Zbiórka Komórki dla Błażejka - zdjęcie główne

Komórki dla Błażejka

35 563 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 097 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Joanna Biszewska - awatar

Joanna Biszewska

Organizator zbiórki

Błażej Biszewski urodził się 01.10.2017r  jako skrajny wcześniak z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Przepuklinę zamknięto prenatalnie,co niestety przyspieszyło poród. Zamiast urodzić się 11.01.2018 r., bo taki był termin porodu, postanowił poznać rodziców dużo wcześniej. Błażejek urodzony w 25 tyg. ciąży był niestety zbyt mały, aby mógł z nami wrócić do domku. Ważył zaledwie 720g i mierzył 36cm. Był wielkości dłoni.

Przez prawie 4 m-ce Błażejek dzielnie walczył w szpitalu. Przyjmował mnóstwo leków i antybiotyków, czyli środków ratujących życie. Codziennie obserwujemy jego blizny na rączkach i nóżkach, które przeszły tyle co niejeden z nas przez całe życie. Przez 1,5 m-ca Błażej żył dzięki respiratorowi co spowodowało u niego dysplazję oskrzelowo-płucną, która może być dokuczliwa w późniejszym wieku. Przeszedł dwa razy posocznicę i zapalenie płuc. Główka Błażeja jest niestety nieco większa niż u rówieśników. Wynika to z powiększonego układu komorowego. Na szczęście wodogłowie nie jest aktywne. Dopadła go również retinopatia wcześniacza,która pozostawiła blizny na oczach Błażejka. Mamy nadzieję, że tą wadę  uda się skorygować tylko okularami. Błażejek codziennie przez prawie 4m-ce uczył się oddychać, ssać, nabierał wagi, aby 27.01.2018 r. wrócić z nami do domku. Był to najszczęśliwszy dzień w Naszym życiu. Udało Nam się wygrać życie Błażejka! Życie,które jest tylko jedno. A to jak je przeżyje zależy od Nas. 

Od tego dnia zaczęliśmy intensywną walkę o jakość życia synka. Aby jego los był jak najlepszy i rozwijał się podobnie jak inne dzieci.  Niestety nerwy, które zostały uszkodzone zaburzyły prawidłowy rozwój Błażeja. Jego stopy są wiotkie i bez czucia. Nie odczuwają Naszego dotyku i nie reagują na bodźce. Kolejnym problemem jest pęcherz moczowy, który bezwiednie i zbyt często się opróżnia. Nie funkcjonuje on prawidłowo.

Błażej jest rehabilitowany bardzo intensywnie metodą Bobath, która przynosi pomału efekty. Jednakże ćwiczenia nie pobudzą uszkodzonych nerwów, a żeby je odbudować potrzeba bardziej wymagającego zabiegu.Tym zabiegiem jest podanie komórek macierzystych, które już niejednemu dziecku pomogły. 

Lekarze dali nam nadzieje na samodzielne życie Błażeja. Otrzymaliśmy zgodę na eksperymentalne leczenie komórkami macierzystymi. Podaż odbędzie się w 5 etapach, gdzie przy każdej, Błażej otrzyma 10mln. komórek, które podawane będą dożylnie. Całe leczenie prowadzone będzie pod okiem Pani dr. hab. Magdaleny Chrościńskiej– Krawczyk w szpitalu w Lublinie. Pierwszy etap planowany jest na wrzesień 2018r. 

Badanie eksperymentalne jest bardzo drogie. Niestety nie jesteśmy w stanie sami uzbierać tak dużej kwoty – 35 000 zł. Prosimy o Wasze wsparcie. Wiemy, że istnieją ludzie o tak pozytywnej energii jak Nasz maleńki Błażej , który dziś mimo swojej choroby cieszy się życiem. Podanie komórek macierzystych jest największą nadzieją, aby w przyszłości Błażej nie odczuł skutków jakie spowodował rozszczep kręgosłupa. 

My rodzice mamy siłę i wolę walki o to, aby Błażej zaczął ruszać stopami i odzyskał w nich czucie. Aby wszystkie niesprawności odeszły w niepamięć. Nasze już ponad 6 kg Szczęście będzie walczyło razem z Nami. Nie poddamy się, bo wiemy, że ludzi dobrej woli nie zabraknie na tym świecie.


Z głębi serca dziękujemy w imieniu Błażejka.


Aktualizacje


 • Joanna Biszewska - awatar

  Joanna Biszewska

  25.05.2018
  25.05.2018

  Dziękujemy Wam za każdą wpłatę. W tak krótkim czasie zebraliśmy pełną sumę. To przerosło moje oczekiwania, ale daliście radę! Pokazaliście że nie jesteśmy Wam obojętni. Że jesteście ludźmi o ogromnych sercach. Dziękujemy:* Gdybyśmy tylko mogli to byśmy wyściskali każdego z osobna :)

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.2018
  25.05.2018

  Trzymam kciuki za Błażejka by wracał do zdrowia!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.2018
  25.05.2018

  Zdrówka!!!!

 • Szymon - awatar

  Szymon

  25.05.2018
  25.05.2018

  Zdrowiej!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.2018
  25.05.2018

  Będzie dobrze Maluszku. Jesteś dzielny.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.2018
  25.05.2018

  Powoli do przodu i wszystko będzie z dnia na dzień lepsze:)

35 563 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 097 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Joanna Biszewska - awatar

Joanna Biszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 097

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna - awatar
Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Joanna Pietrzycka-Stupak - awatar
Joanna Pietrzycka-Stupak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij