NAUKA POLSKIEGO dla UCHODZCÓW

60 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

PL    " NAUKA POLSKIEGO DLA UCHODZCÓW"

WIELKA TO DLA NAS SATYSFAKCJA GDY SŁYSZYMY, ŻE NASZA KURSANTKA AWANSOWAŁA  LUB DOSTAŁA LEPSZĄ PRACĘ DZIĘKI ZNAJOMOŚCI JĘZYKA. NIE ZNAMY BARDZIEJ PILNYCH UCZNIÓW OD NASZYCH 50 DZIELNYCH PAŃ, KTÓRE UCZYMY NA NASZYCH KURSACH!  Jeżeli tak jak i nam zależy Ci na integracji i możesz dołożyć choć małą cegiełkę do godnego życia tych dzielnych kobiet - prosimy wesprzyj nasz projekt!

Planowane rezultaty :

Możliwość kontynuacji nauki języka polskiego dla uchodzców, którzy wiążą swoją przyszłość z Polską i Oleśnicą. Znajomość języka polskiego umożliwia podjęcie i znalezienie pracy lub zmianę stanowiska na lepsze.

  • Zapewnienie integracji lokalnej poprzez minimalizowanie bariery językowej i trudności komunikacyjnych.
  • Pomoc psychologiczna w rozwiązywaniu problemów, których bezpośrednią przyczyną są przeżycia wojenne i przymus emigracji, ale także konflikty na tle trudności adaptacyjnych w nowej rzeczywistości, konflikty rodzinne, wychowawcze oraz na tle narodowościowym.

Grupa językowa to ok. 50 osób zebrane w 3 klasach

natomiast grupa korzystająca pomocy psychologa to ok. 20 osób.

Zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych wynajmowanych od SP7 w Oleśnicy

natomiast zajęcia psychologiczne w wynajmowanych pomieszczeniach biurowych

 Do kontynuacji naszego projektu docelowo potrzebne jest zaangażowanie:
 - dwóch nauczycieli.
 - psychologa,
 - nauczyciela wspomagającego, koordynującego projekt
 - zapewnienie materiałów do nauki,
 - pomieszczeń klasowych,
 - rozliczenia pracujących osób pod kątem finansowym, ubezpieczeniowym i podatkowym.

 Na realizacje naszego projektu potrzebne są środki w wysokości od 12 000 do 15 000 zł . Prosimy Państwa o wsparcie.

ENG.

Due to the undiminished interest, we hope to be able to continue free language classes for refugees from Ukraine, which we started in May and also continue free psychological consultations.

Planned results of the project:

The opportunity to continue learning Polish for those refugees who associate their future with Poland and Oleśnica.  The knowledge of Polish enables them to find a job or change a position for the better.

  • Ensuring local integration by minimising language barriers and communication difficulties.
  • Psychological assistance in solving problems caused by war experiences and the compulsion to emigrate, but also the ones rooted in difficulties in adaptation to the new reality and family, educational and national problems.

What we have and what our needs are:

Interest in learning Polish is still high among refugees staying in our town and we assume that it will last for half a year, at least.  This is the time expected by teachers to learn Polish at a basic level in the afternoon mode for working people. Besides, new students are constantly joining our groups.

- We have extensive experience in working with refugees, acquired both from the classes carried out since

  Spring, as well as our work related to the distribution of donations.

- We have proven people - highly qualified teachers of Polish as a foreign language.

- A certified psychologist from Ukraine currently living in Oleśnica works along with us.

- We can rely on the help of many volunteers, including Ukrainian-speaking volunteers strongly involved in

  Ukrainian affairs.

- We have an agreement with the local school to provide school premises for our classes.

- We rent an office space.

The language group is about 50 people divided in 3 classes, while the group in need of psychological help consists of circa 20 people. Language classes are held in classrooms rented from the Primary School No. 7 in Oleśnica, while classes with a psychologist are held in our rented office room.

To continue our project, we will ultimately need the commitment of:

- two teachers of Polish,

- an Ukrainian-speaking psychologist

- a person coordinating project and being a supporting teacher,

- provision of study materials,

- classrooms,

- financial settlement of employees, including insurance and tax terms.

For the implementation of our project, estimated funds in the amount of PLN 12,000 to PLN 15,000 per month are necessary.

60 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Wpłaty: 5

Sandra - awatar
Sandra
10
Maria - awatar
Maria
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij