Teoria King Konga

13 373 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 235 osób

O czym jest ten projekt?

Kiedy we Francji ukazała się książka Virginie Despentes „Teoria King Konga”, natychmiast została okrzyknięta manifestem nowego feminizmu. To najlepsza książka feministyczna, jaką czytałyśmy od lat!Teraz chcemy się nią podzielić z Wami. Chcemy wydać ją w Polsce.Tak! Bo jak powietrza potrzebujemy świeżego powiewu feminizmu właśnie. Tego, który nie zna kompromisów, który wali prawdę prosto w oczy, który mówi naszym językiem o nas samych, prawdziwych kobietach. O Tobie, o Tobie, o Was, o nich i o mnie.

Zdjęcie opisu zbiórki Teoria King Konga

Na co zbieramy środki?

Mamy książkę! Mamy do niej prawa autorskie! I jest już przetłumaczona. Jednak żeby ją wydać, potrzebujemy Waszego finansowego wsparcia! Kiedy zbierzemy potrzebną sumę i „Teoria King Konga” Virginie Despentes już się ukaże, może i w Polsce przyniesie ona nową falę feminizmu.

Virginie Despentes napisała dotąd osiem książek. Na podstawie jej prozatorskiego debiutu „Baise-moi” powstał film „Gwałt”, głośny także w Polsce. Zanim Despentes została pisarką pracowała m. in. jako prostytutka, masażystka i sprzedawczyni w dużej paryskiej księgarni. W „Teorii King Konga” analizuje patriarchat, ale pisze także o swoim życiu. Ostro, celnie, bez znieczulenia. Przez wiele francuskich feministek jest uznawana za genialną pisarkę współczesną. Jedno jest pewne: jej proza nikogo nie pozostawia obojętnym.

Czym nas ta książka ujęła? To prawdziwy, współczesny feministyczny manifest! Napisany przez silną kobietę o sile kobiet. Ale nie tylko tych, które są u władzy,  robią karierę, czy mają pieniądze. O czym pisze? O tym, że ideał kobiety nie istnieje. Niepokorna, silna, wyznaczająca sobie i innym kobietom nową ścieżkę, pisze o swoich własnych doświadczeniach, gwałcie, prostytucji;  aktorkach porno,  wielkich feministycznych filozofkach i niedokończonej feministycznej rewolucji i o tym, kto ją przegrał, wreszcie o sile feminizmu i pisaniu książek, które nim stały się nagradzanymi bestsellerami, były tak niegrzeczne, niepokorne i wywrotowe, że nikt nie chciał ich wydawać. Dziś we Francji jej książki otrzymują prestiżowe nagrody i, co najważniejsze, zdaniem krytyków, niosą kolejną falę feminizmu…

Jej styl jest niepowtarzalny: bezkompromisowy, bezpardonowy, żywy, mocny i celny. Płomienny, bo „Teoria King Konga” to wielki feministyczny manifest u progu XXI wieku. Dzięki Tobie przeczytamy go także po polsku, dzięki Tobie może i w Polsce przyniesie on kolejną falę feminizmu!

Zdjęcie opisu zbiórki Teoria King Konga

Na co przeznaczymy zebrane środki?

Pieniądze z akcji przeznaczymy w całości na sfinansowanie wydania książki - druk, dystrybucję i promocję. Kupiłyśmy już prawa autorskie, książka jest już prrzetłumaczona i zredagowana. Jest okładka i layout. Właściwie jest niemal gotowa, by wypuścić ją do druku i oddać w Wasze ręce! Pomóż nam zrealizować ten cel! 

Pamiętajcie, że Pomagam.pl umożliwia dokonanie płatności także przy użyciu kart kredytowych, PayPal’a, tradycyjnych przelewów bankowych oraz w okienku na poczcie. Możecie też wesprzeć nas dowolną kwotą bez wybierania nagrody i bez rejestracji na portalu.

Kim jesteśmy?

Fundacja Feminoteka działa już 10 lat. Od 2009 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Naszą misję w pełni oddają słowa znanej francuskiej filozofki Simone de Beauvoir:
„NIKT NIE RODZI SIĘ KOBIETĄ, TYLKO SIĘ NIĄ STAJE”
Uważamy, że to, co postrzegane jest jako kobiece, jakie oczekiwania społeczeństwo ma wobec kobiet, nie wywodzi się z natury, lecz z kultury.

Dlatego:
• prowadzimy wydawnictwo i księgarnię promując literaturę feministyczną, książki pisane przez kobiety, ciekawe, nowoczesne lektury, myśl współczesną, ale także pisma naszych prababek,
• działamy na rzecz likwidacji dyskryminacji ze względu na płeć we wszystkich sferach życia społecznego, publicznego i kulturalnego. Prowadzimy szkolenia, warsztaty, organizujemy spotkania, promocje książek, dyskusje i wydajemy książki,
• uważamy, że nie byłoby nas, gdyby nie nasze poprzedniczki – kultywujemy tradycje polskich emancypantek, przypominamy o historii kobiet,
• przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt jest dla nas jednym z priorytetowych działań. Realizujemy projekty dotyczące przeciwdziałania przemocy zarówno w mieście, jak i na wsi, w szkole i w pracy.

Fundacja Feminoteka
ul. Mokotowska 29a
00-560 Warszawa
KRS: 0000242885,
NIP: 521-33-699-15,
REGON: 140308264
www.feminoteka.pl 

Aktualizacje


 • Fundacja Feminoteka - awatar

  Wysyłamy książki!

  22.10.2015
  22.10.2015

  "Teoria King Konga" została już wydrukowana i dotarła do naszej fundacji. Teraz my pakujemy i wysyłamy wszystkim wspierającym nas osobom. Zgodnie z obietnicą do książki dokładamy zakładkę. Raz jeszcze bardzo dziękujemy i pozdrawiamy.
  Zespół Fundacji

  Zdjęcie aktualizacji 121

Komentarze


 • Anna - awatar

  Anna

  11.10.2015
  11.10.2015

  Świetna inicjatywa! Cieszę się , że będę mogła przeczytać kolejną wspaniałą książkę z biblioteki Feminoteki.

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  10.10.2015
  10.10.2015

  Nie mogę się doczekać :)

 • Basia - awatar

  Basia

  09.10.2015
  09.10.2015

  wspieranie - pomaganie to istota bycia, zwłaszcza, jeśli taka potrzeba wynika z chęci wydania książki, która sama może pomóc, więc pomoc jest zwielokrotniona

 • Ewa - awatar

  Ewa

  07.10.2015
  07.10.2015

  I Ty możesz zostać wydawcą "Teorii Kong Konga" po polsku. Wesprzyj nas.

 • Justyna - awatar

  Justyna

  02.10.2015
  02.10.2015

  Juz sie nie moge doczekac na ksiazke. Dzieki Ci Feminoteka za te inicjatywe i trzymam kciuki za podobne akcje w przyszlosci. :)

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   03.10.2015
   03.10.2015

   My też dziękujemy i pozdrawiamy :-)

13 373 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 235 osób

Wpłaty: 235

Marianna - awatar
Marianna
40
Tomasz - awatar
Tomasz
40
Anna - awatar
Anna
40
Katarzyna - awatar
Katarzyna
40
Agatka - awatar
Agatka
60
Agnieszka - awatar
Agnieszka
40
Kamila - awatar
Kamila
250
Elżbieta - awatar
Elżbieta
40
Joanna - awatar
Joanna
100
Natalia - awatar
Natalia
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij