Zbiórka Na leczenie ostatniej szansy - zdjęcie główne

Na leczenie ostatniej szansy

56 904 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 212 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dominika Gucwa - awatar

Dominika Gucwa

Organizator zbiórki

Cześć nazywam się Dominika, mam 42 lata, jestem mamą 15 letniej córki. Od zawsze udzielam się charytatywnie, chętnie pomagam innym. Działam w wielu klubach wolontariatu, angażując się w pomoc potrzebującym ludziom i zwierzętom.  

Sama mam 3 adoptowane koty i obok cierpienia bezdomnych zwierząt nie potrafię przejść obojętnie. 

Nigdy nikomu nie odmówiłam pomocy a teraz tej pomocy sama potrzebuje. 

W 2019 roku zachorowałam na raka jajnika 4 stadium. Trafiłam do szpitala w Katowicach gdzie przeszłam 8 godzinną, ciężką operacje, po której spędziłam prawej 2 tygodnie na OIOMIE. Usunięto chore jajniki wraz z licznymi przerzutami. Wyłoniono również stomie na jelicie grubym, rak rozprzestrzenił się praktycznie w całej jamie brzusznej. 

Po krótkiej rekonwalescencji skierowano mnie na leczenie chemioterapią, przyjęłam początkowo 18 cykli chemioterapii. 

W 2020 roku nastąpił powrót choroby i przyjęłam kolejne 6 cykli, po których znowu wypadły mi włosy ale powstrzymały nawrót choroby.  Pozwoliły normalnie żyć, pomagać innym. 

Niestety w 2022 roku choroba wróciła ze zdojoną siła … 

Objawiała się tym, że pojawiło się kolejny raz masywne wodobrzusze. Odmówiono mi pomocy w wielu miejscach… 

Dopiero szpital w Bytomiu podjął się leczenia onkologicznego. 

Lekarze stwierdzili, że leczenie raczej nie zatrzyma rozwoju choroby a będzie tylko przedłużeniem życia. 

Niestety okropne wyniszczenie organizmu spowodowane narastającym wodobrzuszem dyskwalifikowało mnie z możliwości podania chemioterapii. 

Dopiero po poważnej rozmowie z lekarzem, który stwierdził, że mogę wziąć ją na własną odpowiedzialność, ale może ona w 50% podziałać albo skończyć się moją śmiercią. 

Lekarz nakazał spisać testament, przyjąć ostatnie namaszczenie i pożegnać się z bliskimi, ponieważ była to moja jedyna nadzieja podjęłam to ryzyko. 

Na szczęście podaż chemii powiodła się, oczywiście nie zmieniło to stanu rzeczy, choroba jest nadal bardzo zaawansowana ale jest szansa, że inne nierefundowane metody leczenia mogą jeszcze jakoś pomóc. Tym bardziej, że w czerwcu trafiłam na stół operacyjny do szpitala w Piekarach Śląskich z niedrożnością jelit. Lekarze podczas nocnej i nagłej operacji usunęli 16 litrów płynu z brzucha. Na chwilę obecną jestem pod opieką lekarza hospicjum. Mam stwierdzoną 100% zależność od osób 3 i całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji.  

Jestem na żywieniu pozajelitowym, nie przyjmuje żadnych pokarmów i moja dieta to zaledwie 850 kcal.

Koszty nowoczesnego leczenia znacznie przewyższają możliwości finansowe moje i mojej rodziny. 

Dlatego zwracam się do wszystkim Państwa z prośbą o pomoc. Dla mnie liczy się każda złotówka, bo każda ma znaczenie. 

Za każde udzielone wsparcie będę niezmiernie wdzięczna. Ja wiem, że osób potrzebujących jest mnóstwo ale liczę, że pochylisz się nad moją zbiórką. 

Dalej chce się cieszyć życiem i spędzać czas z moją córką, bawić się z kotami i pomagać z całego serca innym. 

Potrzebne mi są tylko i aż pieniądze. 

Pieniądze zbieram na nowoczesne leczenie oraz leczenie metodą HIPEC Metoda ta polega na bezpośredniej podaży chemioterapii w miejsce zaatakowane przez nowotwór. 

Opcjonalnie również nierefundowane leczenie za granicą.


Aktualizacje


 • Dominika Gucwa - awatar

  Dominika Gucwa

  27.06.2023
  27.06.2023

  Dziękuję każdemu z osobna za każdą wpłaconą złotówkę. Pieniążki pozostają zgromadzone na koncie dopóki nie będzie faktury za leczenie.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.06.2023
  27.06.2023

  Powodzenia, masz dobrą rodzinę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.06.2023
  27.06.2023

  Zdrowia!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.06.2023
  27.06.2023

  Czekamy na Ciebie, ekonki!

 • Kuba - awatar

  Kuba

  26.06.2023
  26.06.2023

  Powodzenia, zdrowia !

 • zielonaszpilka - awatar

  zielonaszpilka

  26.06.2023
  26.06.2023

  I szybko wracaj ogrywać nas dalej!💪

56 904 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 212 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dominika Gucwa - awatar

Dominika Gucwa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 212

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wariat84 - awatar
Wariat84
55
Sonia - awatar
Sonia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Beata Zabrze - awatar
Beata Zabrze
50
RobertO - awatar
RobertO
20
Beata - awatar
Beata
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Damian Smyk - awatar
Damian Smyk
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij