Rada Rodziców - awatar

Rada Rodziców

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo;

Jesteśmy rodzicami dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół Nr 16 dla Uczniów z Autyzmem we Wrocławiu. Nasza Szkoła została utworzona, aby nieść pomoc dzieciom i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, potrzebującym szczególnego wsparcia. Wierzymy, że objęcie naszych dzieci kompleksową opieką, pozwoli im w przyszłości w miarę poprawnie funkcjonować i szczęśliwie żyć, natomiast Nas - Rodziców choć trochę odciąży w codziennej opiece i pomoże w zmaganiu się z szarą, trudną rzeczywistością. 

Dlatego też rozpoczęliśmy pracę nad projektem: “KUCHNIA Z KLASĄ”.

Chcielibyśmy stworzyć miejsce,  gdzie uczniowie  w wieku od 7 do 24 lat będą mogli spędzać czas na pozytywnym działaniu, niwelując tym samym niepożądane trudne zachowania. Edukacja naszych dzieci wymaga zastosowania metod pracy, które odpowiadają ich  możliwościom, powodują zaangażowanie, oraz budzą ich zainteresowanie. Warunki te spełniają zajęcia kulinarne, podczas których dziecko odbiera wiele silnych bodźców związanych z kształtem, kolorem, zapachem, smakiem, dźwiękiem. Do realizacji takich zajęć konieczne jest posiadanie kuchni dydaktycznej. 

Szkoła nasza dysponuje takim pomieszczeniem, jednak jego wyposażenie jest BARDZO skromne, a przez to mało funkcjonalne. Aby stworzyć  jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju naszych dzieci chcielibyśmy wymienić stare meble i wyposażyć salę w niezbędny sprzęt agd, naczynia i przybory kuchenne, wymaga to jednak nakładów znacznie przewyższających nasze możliwości finansowe. Do tej pory udało nam się zorganizować zastawę stołową i część dużego sprzętu AGD, ale nie posiadamy mebli do których moglibyśmy ten sprzęt zamontować. Pomieszczenie przeznaczone na kuchnię wymaga też remontu. Chcielibyśmy wykonać go we własnym zakresie, ale musimy zakupić materiały do tego potrzebne. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszego projektu. Wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi stworzenie wymarzonego przez nas miejsca, w którym nasze dzieci będą mogły poczuć radość ze wspólnego przygotowywania posiłków, gdzie będą mogły lepiej poznać się nawzajem i pomagać sobie, co w przypadku dzieci, mających problem z funkcjonowaniem społecznym jest bardzo ważne. Dla wielu z naszych dzieci szkoła jest jedynym miejscem, w którym mają szansę przebywać wśród rówieśników i przełamując swoje bariery próbować nawiązać z nimi relacje, dlatego tak bardzo zależy nam aby miały do tego sprzyjające warunki. 

Za każdy przejaw wsparcia z Państwa strony będziemy OGROMNIE WDZIĘCZNI ! 

Wszystkim osobom, które zechcą nam pomóc, w imieniu naszych dzieci  z góry serdecznie dziękujemy - Rodzice.

Aktualności

 • Rada Rodziców - awatar

  Rada Rodziców

  23.04.18
  23.04.18

  Nasz projekt " Kuchnia z Klasą" jest już na finiszu 😀 Mamy odświeżone pomieszczenie - piękne barwy limonki z szarością, śliczne panele ścienne, nowe i funkcjonalne meble kuchenne a także mały i duży sprzęt AGD !!! To wszystko dzięki Państwa wsparciu - Dziękujemy !! Mimo starań i zaangażowaniu rodziców i nauczycieli- nie udało nam się kupić stołów do kuchni, okapu, tostera oraz rolet okiennych... Dlatego zbiórka nadal trwa !! Kto tylko może, PROSIMY: niech pomoże ! Liczy się każda złotówka 😃

Komentarze

 • Czarnomski - awatar

  Czarnomski

  16.03.18
  16.03.18

  Zachecam innych do nawet drobnej wplaty.

Rada Rodziców - awatar

Rada Rodziców

Organizator zbiórki

Wpłaty - 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
EwaD - awatar
20
EwaD
Marcin - awatar
50
Marcin
Czarnomski - awatar
20
Czarnomski
Aneta D. - awatar
50
Aneta D.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata Grabiec - awatar
20
Małgorzata Grabiec

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij