Teoria King Konga

13 373 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 235 osób

O czym jest ten projekt?

Kiedy we Francji ukazała się książka Virginie Despentes „Teoria King Konga”, natychmiast została okrzyknięta manifestem nowego feminizmu. To najlepsza książka feministyczna, jaką czytałyśmy od lat!Teraz chcemy się nią podzielić z Wami. Chcemy wydać ją w Polsce.Tak! Bo jak powietrza potrzebujemy świeżego powiewu feminizmu właśnie. Tego, który nie zna kompromisów, który wali prawdę prosto w oczy, który mówi naszym językiem o nas samych, prawdziwych kobietach. O Tobie, o Tobie, o Was, o nich i o mnie.

Zdjęcie opisu zbiórki Teoria King Konga

Na co zbieramy środki?

Mamy książkę! Mamy do niej prawa autorskie! I jest już przetłumaczona. Jednak żeby ją wydać, potrzebujemy Waszego finansowego wsparcia! Kiedy zbierzemy potrzebną sumę i „Teoria King Konga” Virginie Despentes już się ukaże, może i w Polsce przyniesie ona nową falę feminizmu.

Virginie Despentes napisała dotąd osiem książek. Na podstawie jej prozatorskiego debiutu „Baise-moi” powstał film „Gwałt”, głośny także w Polsce. Zanim Despentes została pisarką pracowała m. in. jako prostytutka, masażystka i sprzedawczyni w dużej paryskiej księgarni. W „Teorii King Konga” analizuje patriarchat, ale pisze także o swoim życiu. Ostro, celnie, bez znieczulenia. Przez wiele francuskich feministek jest uznawana za genialną pisarkę współczesną. Jedno jest pewne: jej proza nikogo nie pozostawia obojętnym.

Czym nas ta książka ujęła? To prawdziwy, współczesny feministyczny manifest! Napisany przez silną kobietę o sile kobiet. Ale nie tylko tych, które są u władzy,  robią karierę, czy mają pieniądze. O czym pisze? O tym, że ideał kobiety nie istnieje. Niepokorna, silna, wyznaczająca sobie i innym kobietom nową ścieżkę, pisze o swoich własnych doświadczeniach, gwałcie, prostytucji;  aktorkach porno,  wielkich feministycznych filozofkach i niedokończonej feministycznej rewolucji i o tym, kto ją przegrał, wreszcie o sile feminizmu i pisaniu książek, które nim stały się nagradzanymi bestsellerami, były tak niegrzeczne, niepokorne i wywrotowe, że nikt nie chciał ich wydawać. Dziś we Francji jej książki otrzymują prestiżowe nagrody i, co najważniejsze, zdaniem krytyków, niosą kolejną falę feminizmu…

Jej styl jest niepowtarzalny: bezkompromisowy, bezpardonowy, żywy, mocny i celny. Płomienny, bo „Teoria King Konga” to wielki feministyczny manifest u progu XXI wieku. Dzięki Tobie przeczytamy go także po polsku, dzięki Tobie może i w Polsce przyniesie on kolejną falę feminizmu!

Zdjęcie opisu zbiórki Teoria King Konga

Na co przeznaczymy zebrane środki?

Pieniądze z akcji przeznaczymy w całości na sfinansowanie wydania książki - druk, dystrybucję i promocję. Kupiłyśmy już prawa autorskie, książka jest już prrzetłumaczona i zredagowana. Jest okładka i layout. Właściwie jest niemal gotowa, by wypuścić ją do druku i oddać w Wasze ręce! Pomóż nam zrealizować ten cel! 

Pamiętajcie, że Pomagam.pl umożliwia dokonanie płatności także przy użyciu kart kredytowych, PayPal’a, tradycyjnych przelewów bankowych oraz w okienku na poczcie. Możecie też wesprzeć nas dowolną kwotą bez wybierania nagrody i bez rejestracji na portalu.

Kim jesteśmy?

Fundacja Feminoteka działa już 10 lat. Od 2009 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Naszą misję w pełni oddają słowa znanej francuskiej filozofki Simone de Beauvoir:
„NIKT NIE RODZI SIĘ KOBIETĄ, TYLKO SIĘ NIĄ STAJE”
Uważamy, że to, co postrzegane jest jako kobiece, jakie oczekiwania społeczeństwo ma wobec kobiet, nie wywodzi się z natury, lecz z kultury.

Dlatego:
• prowadzimy wydawnictwo i księgarnię promując literaturę feministyczną, książki pisane przez kobiety, ciekawe, nowoczesne lektury, myśl współczesną, ale także pisma naszych prababek,
• działamy na rzecz likwidacji dyskryminacji ze względu na płeć we wszystkich sferach życia społecznego, publicznego i kulturalnego. Prowadzimy szkolenia, warsztaty, organizujemy spotkania, promocje książek, dyskusje i wydajemy książki,
• uważamy, że nie byłoby nas, gdyby nie nasze poprzedniczki – kultywujemy tradycje polskich emancypantek, przypominamy o historii kobiet,
• przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt jest dla nas jednym z priorytetowych działań. Realizujemy projekty dotyczące przeciwdziałania przemocy zarówno w mieście, jak i na wsi, w szkole i w pracy.

Fundacja Feminoteka
ul. Mokotowska 29a
00-560 Warszawa
KRS: 0000242885,
NIP: 521-33-699-15,
REGON: 140308264
www.feminoteka.pl 

Aktualizacje


 • Fundacja Feminoteka - awatar

  Wysyłamy książki!

  22.10.2015
  22.10.2015

  "Teoria King Konga" została już wydrukowana i dotarła do naszej fundacji. Teraz my pakujemy i wysyłamy wszystkim wspierającym nas osobom. Zgodnie z obietnicą do książki dokładamy zakładkę. Raz jeszcze bardzo dziękujemy i pozdrawiamy.
  Zespół Fundacji

  Zdjęcie aktualizacji 121

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anna - awatar

  Anna

  11.10.2015
  11.10.2015

  Świetna inicjatywa! Cieszę się , że będę mogła przeczytać kolejną wspaniałą książkę z biblioteki Feminoteki.

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  10.10.2015
  10.10.2015

  Nie mogę się doczekać :)

 • Basia - awatar

  Basia

  09.10.2015
  09.10.2015

  wspieranie - pomaganie to istota bycia, zwłaszcza, jeśli taka potrzeba wynika z chęci wydania książki, która sama może pomóc, więc pomoc jest zwielokrotniona

 • Ewa - awatar

  Ewa

  07.10.2015
  07.10.2015

  I Ty możesz zostać wydawcą "Teorii Kong Konga" po polsku. Wesprzyj nas.

 • Justyna - awatar

  Justyna

  02.10.2015
  02.10.2015

  Juz sie nie moge doczekac na ksiazke. Dzieki Ci Feminoteka za te inicjatywe i trzymam kciuki za podobne akcje w przyszlosci. :)

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   03.10.2015
   03.10.2015

   My też dziękujemy i pozdrawiamy :-)

13 373 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 235 osób

Wpłaty: 235

Marianna - awatar
Marianna
40
Tomasz - awatar
Tomasz
40
Anna - awatar
Anna
40
Katarzyna - awatar
Katarzyna
40
Agatka - awatar
Agatka
60
Agnieszka - awatar
Agnieszka
40
Kamila - awatar
Kamila
250
Elżbieta - awatar
Elżbieta
40
Joanna - awatar
Joanna
100
Natalia - awatar
Natalia
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij