Zbiórka Dramat Kolumba - zdjęcie główne

Dramat Kolumba

6 309 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób

Duże psy w schronisku mają dużo trudniej. Ludzie dopisują dużym psom wiele przedziwnych cech. Ludzie uważają, że dużym psom wystarczy tylko ogród, że nie trzeba brać ich na spacer. Muszą więcej jeść - ludzie zaczynają kalkulować. I wiele innych problemów, spraw, kwestii. Duże psy czekają miesiącami, latami w schroniskach. Eh...
Taki los właśnie spotkał Kolumba. Duży, 40kg biało-rudy miś, urodzony ok 2010r.
Trafił do Schroniska w Korabiewicach w 2017 roku. I odtąd szuka domu.
W 2017 zachorował na babeszjozę, wyleczony. Minęły lata. Jest 2019. |Lipiec.
Kolumb nie wstaje do pracownika schroniska, który właśnie przyszedł ze śniadaniem. Coś się dzieje.  Alarm. Zbieg okoliczności - w schronisku są zewnętrzni lekarze wet. robiący wybranym psiakom USG. Diagnoza - płyn w jamie brzusznej, konieczna natychmiastowa operacja. Pies jest wieziony do kliniki Wetka w Żyrardowie - ma tam dyżur chirurg dr Agnieszka! Do innego chirurga pies by nie dojechał.... szczęśliwy zbieg okoliczności.  
Operacja - z Kolumba wylewają się litry krwi. Dlaczego? Pękły guzy na wątrobie i śledzionie. Pies wymaga przetoczenia krwi - na szczęście jest zapas w klinice, ponieważ inny pies jej nie wykorzystał. Znów szczęśliwy zbieg okoliczności.
Zapytacie pewnie, czy pies był badany wcześniej profilaktycznie, jak inne psy. Nie był. Nie jest obsługiwalny weterynaryjnie bez przyśpienia.  Niestety. Kłapie zębami,  gdy robi się coś, co mu nie odpowiada. To silny chłopak. I po wybudzeniu po operacji zaczął pomrukiwać na obce osoby. Dzielny miś!
Teraz musi pokazać, czy chce żyć. 
Jaka jest Wasza rola w tej chwili? Operacja Kolumba oraz hospitalizacja będą kosztować dużo.
Ale wierzymy, że gdy każdy z Was, przejęty losem Kolumba wpłaci choć symboliczne 2zł, to damy radę! Pamiętajcie, Korabiewice to schronisko utrzymujące się wyłącznie z datków - wasze wsparcie jest więcej niż potrzebne
#KolumbKochamyCię (akcja na facebooku)
Zespół Schroniska w Korabiewicach VIVA

Koszty:

Kolumb, 00730-07W, 02-07-2019 VetLab 50zł + 135złAktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  11.09.2019
  11.09.2019

  Dziękujemy za wsparcie! Kolumb ma się dobrze i uwaga... ma dom! Adoptowała go wolontariuszka schroniskowa Ania. Kolumb mieszka w Warszawie.

  Zdjęcie aktualizacji 37 038

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Radson Czwa - awatar

  Radson Czwa

  11.07.2019
  11.07.2019

  Pozdrowienia i powodzenia! Dla Kolumba i wszystkich ludzi dobrej woli :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.07.2019
  07.07.2019

  Kolumb zdrowiej szybko

 • Wujek Arczi - awatar

  Wujek Arczi

  07.07.2019
  07.07.2019

  Wracaj do zdrowia "Malutki"

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2019
  06.07.2019

  Zdrówka!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2019
  06.07.2019

  Zdrowia Kolumb! Trzymam kciuki!

6 309 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób

Wpłaty: 265

Ela Słojewska - awatar
Ela Słojewska
20
Kamil - awatar
Kamil
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
JACEK KRAJ - awatar
JACEK KRAJ
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij