Zbiórka Ratujemy psa z bagna - zdjęcie główne

Ratujemy psa z bagna

3 145 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 146 osób

Najpierw chodził po wsi z zerwanym łańcuchem. Stary i chory. Poruszał się z ledwością. W końcu spadł z mostu do… rzeczki w zarośla. Było zbyt głęboko aby się wydostał. Gdyby nie pomoc wolontariuszy - psiak utopiłby się

Był tak słaby, iż nie mógł wyjść o własnych siłach. 8 - letni psiak jest w ciężkim stanie. Cały odparzony. Rozpoczynamy jego akcję ratunkową. Rozpoczynamy walkę o jego życie

Kąty gm. Korytnica. Po wsi błąka się duży psiak. Idzie powoli z urwanym częściowo łańcuchem. Zwierzęcia nikt nie zatrzymuje. Idzie dalej z ledwością chwiejnym krokiem. Przed nim mostek i rzeczka z zaroślami. Prawdopodobnie spada z tego mostku do wody. Jest tam dość głęboko – pies nie może więc wyjść z wody. 

Na szczęście psa przed utonięciem ratują wolontariusze: Sylwia i Przemek. Wchodzą oni do wody, zapinają smycz i próbują wyciągnąć zwierzaka z wody. 

Okazuje się. iż pies powłóczy tylnymi kończynami. Jaka jest tego przyczyna nie wiadomo. Zwierzę ogólnie jest w ciężkim stanie. Jest całe w kołtunach, mocno zaniedbane i odwodnione. Po sierścią jest całe odparzone.

Od razu trafia do kliniki weterynaryjnej na diagnostykę. Lekarze stwierdzają zapalenie skóry, ogólny stan zapalny organizmu, osłabienie i niedoczynność tarczycy. To przypadłość, której nie można wyleczyć, ale można podjąć działania, które zminimalizują jej objawy i znacznie poprawią komfort życia. Pies ma problemy z chodzeniem,  ale rehabilitacja ma mu pomóc.

Lekarze obcinają psa. Widzą całe zaczerwienione ciało. Podają leki, kroplówki i zalecają antybiotyki oraz leki tarczycowe na najbliższy tydzień.

Przed nami wyzwanie ratowania psa i tak naprawdę postawienia go na nogi. Nie znajdziemy jego właściciela, a nawet gdyby to i tak nie oddamy psa, którego on zaniedbał.

Obecnie zwierzę przebywa w szpitalu dla zwierząt. Do tej pory za jego diagnostykę, transport i leczenie zapłaciliśmy ponad 2000 zł. Szacując koszty opieki weterynaryjnej - w ciągu najbliższych tygodni wydamy jeszcze kilka razy tyle.

Dlatego bardzo prosimy o pomoc w ratowaniu tej biedy.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Sule Oroham - awatar

  Sule Oroham

  23.06.2023
  23.06.2023

  ❤️❤️❤️❤️❤️

 • Amelia - awatar

  Amelia

  28.05.2023
  28.05.2023

  Zdrowiej piesku!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.05.2023
  23.05.2023

  Życzę Wam dużo siły i cały czas otwartego serca.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.05.2023
  23.05.2023

  Zdrówka dla psiaka

3 145 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 146 osób

Wpłaty: 146

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Klaudia - awatar
Klaudia
50
Karolina - awatar
Karolina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aleksandra Wesołowska - awatar
Aleksandra Wesołowska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Marta i Mateusz - awatar
Marta i Mateusz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
11
basiulka - awatar
basiulka
19

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij