Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodymi, aktywnymi studentami prawa zrzeszonymi w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Poland. Działamy w Polsce już od ponad 37 lat i nasza praca ma na celu dążenie do stworzenia sprawiedliwego świata, wspieranie systemu edukacyjnego w Polsce oraz inspirowanie młodych prawników do podejmowania działań dla dobra społeczeństwa. Wizja, która towarzyszy nam przy podejmowaniu wszystkich działań, brzmi: „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”.

Czym jest Kongres "Prawo dla odpowiedzialności"?

Kongres „Prawo dla odpowiedzialności” to nasz nowy, autorski projekt, w całości poświęcony tematyce CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) i potrzebie tworzenia odpowiednich uwarunkowań prawnych sprzyjających odpowiedzialnemu biznesowi. Celem projektu jest pokazanie, że podejmowanie działań społecznie odpowiedzialnych jest obowiązkiem przedsiębiorców, zaś prawem społeczeństwa jest domaganie się takich działań. Adresatami projektu będą organizacje pozarządowe, które otrzymają szansę na zaprezentowanie swojej działalności i nakreślenie ważnych społecznie problemów, a także przedsiębiorcy i korporacje, które poprzez wsparcie i udział w projekcie będą miały okazję pokazać przywiązanie do określonych wartości. Chcemy, by Kongres był miejscem, gdzie wrażliwość społeczna NGO i społeczna odpowiedzialność biznesu się spotykają.

 Kiedy, gdzie i jak?

Kongres odbędzie się 20 ‒ 21 czerwca 2018 roku w Warszawie w centrum konferencyjnym Digital Knowledge Village. Wydarzenie przybierze formę dwudniowej konferencji eksperckiej składającej się z dwunastu paneli dyskusyjnych. Tematy, które zostaną poruszone, to m.in. wewnętrzne działania firm dotyczące praw pracowniczych, problemy nierówności i dyskryminacji w pracy, kwestia wspierania przez firmy środowiska zewnętrznego, ze szczególnym uwzględnieniem walki o prawa człowieka i działalności na rzecz zdrowia i ekologii. Pierwszego dnia odbędzie się również bankiet networkingowy, podczas którego zaprezentowane zostaną wyniki corocznych badań „Studenci prawa w Polsce”. Jest to badanie, które organizujemy od ponad 15 lat, mające na celu zbadanie poziomu kształcenia na uczelniach, zainteresowania studentów oraz ich oczekiwań wobec przyszłej kariery.

Czy to wszystko?

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi będzie kampania społeczna „Mam prawo do odpowiedzialności”. Ma ona na celu podkreślenie oczekiwań społeczeństwa w stosunku do biznesu i jego polityki CSR. Pragniemy zaznaczyć, że działalność społecznie odpowiedzialna nie może być traktowana jako chwyt marketingowy, a zamiast tego powinna być postrzegana jako moralny obowiązek świata biznesu. Zależy nam na uświadomieniu wszystkim ludziom, że mają prawo domagać się wspólnej działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz pokazaniu, że nowoczesna firma to firma działająca z poszanowaniem praw człowieka i środowiska naturalnego, wspierająca społeczności lokalne, tworząca i respektująca kodeksy dobrych praktyk. ELSA Poland, jako stowarzyszenie studentów prawa, kładzie nacisk na prawo społeczeństwa do domagania się działalności społecznie odpowiedzialnej od biznesu i zachęca wszystkich do wspólnego promowania hasztagu #mamprawodo.

Na co zbieramy?

Otrzymane od Was pieniądze przeznaczymy na rozwój i sfinansowanie całego przedsięwzięcia. Uczestnictwo w Kongresie jest darmowe i wszystkie koszty organizacyjne ponoszone są przez nas (koszty wynajmu centrum konferencyjnego, koszty materiałów, koszty przerwy kawowej dla uczestników i inne). Zależy nam, by wydarzenie stało na jak najwyższym poziomie i miało faktyczny wpływ na sytuację prawną w Polsce. Liczymy na Was!

Strona internetowa - http://kongres.elsa.org.pl/
Facebook - https://www.facebook.com/events/1690133747731969/


Aktualności

 • ELSA Poland - awatar

  ELSA Poland

  26.06.18
  26.06.18

  Dziękujemy za Wasze wsparcie, zaufanie i zaangażowanie. Kongres "Prawo dla Odpowiedzialności" był wielkim sukcesem :) Fotorelację z wydarzenia znajdziecie na fanpage'u ELSA Poland. Zachęcamy Was do dalszego wspierania naszego Stowarzyszenia.

  Zdjęcie aktualności 16 779

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.18
  20.05.18

  Świetna inicjatywa! Powodzenia i do zobaczenia w czerwcu! :)

  • ELSA Poland - awatar

   ELSA Poland - Organizator zbiórki

   23.05.18
   23.05.18

   Dziękujemy! Do zobaczenia :)

Wpłaty - 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
360
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
80
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Balu - awatar
50
Balu

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij