Zbiórka Budujemy przedszkole w Rwandzie - zdjęcie główne

Budujemy przedszkole w Rwandzie

20 514 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby
Mirosław Mika - awatar

Mirosław Mika

Organizator zbiórki

Zobaczyliśmy dzieci w biedzie, głodne i bez opieki…

W lutym 2020 r., w trakcie seminarium geograficznego, dotarliśmy w północnej Rwandzie do przeludnionej wioski Kinoni. Zobaczyliśmy tam rzesze małych dzieci, żyjących w głębokiej biedzie, niedożywionych i pozostawionych bez opieki. Postanowiliśmy dać tym maluchom szansę na wczesną edukację, zjedzenie śniadania, zabawę i opiekę medyczną.

Pragniemy wybudować dla nich przedszkole!

Mieszkańcy Rwandy w latach 90. XX w. doświadczyli niewyobrażalnego cierpienia. Wojna domowa doprowadziła do ludobójstwa, w którym zginęło około 1 mln osób. Skutki tej tragedii będą odczuwalne jeszcze przez długie lata. Rwanda dziś się rozwija. Młodzi ludzie ciężko pracują, jednak ich dzienny zarobek jest zazwyczaj niższy niż 2 Euro. W kraju rodzi się wiele dzieci, z których większość dorasta w ubóstwie. Jeszcze niedawno wiele dzieci nie dożywało 5. roku życia. Są miejsca w Rwandzie, gdzie sytuacja jest szczególnie trudna. Takim właśnie regionem jest północna część kraju, gdzie wojna domowa zakończyła się dopiero kilkanaście lat temu.

Oto wizualizacja naszego projektu (3 sale lekcyjne, kuchnia ze stołówką, toalety, plac zabaw) – w tle wulkany regionu Virunga.

Dzięki hojności pierwszych darczyńców budowa przedszkola mogła już się rozpocząć.

Wszystkie zebrane środki przekazujemy bezpośrednio do Rwandy. Przedszkole powstaje pod opieką parafii w Kinoni. Będzie mogło w nim uczyć się około 100 dzieci.  Szukamy ludzi dobrego serca, którzy w realizacji tego przedsięwzięcia nas wspomogą. Dzięki pomocy przyjaciół prowadzimy także zbiórkę pieniędzy za oceanem na www.gofundme.com

Te dzieci ogromnie potrzebują pomocy

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe i serdecznie dziękujemy za każdą pomoc. 

prof. Małgorzata Durydiwka
dr Kinga Krzesiwo
prof. Mirosław Mika
prof. Alina Zajadacz 

Aktualizacje


 • Mirosław Mika - awatar

  Mirosław Mika

  01.03.2021
  01.03.2021

  Kochani Darczyńcy, dzieci z Kinoni Wam serdecznie dziękują.

  Zdjęcie aktualizacji 64 163

Komentarze


 • Anna Wilk - awatar

  Anna Wilk

  11.12.2020
  11.12.2020

  Serdecznie popieram i wysłałam maila do osób które mogą wesprzeć ten szlachetny cel, serdecznie pozdrawiam Anna Wilk

 • Jan Filipecki - awatar

  Jan Filipecki

  27.07.2020
  27.07.2020

  Dziekuje Inicjatorom zbiorki za wrazliwosc na ludzkie cierpienie.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  03.07.2020
  03.07.2020

  Trzymam kciuki!

 • Agnieszka Kubal - awatar

  Agnieszka Kubal

  01.07.2020
  01.07.2020

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.2020
  07.06.2020

  I niech się dzieje na chwałę Bożą! 👍👍👍

20 514 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby
Mirosław Mika - awatar

Mirosław Mika

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 174

Józef Mędlak - awatar
Józef Mędlak
50
Danuta Miłek - awatar
Danuta Miłek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wika - awatar
Wika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij