Zbiórka Rzeszowscy klerycy dla Afryki - zdjęcie główne

Rzeszowscy klerycy dla Afryki

5 230 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Dawid Rzońca - awatar

Dawid Rzońca

Organizator zbiórki

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Nazywam się Dawid Rzońca, jestem klerykiem WSD w Rzeszowie po drugim roku formacji do kapłaństwa. Wraz z braćmi – Sebastianem Drzałem, Wiktorem Kobakiem i Dominikiem Sobczykiem mamy okazję, aby w ramach wakacyjnych praktyk duszpasterskich wraz z Diakonią Misyjną Ruchu Światło-Życie udać się na misje ewangeliczne do Kenii (Afryka). Misja ta to przede wszystkim głoszenie kerygmatu – również dzięki obecności kapłana, zapewnienie codziennej Eucharystii oraz dostępu do sakramentów. Idąc za głosem świętego Franciszka, który powiedział: „Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami!”, pragniemy wesprzeć ich również materialnie. Wyjazd wiąże się z kosztami, które dzięki naszym rodzinom jesteśmy w stanie częściowo pokryć (koszty indywidualne wyjazdu). Prosimy jednak o wsparcie, aby to znacznie ułatwić, a przede wszystkim wesprzeć potrzebujących w Afryce. Kenijczycy, do których pragniemy się udać, bardzo często nie są w stanie pokryć kosztów związanych z rekolekcjami – opłacić noclegu, wyżywienia, kosztów podróży. Wiąże się to z powszechnie panującą tam biedą. Ponadto Afrykańczycy mają bardzo kiepskie warunki bytowe, cierpią i chorują. Pieniądze, o które Państwa prosimy mają przede wszystkim umożliwić Kenijczykom udział w rekolekcjach, a także pomóc im w codziennym życiu (m. in. zakup leków, jedzenia, ubrań, materiałów papierniczych do nauki, stypendia dla uczniów i studentów, utrzymanie sierocińca w Mitunguu). Koszty związane z naszym przygotowaniem do wyjazdu, samym wyjazdem oraz ponad miesięcznym pobytem w Kenii sięgają około 7000 zł/os. Natomiast szacuje się, że w czasie rekolekcji, uczestniczyć będzie około 70-100 Kenijczyków, a rekolekcje jednocześnie trwają w różnych lokalizacjach. Koszt takiego przedsięwzięcia w jednym miejscu sięga około 5000 złotych, ponieważ wraz z Diakonią chcemy zapewnić Afrykańczykom przyzwoite warunki do spotkania z Bogiem. Bardzo często, czas rekolekcji jest dla nich „oderwaniem” od głodu – zapewniamy bowiem finansowo trzy posiłki – zazwyczaj ich codzienność pozwala tylko na jeden posiłek dziennie z racji braku pieniędzy. To nie jedyne wydatki. Zwiększony limit w walizkach umożliwia nam zabranie najpotrzebniejszych dla Kenijczyków rzeczy, dlatego wraz z Diakonią Misyjną Ruchu Światło-Życie pragniemy zabrać niezbędne leki, które posłużą poprawie zdrowia tamtejszej ludności – Państwa pieniądze przyczynią się do tego, iż będziemy mogli zabrać ze sobą ich więcej oraz zakupić inne, niezbędne do rozwoju materiały (m. in. materiały papiernicze i piśmiennicze do nauki; stypendia dla uczniów i studentów; ubrania i potrzebne urządzenia elektroniczne; pomóc utrzymać szkołę i Shalom Home w Mitunguu).

Wielu Kenijczyków, którzy ukończyli szkołę pragną udać się na studia – potrzebują jednak sprzętu elektronicznego (telefony, laptopy), który im to umożliwi i pozwoli na właściwą naukę oraz pracę. Oprócz wsparcia finansowego, prosimy – jeżeli posiadają Państwo niepotrzebny, stary, ale działający sprzęt elektroniczny – telefony i laptopy – mogą go Państwo oddać na rzecz potrzebujących w Afryce. Do tego proszę o indywidualny kontakt ze mną w celu ustalenia czasu, miejsca i sposobu odbioru darowizny.


Jak będzie wyglądała nasza misja?

Naszą posługę rozpoczniemy 24 lipca, a zakończymy 27 sierpnia 2021 r. – do stolicy Kenii – Nairobi – udamy się samolotem z Warszawy. W naszych bagażach, które mają zwiększone gabaryty, zabierzemy materiały, których potrzebują mieszkańcy, otaczających stolicę, slumsów. I to nasza pierwsza misja – wsparcie materialne najuboższych z okolicy Nairobi.

Docelowo jednak posłani jesteśmy do misji ewangelizacyjnej w środkowej oraz południowej części Kenii. Z Nairobi udamy się do Mitunguu, gdzie znajduje się ośrodek Shalom Home, który jest miejscem nauki, zabawy i zamieszkania dla sierot, dzieci ulicy albo członków rodzin z dysfunkcjami.

To właśnie tam odbędą się rekolekcje I i II stopnia Ruchu Światło-Życie, w ramach których posługę podejmą klerycy Sebastian i Dominik. Alumni, Wiktor oraz Dawid posłani zostaną na południe Kenii, najpierw do miejscowości Mombasa, a następnie do Malindi, gdzie wraz z animatorami Ruchu Światło-Życie poprowadzą rekolekcje ewangelizacyjne polegające na głoszeniu Chrystusa poprzez codzienną Eucharystię, słowo Boże, spotkania formacyjne i konferencje. Nie zabraknie oczywiście elementów formacji ludzkiej – czyli wejścia w codzienność Afrykańczyków. Skupimy się również na pracy i pomocy w zdobywaniu wiedzy oraz spędzimy wspólnie z mieszkańcami Kenii czas.

Każdy dzień wypełniony będzie spotkaniem z Jezusem Chrystusem w Eucharystii, słowie Bożym i indywidualnej modlitwie – nie zabraknie również czasu na rozmowę, zabawę, pracę i naukę poprzez które również należy głosić Chrystusa. Pamiętamy, że nasza misja nie może zakończyć się tylko na mówieniu o Bogu – tam potrzeba miłości realizującej się przez czyn. I to właśnie w tym czynie możecie Państwo uczestniczyć poprzez wsparcie finansowe naszego wyjazdu. Pieniądze, które Państwo przekażą wykorzystamy nie tylko na przygotowanie rekolekcji, ale również na zapewnienie lepszych warunków na przyszłość – opłacimy m. in.: posiłki, nocleg, leki, potrzebne materiały do nauki i pracy, ubrania, stypendia dla ubogich Kenijczyków oraz wesprzemy Shalom Home.

Sami również bardzo mocno przygotowujemy się do posługi – zakupiliśmy bilety lotnicze, opłaciliśmy wymagane szczepienia, przygotowaliśmy dary, które zabierzemy (m. in. leki; używany sprzęt elektroniczny – telefony, laptopy; rzeczy sakralne jak krzyże, różańce, obrazy i medaliki; przybory do nauki – kredki, flamastry, materiały papiernicze; książki w języku angielskim; filmy edukacyjne). Z całego serca Państwa prosimy – wesprzyjcie naszą misyjną akcję, abyśmy mogli wspólnie jak najlepiej pomóc potrzebującym Kenijczykom.

Ze swej strony zapewniamy o modlitwie za Was - darczyńców wspierających Afrykę w modlitwach i materialnie.

Bóg zapłać!


Zapraszam i zachęcam do pytań, kontaktu osobistego i proszę o modlitwę za tych do których pojedziemy z misją oraz za nas wszystkich, którzy lecą w tym roku na misje.


Dodatkowe informacje, linki oraz zdjęcia:

Oaza w Afryce na Facebooku

Kanał misyjny na YouTube

Wywiad z Ewą - animatorką, która od ponad roku działa na misjach w Kenii

Strona Diakoni Misyjnej w Krakowie

Zdjęcia:

Misjonarze udający się w tym roku do Afryki - na spotkaniu rekolekcyjno-formacyjnym.

W trakcie pandemii mieliśmy wiele internetowych spotkań - dzielenia słowem Bożym, spotkań formacyjnych oraz przygotowawczych.

Mapa posługi misyjnej, którą będziemy pełnić:

*Mapa wskazuje tylko miejsca, w których posługiwać będą klerycy z WSD w Rzeszowie


Aktualizacje


 • Dawid Rzońca - awatar

  Dawid Rzońca

  21.07.2021
  21.07.2021

  Ofiarowane nam zostały materiały medyczne - opatrunki, bandaże, plastry, kompresy, folie NRC i inne, które zabierzemy ze sobą do Kenii. Dziękujemy za dar serca firmie Passio Poland https://passiopoland.pl

  Zdjęcie aktualizacji 71 666

5 230 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Dawid Rzońca - awatar

Dawid Rzońca

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 45

Oaza Rodzin I st. Lipinki 2021 - awatar
Oaza Rodzin I st. Lipinki 2021
410
Agata - awatar
Agata
20
Janusz Drzał - awatar
Janusz Drzał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dominik - awatar
Dominik
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
330
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
smska - awatar
smska
100
Dominik - awatar
Dominik
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij