Zbiórka Otul konie zmarłej Magdy - zdjęcie główne

Otul konie zmarłej Magdy

52 520 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 485 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agnieszka Bach-Żelewska - awatar

Agnieszka Bach-Żelewska

Organizator zbiórki

Zbiórka została założona na utrzymanie oraz leczenie zwierząt naszej tragicznie zmarłej przyjaciółki – Magdy. Niestety, my - przyjaciele i rodzina - nie jesteśmy w stanie sami podołać temu zadaniu. Prosimy o poznanie historii Madzi, jej koni oraz pomoc finansową, która umożliwi otoczenie jej koni odpowiednią opieką.

Życie Magdy nigdy nie było łatwe. Ciężkie dzieciństwo, trudna sytuacja rodzinna i poważne problemy zdrowotne. A jednocześnie głowa pełna marzeń- wielu, ale przede wszystkim tych o koniach, w których była zakochana od dziecka. Gdy pierwszy raz w życiu wsiadła na kuca w Łódzkim zoo to ciężko było ją namówić, żeby zeszła. Dużą rolę odegrał również jej dziadek, który pielęgnował jej miłość do koni, za co była mu bardzo wdzięczna.

Jakich kłód by jej los pod nogi nie wrzucał, Magda szła do przodu. Do wymarzonego świata, w którym miała być wolność, miłość i konie.

Przecież była dzieciakiem, kiedy zaczęła ciężko pracować w stajniach, żeby móc żyć zgodnie z marzeniami. Przecież w tym wieku młodość się bawi i uczy, nic więcej. A Magda pracowała i wszyscy dookoła widzieli, jaka jest w tej pracy odpowiedzialna, zdolna, dojrzała.

Trafiała do coraz lepszych ośrodków, dostawała coraz bardziej odpowiedzialne zadania – i nagle los sobie o niej przypomniał – przyszła pierwsza bardzo poważna choroba, kostniak czaszki uciskający mózg. Szpital. Operacja.

Magda wygrała z losem, bardzo szybko znów siedziała w siodle, opracowując sensowny plan na życie – ponieważ z koni trudno jest żyć, trzeba mieć takie wykształcenie, żeby na konie i siebie zarobić. Bardzo dojrzały plan, jak na nastolatkę.

Pewnego dnia, w chłopskiej stodole poznała pierwszą miłość  - małego i może nie najpiękniejszego, za to z pewnością potrzebującego pomocy konika, Magnusa. Tak się zaczął nowy etap  - Magda już nie podróżowała sama – do kolejnych stajni trafiała już z Magnusem. Niestety – los się wtrącił znowu, Magnus jest koniem bardzo chorowitym i praktycznie non stop potrzebującym pomocy. Leczenie koni nie jest łatwe, a przede wszystkim nie jest tanie. Ale trudno – Magda, zapożyczona gdzie tylko mogła, szła dalej przez życie razem z Magnusem.

Madzia zamieszkała w stajni czołowej zawodniczki ujeżdżeniowej, gdzie Magnus miał odpowiednią opiekę a ona mogła rozwijać swój talent. Potem przypomniała o sobie jeszcze jedna końska miłość – Ivory. Klacz, którą Magda poznała jeszcze jako nastolatka. Była koniem rekreacyjnym w jednej z poprzednich stajni w których pracowała, były bardzo ze sobą związane lecz pewnego dnia klacz została sprzedana nie wiadomo gdzie, nie wiadomo do kogo. Jednak cały czas mieszkała w sercu Magdy. Pewnego dnia Magda wpisała jej imię w wyszukiwarkę. Natrafiła na ogłoszenie sprzedaży właśnie tego konia. Oczywiście nie mogło stać się inaczej i Ivory szybko trafiła w jej ręce. Marzenie spełnione, ogromna radość  ale i tym razem okazało się, że klacz nie jest zdrowa…

Niestety stan Magnusa w międzyczasie się pogorszył, koń zaczął mieć problemy z układem pokarmowym. Kolejne terapie, badania, zalecenia, diety… Magda walczyła dzielnie, jednocześnie ciężko pracując, żeby móc opłacić leczenie Magnusa. Aż trudno uwierzyć, że tak młodziutka istota była w stanie poświęcić tak wiele, żeby pomóc potrzebującemu zwierzakowi.

Gdy przyszedł czas, Magda rozpoczęła studia na informatyce, z pełną świadomością wybierając ten niełatwy kierunek. Musiała w tym celu znów się przeprowadzić, ale to był kolejny krok do celu. Jednocześnie okazało się, że Magda to trenerski talent, że potrafi z dużą łatwością przekazywać jeździecką wiedzę i umiejętności. Coraz więcej chętnych trafiało pod jej skrzydła, coraz większej rzeszy adeptów jeździectwa pokazywała drogę, na której koń jest przyjacielem, partnerem i towarzyszem, a nie narzędziem i zarażała ich miłością do jeździectwa i szacunkiem do zwierząt.

A potem przyszła niedziela, 2 sierpnia.
 Zwykły dzień Magdy, dużo treningów, ale wszystko szło dobrze, była wszędzie na czas. Dojechała na ostatni trening w okolicach Łodzi. Znała konia i jego właścicielkę, to miał być miły trening.

I znowu pojawił się los.

Spadając, dostała się prosto pod końskie kopyta. Obrażenia klatki piersiowej były zbyt duże, nikt nie mógł pomóc…

Magda odeszła, tak nagle, tak cholernie za wcześnie. Tak niesprawiedliwie… Mówi się, że wybrańcy bogów umierają młodo, ale to żadna pociecha. Dla nikogo, a już na pewno nie dla tych, którzy Magdę lubili, podziwiali, kochali i żyli blisko niej.

Dla Magdy nie możemy zrobić już nic. Dla jej ukochanych tak. Iwonka i Magnus, najważniejsze istoty w życiu Magdy zostały same, a my, rodzina i przyjaciele, chcemy je ocalić i kontynuować to, co Madzia z takim trudem robiła każdego dnia.

Niestety żaden żal i żaden ból nie jest w stanie pokryć kosztów utrzymania, leczenia i specjalistycznych diet, których potrzebują Iwonka i Magnus. Nie damy rady sami. Konie są w pełni zabezpieczone do końca miesiąca, przyjaciele opłacili wszystko. Ale nadejdą kolejne miesiące.

Magda zawsze woziła w samochodzie koce. Żeby, jeśli trafi na drodze na jakieś poranione zwierzę, móc je takim kocem otulić i zawieźć tam, gdzie uzyska pomoc.

Proszę – otulmy konie Magdy, otulmy jej miłość i pamięć o niej kocami naszej pomocy

Jednocześnie informujemy, że darczyńcy mogą uzyskać dostęp do dokumentacji medycznej, oraz wszystkich wydatków pod adresem: [email protected]
 Powyższa zbiórka jest jedyną oficjalną.

Poniżej link do bazarku na rzecz koni Madzi, zachęcamy wszystkich do udziału

https://m.facebook.com/groups/961740721008989

Aktualizacje


 • Agnieszka Bach-Żelewska - awatar

  Agnieszka Bach-Żelewska

  14.11.2020
  14.11.2020

  Dziękuję za pomoc, dzięki Wam możliwe było zrobienie wszystkiego co w ludzkiej mocy by dać Magnusowi szansę na powrót do zdrowia...

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.10.2020
  09.10.2020

  Ku pokrzepieniu serc i na końskie zdrowie :)

 • Kaja Jakubczyk - awatar

  Kaja Jakubczyk

  04.10.2020
  04.10.2020

  Wpłata za kurs dopasowania siodeł

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.08.2020
  20.08.2020

  Razem możemy wszystko ❤️

 • EwaCz - awatar

  EwaCz

  18.08.2020
  18.08.2020

  Mam nadzieję, ze w niebie też spotka ukochane konie...

 • Pawelczyk Gabriela❤️ - awatar

  Pawelczyk Gabriela❤️

  17.08.2020
  17.08.2020

  POMAGAJMY ! NAWET TE NAJMNIEJSZE KWOTY SIĘ LICZĄ!❤️

52 520 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 485 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agnieszka Bach-Żelewska - awatar

Agnieszka Bach-Żelewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 485

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna Gawęda - awatar
Katarzyna Gawęda
160
Katarzyna Bach - awatar
Katarzyna Bach
50
Martyna Dominika Barczyk - awatar
Martyna Dominika Barczyk
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Szyszko - awatar
Beata Szyszko
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Nemezis NC wpłata za książkę Mroza - awatar
Nemezis NC wpłata za książkę Mroza
30
Parol Mariusz - awatar
Parol Mariusz
55

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij