Zbiórka Ratunek dla Zorki - zdjęcie główne

Ratunek dla Zorki

3 620 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Zafón pisał: „Diabeł  stworzył po to młodość, byśmy popełniali błędy, a Bóg wymyślił  dojrzałość i starość, byśmy mogli za te błędy zapłacić".

I choć pewnie  nie miał na myśli koni ani ubojni, to większość z nich musi zapłacić  życiem. Najczęściej za to, że latami służyło człowiekowi.

Zorka  Zafóna nie zna, w sumienie zna niewiele więcej, niż miejsce, w którym całe  życie przepracowała. 

Tam minęła młodość i odchodząc zabrała zdrowie.  Błędem było, że się zestarzała, więc właściciel sprzedał ją handlarzowi.  Nie opłaca się przecież trzymać darmozjada, łatwiej się go pozbyć i  kupić młodego. Ot, zwykła, codzienna selekcja koni na te bezużyteczne i  mogące jeszcze zarobić. Tu przegrywa empatia, a wygrywa ekonomia. 

Zorka  kuli uszy gdy się do niej podchodzi i usiłuje gryźć. Nie jest przyjaznym  i miłym koniem. Może to strach, bo jest w nowym miejscu, a może tak  bardzo boi się ludzi. Ma ponad 20 lat. Nikomu już swym grzbietem nie  posłuży. 

Handlarz  boi się trzymać starego konia. Z obawy, że padnie, zanim zdąży go zawieźć  do ubojni, nie chce dać długiego terminu. 

Tylko do końca miesiąca jest  czas, aby odkupić starą Zorkę. Klacz ma zapewnione miejsce w  zaprzyjaźnionej organizacji, ale ze względu na krótki czas zostaliśmy  poproszeni o pomoc w zebraniu środków, dzięki którym da się Zorkę ocalić.  

Potrzeba 3600 zł. 

Prosimy o pomoc dla Zorki.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.02.2018
  11.02.2018

  Kochani, bardzo Wam dziękujemy za wsparcie dla staruszki. Zorka jest już bezpieczna! Nie jesteśmy w stanie w pełni wyrazić naszej wdzięczności za taką pomoc i to w tak krótkim czasie.

  Zdjęcie aktualizacji 11 848

Komentarze


 • Małgorzata Rączy - awatar

  Małgorzata Rączy

  29.01.2018
  29.01.2018

  Zyczę ZORCE odpoczynku na wiecznie zielonych łąkach

 • Iza Polańska - awatar

  Iza Polańska

  28.01.2018
  28.01.2018

  Ratujmy konika

 • Katarzyna Sapko - awatar

  Katarzyna Sapko

  27.01.2018
  27.01.2018

  Ratujmy tych, ktorzy sa zdani (niestety) tylko na nasza pomoc.

 • Halina B - awatar

  Halina B

  25.01.2018
  25.01.2018

  Dla ciebie Zorka na początek mam nadzieję

3 620 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Wpłaty: 73

TSooo - awatar
TSooo
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Kasia Szymczak-Stark - awatar
Kasia Szymczak-Stark
100
Y.W. - awatar
Y.W.
55
Maria Kunach - awatar
Maria Kunach
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Miła - awatar
Miła
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Annab - awatar
Annab
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij