Zbiórka Wyleczyć paniczny strach - zdjęcie główne

Wyleczyć paniczny strach

1 766 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać teraz
 

Kochani, czy znacie uczucie panicznego strachu? Wiecie, jak bolesne jest przeżywanie lęku przed każdym ruchem i szmerem. Jak to jest patrzeć z ciągłą obawą na wszystko i kompletnie nie rozumieć otaczającego świata? Bać się każdego dotyku? Bać się każdej osoby, która podchodzi bliżej? Bać się wyjścia na zewnątrz? Bać się krzyku i stale obawiać się przemocy? To właśnie czuje większość naszych koni. Nie chcemy dla nich takiego życia. Uratowanie przed śmiercią, to tylko pierwszy krok. Drugi to ich leczenie i zapewnienie stałej opieki weterynaryjnej. Ale jest jeszcze trzeci krok, który kosztuje najwięcej czasu, poświęcenia, energii oraz pieniędzy – to leczenie okaleczonej psychiki.  

Chcemy by nasze konie, już przestały się bać, ale nie zawsze możemy same tego dokonać, bo dramatyczne przeżycia zbyt głęboko wryły się w pamięć. Czasami potrzebna nam fachowa pomoc końskiego psychologa, czyli behawiorysty. Większość koni, wymaga nauczenia ufności do ludzi i współpracy w wykonywaniu podstawowych czynności takich jak czyszczenie, podawanie kopyt, wyprowadzanie na padok. To wydaje się bardzo proste, niestety takie nie jest. To ciężka droga, którą muszą przebyć okrutnie doświadczone przez los zwierzęta. Chcemy im pomóc, oraz same nauczyć się właściwie postępować z nimi. Poznać meandry ich psychiki, by  zrozumieć co czują. Pragniemy, aby konie mogły poczuć się bezpiecznie, ale także by nie stanowiły zagrożenia dla innych ludzi i zwierząt.

Pewnie większość Was miała styczność z końmi, które były nauczone właściwego funkcjonowania z człowiekiem. Niektóre z nich są ufne i odważne, a inne wycofane i bojaźliwe, bo wymuszono na nich siłą posłuszeństwo. To drugie rozwiązanie jest na pewno mniej czasochłonne i nie wymaga specjalnej wiedzy, ani dodatkowych kosztów, ale sprawia, że koń na zawsze pozostaje zastraszony i nieufny. Jest zwierzęciem, które udało się złamać. Cały czas używa się wobec niego siły i przemocy fizycznej. Takiej opcji nie mogłybyśmy zaakceptować. Nasze konie doświadczyły już tylu cierpień. Wszystkie konie, które trafiają do nas są po dramatycznych przejściach i na początku panicznie boją się ludzi. Nie wiedzą przecież, że już nie stanie im się krzywda, że czeka je bezpieczne, szczęśliwe i wolne życie. Aby to w pełni zrozumiały potrzebna jest czasem pomoc fachowca, bo większość z nich przeżyła traumę. Pomóżcie nam dokończyć ratowanie tych zwierząt, bo ono nie skończyło się w dniu ich wykupienia, ale trwa nadal. Każdy godzina pracy z behawiorystką, otwiera je na otoczenie, uczy ufności w stosunku do ludzi i zaciera w ich pamięci dramatyczne  przeżycia.

Kochani, dwa uratowane przez nas w listopadzie koniki polskie - Ares i Fokus, mają bardzo okaleczoną psychikę. W swym krótkim życiu doznały jedynie strachu i cierpienia. Ręka człowieka kojarzyła im się tylko z biciem i bólem, a głos był sygnałem do panicznej ucieczki. Długo drżały ze strachu na widok ludzi. Każdy szmer i ruch był dla nich powodem do obawy. Żyły w stanie permanentnego zagrożenia i traumy, co odcisnęło głęboki ślad na ich psychice.

Dzięki ciężkiej pracy behawiorystki ich stan psychiczny bardzo się poprawił. Ares podchodzi do ludzi, chociaż nadal czyni to z ostrożnością. A Fokus nie ucieka, gdy ktoś stoi przy jego boksie i pozwala niektórym osobom na kontakt. Praca nad zniwelowaniem objawów traumy pozwoliła na dokonanie zabiegów kowalskich i weterynaryjnych, a wcześniej nie było to zupełnie możliwe. Niestety zasoby finansowe, które mogłyśmy przeznaczyć na ten cel już się skończyły, a w dalszym ciągu jest  tyle do zrobienia. Tak bardzo pragniemy, żeby oba koniki mogły normalnie wychodzić na padoki i korzystać z dobroczynnego sąsiedztwa innych koni. Chcemy, aby w ich pamięci zatarły się dramatyczne przeżycia z przeszłości, bo wtedy z ufnością będą traktować ludzi oraz otoczenie i uwierzą, że nic złego ich już nie spotka.

Jeśli z powodów finansowych będziemy zmuszone przerwać na tym etapie pracę behawiorystki, zahamujemy dalszą możliwość rozwoju prawidłowych skojarzeń i zachowań u koników. Miną całe lata zanim się otworzą na świat, a jeśli to w ogóle nastąpi, to i tak w ich psychice może pozostać na zawsze zadra i nigdy do końca nie zaufają ludziom. Praca behawiorystki przynosi tak duże i szybkie efekty, że wielką szkodą dla nich byłoby jej przerwanie. Dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc i wsparcie terapii behawioralnej dla naszych pokrzywdzonych przez złych ludzi koni. Każda nawet najmniejsza wpłata sprawi, że te konie będą mogły odzyskać wiarę w ludzi i być szczęśliwe!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • MagCH - awatar

  MagCH

  27.10.18
  27.10.18

  jestecie wspaniali

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.17
  22.12.17

  Oby się udało! Trzymam kciuki za te biedactwa!

1 766 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 53

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
MagCH - awatar
MagCH
200
Oskar Jaśkielewicz - awatar
Oskar Jaśkielewicz
20
Katarzyna Jaśkielewicz - awatar
Katarzyna Jaśkielewicz
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Monika - awatar
Monika
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij