Zbiórka Dramat Kolumba - zdjęcie główne

Dramat Kolumba

6 309 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób

Duże psy w schronisku mają dużo trudniej. Ludzie dopisują dużym psom wiele przedziwnych cech. Ludzie uważają, że dużym psom wystarczy tylko ogród, że nie trzeba brać ich na spacer. Muszą więcej jeść - ludzie zaczynają kalkulować. I wiele innych problemów, spraw, kwestii. Duże psy czekają miesiącami, latami w schroniskach. Eh...
Taki los właśnie spotkał Kolumba. Duży, 40kg biało-rudy miś, urodzony ok 2010r.
Trafił do Schroniska w Korabiewicach w 2017 roku. I odtąd szuka domu.
W 2017 zachorował na babeszjozę, wyleczony. Minęły lata. Jest 2019. |Lipiec.
Kolumb nie wstaje do pracownika schroniska, który właśnie przyszedł ze śniadaniem. Coś się dzieje.  Alarm. Zbieg okoliczności - w schronisku są zewnętrzni lekarze wet. robiący wybranym psiakom USG. Diagnoza - płyn w jamie brzusznej, konieczna natychmiastowa operacja. Pies jest wieziony do kliniki Wetka w Żyrardowie - ma tam dyżur chirurg dr Agnieszka! Do innego chirurga pies by nie dojechał.... szczęśliwy zbieg okoliczności.  
Operacja - z Kolumba wylewają się litry krwi. Dlaczego? Pękły guzy na wątrobie i śledzionie. Pies wymaga przetoczenia krwi - na szczęście jest zapas w klinice, ponieważ inny pies jej nie wykorzystał. Znów szczęśliwy zbieg okoliczności.
Zapytacie pewnie, czy pies był badany wcześniej profilaktycznie, jak inne psy. Nie był. Nie jest obsługiwalny weterynaryjnie bez przyśpienia.  Niestety. Kłapie zębami,  gdy robi się coś, co mu nie odpowiada. To silny chłopak. I po wybudzeniu po operacji zaczął pomrukiwać na obce osoby. Dzielny miś!
Teraz musi pokazać, czy chce żyć. 
Jaka jest Wasza rola w tej chwili? Operacja Kolumba oraz hospitalizacja będą kosztować dużo.
Ale wierzymy, że gdy każdy z Was, przejęty losem Kolumba wpłaci choć symboliczne 2zł, to damy radę! Pamiętajcie, Korabiewice to schronisko utrzymujące się wyłącznie z datków - wasze wsparcie jest więcej niż potrzebne
#KolumbKochamyCię (akcja na facebooku)
Zespół Schroniska w Korabiewicach VIVA

Koszty:

Kolumb, 00730-07W, 02-07-2019 VetLab 50zł + 135złAktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  11.09.2019
  11.09.2019

  Dziękujemy za wsparcie! Kolumb ma się dobrze i uwaga... ma dom! Adoptowała go wolontariuszka schroniskowa Ania. Kolumb mieszka w Warszawie.

  Zdjęcie aktualizacji 37 038

Komentarze


 • Radson Czwa - awatar

  Radson Czwa

  11.07.2019
  11.07.2019

  Pozdrowienia i powodzenia! Dla Kolumba i wszystkich ludzi dobrej woli :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.07.2019
  07.07.2019

  Kolumb zdrowiej szybko

 • Wujek Arczi - awatar

  Wujek Arczi

  07.07.2019
  07.07.2019

  Wracaj do zdrowia "Malutki"

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2019
  06.07.2019

  Zdrówka!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2019
  06.07.2019

  Zdrowia Kolumb! Trzymam kciuki!

6 309 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 265 osób

Wpłaty: 265

Ela Słojewska - awatar
Ela Słojewska
20
Kamil - awatar
Kamil
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
JACEK KRAJ - awatar
JACEK KRAJ
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij