Zbiórka Ratunek dla Zorki - zdjęcie główne

Ratunek dla Zorki

3 620 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Zafón pisał: „Diabeł  stworzył po to młodość, byśmy popełniali błędy, a Bóg wymyślił  dojrzałość i starość, byśmy mogli za te błędy zapłacić".

I choć pewnie  nie miał na myśli koni ani ubojni, to większość z nich musi zapłacić  życiem. Najczęściej za to, że latami służyło człowiekowi.

Zorka  Zafóna nie zna, w sumienie zna niewiele więcej, niż miejsce, w którym całe  życie przepracowała. 

Tam minęła młodość i odchodząc zabrała zdrowie.  Błędem było, że się zestarzała, więc właściciel sprzedał ją handlarzowi.  Nie opłaca się przecież trzymać darmozjada, łatwiej się go pozbyć i  kupić młodego. Ot, zwykła, codzienna selekcja koni na te bezużyteczne i  mogące jeszcze zarobić. Tu przegrywa empatia, a wygrywa ekonomia. 

Zorka  kuli uszy gdy się do niej podchodzi i usiłuje gryźć. Nie jest przyjaznym  i miłym koniem. Może to strach, bo jest w nowym miejscu, a może tak  bardzo boi się ludzi. Ma ponad 20 lat. Nikomu już swym grzbietem nie  posłuży. 

Handlarz  boi się trzymać starego konia. Z obawy, że padnie, zanim zdąży go zawieźć  do ubojni, nie chce dać długiego terminu. 

Tylko do końca miesiąca jest  czas, aby odkupić starą Zorkę. Klacz ma zapewnione miejsce w  zaprzyjaźnionej organizacji, ale ze względu na krótki czas zostaliśmy  poproszeni o pomoc w zebraniu środków, dzięki którym da się Zorkę ocalić.  

Potrzeba 3600 zł. 

Prosimy o pomoc dla Zorki.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.02.2018
  11.02.2018

  Kochani, bardzo Wam dziękujemy za wsparcie dla staruszki. Zorka jest już bezpieczna! Nie jesteśmy w stanie w pełni wyrazić naszej wdzięczności za taką pomoc i to w tak krótkim czasie.

  Zdjęcie aktualizacji 11 848

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Małgorzata Rączy - awatar

  Małgorzata Rączy

  29.01.2018
  29.01.2018

  Zyczę ZORCE odpoczynku na wiecznie zielonych łąkach

 • Iza Polańska - awatar

  Iza Polańska

  28.01.2018
  28.01.2018

  Ratujmy konika

 • Katarzyna Sapko - awatar

  Katarzyna Sapko

  27.01.2018
  27.01.2018

  Ratujmy tych, ktorzy sa zdani (niestety) tylko na nasza pomoc.

 • Halina B - awatar

  Halina B

  25.01.2018
  25.01.2018

  Dla ciebie Zorka na początek mam nadzieję

3 620 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Wpłaty: 73

TSooo - awatar
TSooo
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Kasia Szymczak-Stark - awatar
Kasia Szymczak-Stark
100
Y.W. - awatar
Y.W.
55
Maria Kunach - awatar
Maria Kunach
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Miła - awatar
Miła
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Annab - awatar
Annab
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij