awatar
Mary
50
Monika - awatar
Monika
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij