Zbiórka Rafał, koń z lasu prosi o pomoc - zdjęcie główne

Rafał, koń z lasu prosi o pomoc

1 115 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Skazaniec Rafał - historia spracowanego konia

Skazany na śmierć...

Najpierw był oskarżony. O co?
O brak siły do dalszej ciężkiej pracy. O brak zdrowia. O bycie darmozjadem.
Wyrok został wydany bez posiedzenia sądu, bez obrońcy... Wyrok wydał „kochający” właściciel. Koń oddał dwadzieścia lat swojego życia na harówkę. Pracował ciężko, widać to po nim. Organizm odmówił dalszej pracy. Okazało się wtedy, że nie ma dla niego miejsca. Nikt nie będzie trzymał darmozjada. Koń w gospodarstwie, jest tylko po to, by zarabiać na swoje utrzymanie. Jeśli nie daje rady, należy się go pozbyć, sprzedać do rzeźni. Nie ma tam miejsca na sentymenty, tęsknotę, czy ludzki odruch ofiarowania mu godnej emerytury po 20 latach ciężkiej pracy. Zwierzę jest traktowane jak rzecz, jak zepsuty traktor, który można odsprzedać na części. On stał w skupie koni rzeźnych. Miał już wyrok śmierci. W ostatniej chwili udało się go cofnąć, pojawiła się szansa na ocalenie jego życia. 

W grudniu ocaliliśmy Rafała. To mocno wyeksploatowany koń. Pracował dopóki miał chociaż odrobinę siły, to widać po nim. Mimo, że upłynęło już kilka miesięcy, jego kondycja nadal jest słaba. Staramy się my, starają się specjaliści. Rafał potrzebuje suplementów i dobrej paszy. To bardzo przyjazny i miły konik. Cieszy się z towarzystwa ludzi, strzyże uszkami i przygląda się za zainteresowaniem, jakby pytał „ no co tam dzisiaj dla mnie masz?”. Musli nie tylko mu smakuje, potrzebuje go organizm Rafała. Musli jest w pełni zbilansowane i wzbogacone o wszelkie niezbędne witaminy oraz składniki mineralne, które zapewniają ogólne zdrowie organizmu i dobre samopoczucie zwierzęcia.

Rafał, koń z lasu prosi o pomoc w zakupie witamin i paszy. Pomożesz?

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • dawid - awatar

  dawid

  22.03.2016
  22.03.2016

  <3

  • Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - awatar

   Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - Organizator zbiórki

   23.03.2016
   23.03.2016

   Bardzo dziękujemy za pomoc :)

 • Kasia - awatar

  Kasia

  20.03.2016
  20.03.2016

  Każda złotówka ma wielkie znaczenie dla potrzebujących zwierząt, przyłączysz się?

  • Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - awatar

   Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - Organizator zbiórki

   22.03.2016
   22.03.2016

   Bardzo dziękujemy :)

 • Anonim - awatar

  Anonim

  19.03.2016
  19.03.2016

  Kazdy zasługuje na spokojna emeryturę !

  • Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - awatar

   Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - Organizator zbiórki

   22.03.2016
   22.03.2016

   Dziękujemy bardzo za pomoc :)

 • Darek - awatar

  Darek

  18.03.2016
  18.03.2016

  Komentarz

  • Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - awatar

   Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego - Organizator zbiórki

   22.03.2016
   22.03.2016

   Bardzo dziękujemy za pomoc :)

1 115 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Wpłaty: 33

Sylwia - awatar
Sylwia
100
Małgorzata - awatar
Małgorzata
10
Angelika - awatar
Angelika
100
Irena - awatar
Irena
5
Barbara - awatar
Barbara
20
Agata - awatar
Agata
50
dawid - awatar
dawid
50
KarolinaKucharsak - awatar
KarolinaKucharsak
25
Izabela - awatar
Izabela
35
Agata - awatar
Agata
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij