Przystań Ocalenie to dla wielu istot ziemia obiecana. To takie miejsce, gdzie trafia dużo starych, schorowanych zwierząt. Po co ? Czasem tylko po to, aby przeżyć resztę życia w godny sposób. Aby poczuć się przez chwilę chcianym, kochanym, aby w stare serduszko wlać trochę nadziei, miłości i wiary w ludzi. W Przystani jest wiele zwierząt, konie, krowy, owce, kozy … ale zawsze staramy się znaleźć kącik dla starych i schorowanych psów. Pies to od wieków najwspanialszy przyjaciel człowieka. Psów porzucanych, maltretowanych i w potworny sposób zaniedbanych jest na tym świecie bardzo dużo. Za dużo. W miarę naszych możliwości przygarniamy i pomagamy. Dla naszych podopiecznych Przystań Ocalenie to miejsce, w którym przystają, odpoczywają po ciężkim życiu. Ta chwila czasem magicznie się wydłuża, kiedy poczują, że są chciane i kochane nagle pojawia się pragnienie życia... młodnieją , cudownie zdrowieją, ale tylko czasem. Niestety ostatnio nasza przystań przypomina bardziej zatłoczony przystanek, niż spokojne miejsce, w którym można przystanąć i odpocząć. W każdym wolnym miejscu leży psie legowisko. Pod kaloryferem w kuchni królują trojłapka Łapa i niepelnosprawny, postrzelony w kręgosłup Bojan. Pod schodami leży Maszka bez tylnych łapek ze swoją przyjaciółka Sonią, tuż obok nich niepełnosprawna, tez bez tylnych łapek Swietka, jeden pokój dzieli Aluta- sunia ocalona z Rumunii przed masowym wybijaniem psów z Aslanem, w kolejnym kąciku niewidomy Ślepek, ktory nie przepadam za innymi psami , zaś obok drzwi leży niesłyszący  Głusio.

Idąc do łazienki trzeba ominąć kolejny materac i kolejnego staruszka, który śpi. Każde z nich zasługuje na spokój, każde potrzebuje wyciszenia i swojego miejsca. W zimie zawsze u nas tłok, każdemu musi być ciepło. Pomiędzy śpiącymi psami spacerują koty. Chcielibyśmy zapewnić bardziej komfortowe warunki naszym zwierzętom. Chcielibyśmy te najbardziej chore i potrzebujące przenieść do kontenera mieszkalnego, który w zimie łatwo będzie nagrzać, w lecie łatwo schłodzić. Dla naszych psów będą potrzebne dwa  takie kontenery, żeby każdy z nich miał odpowiednią ilość miejsca dla siebie.

Miałyby tam zapewnione luksusowe warunki przez cały rok. W ich wieku ważna jest odpowiednia dawka miłości, ciepła, jedzenia i spokoju. I właśnie to chcemy im zapewnić. Chcemy stworzyć im psianatorium dla starszych i chorych. Te zwierzęta, które zostaną w domu też odczują ulgę i poprawi się jakość ich życia.


Kontenery to ogromny wydatek. Zbyt duży dla naszej kieszeni… Wierzymy , że nam pomożecie. Z całego serca o to prosimy!!!

Komentarze

 • IwKa - awatar

  IwKa

  06.01.18
  06.01.18

  Powodzenia Kochani

 • Klaudyna Kulig-Kuderska - awatar

  Klaudyna Kulig-Kuderska

  17.07.17
  17.07.17

  Powodzenia! ;)

 • Monika - awatar

  Monika

  10.07.17
  10.07.17

  Powodzenia:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.17
  08.07.17

  Tomasz

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.17
  04.07.17

  Pozdrawiam Wspierających!

Wpłaty - 238

IwKa - awatar
20
IwKa
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Magdalena - awatar
50
Magdalena
Ania Wszeborowska - awatar
100
Ania Wszeborowska
Sebastian Burdun - awatar
50
Sebastian Burdun
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Michał Jedliński - awatar
50
Michał Jedliński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.