Zbiórka Prawo dla odpowiedzialności - zdjęcie główne

Prawo dla odpowiedzialności

1 001 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodymi, aktywnymi studentami prawa zrzeszonymi w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Poland. Działamy w Polsce już od ponad 37 lat i nasza praca ma na celu dążenie do stworzenia sprawiedliwego świata, wspieranie systemu edukacyjnego w Polsce oraz inspirowanie młodych prawników do podejmowania działań dla dobra społeczeństwa. Wizja, która towarzyszy nam przy podejmowaniu wszystkich działań, brzmi: „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”.

Czym jest Kongres "Prawo dla odpowiedzialności"?

Kongres „Prawo dla odpowiedzialności” to nasz nowy, autorski projekt, w całości poświęcony tematyce CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) i potrzebie tworzenia odpowiednich uwarunkowań prawnych sprzyjających odpowiedzialnemu biznesowi. Celem projektu jest pokazanie, że podejmowanie działań społecznie odpowiedzialnych jest obowiązkiem przedsiębiorców, zaś prawem społeczeństwa jest domaganie się takich działań. Adresatami projektu będą organizacje pozarządowe, które otrzymają szansę na zaprezentowanie swojej działalności i nakreślenie ważnych społecznie problemów, a także przedsiębiorcy i korporacje, które poprzez wsparcie i udział w projekcie będą miały okazję pokazać przywiązanie do określonych wartości. Chcemy, by Kongres był miejscem, gdzie wrażliwość społeczna NGO i społeczna odpowiedzialność biznesu się spotykają.

 Kiedy, gdzie i jak?

Kongres odbędzie się 20 ‒ 21 czerwca 2018 roku w Warszawie w centrum konferencyjnym Digital Knowledge Village. Wydarzenie przybierze formę dwudniowej konferencji eksperckiej składającej się z dwunastu paneli dyskusyjnych. Tematy, które zostaną poruszone, to m.in. wewnętrzne działania firm dotyczące praw pracowniczych, problemy nierówności i dyskryminacji w pracy, kwestia wspierania przez firmy środowiska zewnętrznego, ze szczególnym uwzględnieniem walki o prawa człowieka i działalności na rzecz zdrowia i ekologii. Pierwszego dnia odbędzie się również bankiet networkingowy, podczas którego zaprezentowane zostaną wyniki corocznych badań „Studenci prawa w Polsce”. Jest to badanie, które organizujemy od ponad 15 lat, mające na celu zbadanie poziomu kształcenia na uczelniach, zainteresowania studentów oraz ich oczekiwań wobec przyszłej kariery.

Czy to wszystko?

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi będzie kampania społeczna „Mam prawo do odpowiedzialności”. Ma ona na celu podkreślenie oczekiwań społeczeństwa w stosunku do biznesu i jego polityki CSR. Pragniemy zaznaczyć, że działalność społecznie odpowiedzialna nie może być traktowana jako chwyt marketingowy, a zamiast tego powinna być postrzegana jako moralny obowiązek świata biznesu. Zależy nam na uświadomieniu wszystkim ludziom, że mają prawo domagać się wspólnej działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz pokazaniu, że nowoczesna firma to firma działająca z poszanowaniem praw człowieka i środowiska naturalnego, wspierająca społeczności lokalne, tworząca i respektująca kodeksy dobrych praktyk. ELSA Poland, jako stowarzyszenie studentów prawa, kładzie nacisk na prawo społeczeństwa do domagania się działalności społecznie odpowiedzialnej od biznesu i zachęca wszystkich do wspólnego promowania hasztagu #mamprawodo.

Na co zbieramy?

Otrzymane od Was pieniądze przeznaczymy na rozwój i sfinansowanie całego przedsięwzięcia. Uczestnictwo w Kongresie jest darmowe i wszystkie koszty organizacyjne ponoszone są przez nas (koszty wynajmu centrum konferencyjnego, koszty materiałów, koszty przerwy kawowej dla uczestników i inne). Zależy nam, by wydarzenie stało na jak najwyższym poziomie i miało faktyczny wpływ na sytuację prawną w Polsce. Liczymy na Was!

Strona internetowa - http://kongres.elsa.org.pl/
Facebook - https://www.facebook.com/events/1690133747731969/


Aktualizacje


 • ELSA Poland - awatar

  ELSA Poland

  26.06.2018
  26.06.2018

  Dziękujemy za Wasze wsparcie, zaufanie i zaangażowanie. Kongres "Prawo dla Odpowiedzialności" był wielkim sukcesem :) Fotorelację z wydarzenia znajdziecie na fanpage'u ELSA Poland. Zachęcamy Was do dalszego wspierania naszego Stowarzyszenia.

  Zdjęcie aktualizacji 16 779

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.2018
  20.05.2018

  Świetna inicjatywa! Powodzenia i do zobaczenia w czerwcu! :)

  • ELSA Poland - awatar

   ELSA Poland - Organizator zbiórki

   23.05.2018
   23.05.2018

   Dziękujemy! Do zobaczenia :)

1 001 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
360
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Balu - awatar
Balu
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij