Zbiórka Budujemy przedszkole w Rwandzie - zdjęcie główne

Budujemy przedszkole w Rwandzie

20 514 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby
Mirosław Mika - awatar

Mirosław Mika

Organizator zbiórki

Zobaczyliśmy dzieci w biedzie, głodne i bez opieki…

W lutym 2020 r., w trakcie seminarium geograficznego, dotarliśmy w północnej Rwandzie do przeludnionej wioski Kinoni. Zobaczyliśmy tam rzesze małych dzieci, żyjących w głębokiej biedzie, niedożywionych i pozostawionych bez opieki. Postanowiliśmy dać tym maluchom szansę na wczesną edukację, zjedzenie śniadania, zabawę i opiekę medyczną.

Pragniemy wybudować dla nich przedszkole!

Mieszkańcy Rwandy w latach 90. XX w. doświadczyli niewyobrażalnego cierpienia. Wojna domowa doprowadziła do ludobójstwa, w którym zginęło około 1 mln osób. Skutki tej tragedii będą odczuwalne jeszcze przez długie lata. Rwanda dziś się rozwija. Młodzi ludzie ciężko pracują, jednak ich dzienny zarobek jest zazwyczaj niższy niż 2 Euro. W kraju rodzi się wiele dzieci, z których większość dorasta w ubóstwie. Jeszcze niedawno wiele dzieci nie dożywało 5. roku życia. Są miejsca w Rwandzie, gdzie sytuacja jest szczególnie trudna. Takim właśnie regionem jest północna część kraju, gdzie wojna domowa zakończyła się dopiero kilkanaście lat temu.

Oto wizualizacja naszego projektu (3 sale lekcyjne, kuchnia ze stołówką, toalety, plac zabaw) – w tle wulkany regionu Virunga.

Dzięki hojności pierwszych darczyńców budowa przedszkola mogła już się rozpocząć.

Wszystkie zebrane środki przekazujemy bezpośrednio do Rwandy. Przedszkole powstaje pod opieką parafii w Kinoni. Będzie mogło w nim uczyć się około 100 dzieci.  Szukamy ludzi dobrego serca, którzy w realizacji tego przedsięwzięcia nas wspomogą. Dzięki pomocy przyjaciół prowadzimy także zbiórkę pieniędzy za oceanem na www.gofundme.com

Te dzieci ogromnie potrzebują pomocy

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe i serdecznie dziękujemy za każdą pomoc. 

prof. Małgorzata Durydiwka
dr Kinga Krzesiwo
prof. Mirosław Mika
prof. Alina Zajadacz 

Aktualizacje


 • Mirosław Mika - awatar

  Mirosław Mika

  01.03.2021
  01.03.2021

  Kochani Darczyńcy, dzieci z Kinoni Wam serdecznie dziękują.

  Zdjęcie aktualizacji 64 163

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anna Wilk - awatar

  Anna Wilk

  11.12.2020
  11.12.2020

  Serdecznie popieram i wysłałam maila do osób które mogą wesprzeć ten szlachetny cel, serdecznie pozdrawiam Anna Wilk

 • Jan Filipecki - awatar

  Jan Filipecki

  27.07.2020
  27.07.2020

  Dziekuje Inicjatorom zbiorki za wrazliwosc na ludzkie cierpienie.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  03.07.2020
  03.07.2020

  Trzymam kciuki!

 • Agnieszka Kubal - awatar

  Agnieszka Kubal

  01.07.2020
  01.07.2020

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.2020
  07.06.2020

  I niech się dzieje na chwałę Bożą! 👍👍👍

20 514 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 174 osoby
Mirosław Mika - awatar

Mirosław Mika

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 174

Józef Mędlak - awatar
Józef Mędlak
50
Danuta Miłek - awatar
Danuta Miłek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wika - awatar
Wika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij