Zbiórka Konwój życia UA-PL na ewakuację - miniaturka zdjęcia

Konwój życia UA-PL na ewakuację Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Konwój życia UA-PL na ewakuację - zdjęcie główne

Konwój życia UA-PL na ewakuację

183 322 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 006 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Roszkowski - awatar

Piotr Roszkowski

Organizator zbiórki

[EDIT]: 

Dzięki waszemu wsparciu tysiące cywili i wojskowych dostaje realna pomoc.
Kolejny transport dojechał bezpiecznie do celu. O naszych najnowszych działaniach przeczytacie w kategorii aktualizacje na dole strony. 


[EDIT]:

Dziś 22.04 jedziemy z kolejnym transportem medycznym do Kijowa i okolic. Coraz więcej zniszczonego sprzętu. Na każdym kroku w zasadzie widać zniszczenia wojenne. Więcej nformacji znajdziecie w naszych aktualizacjach na dole strony ⬇️⬇️⬇️

[EDIT]: 

Udało nam się wydostać 59 osób z obrzeży Kijowa i przetransportować w bezpieczne miejsca. Z czego większość została odebrana po polskiej stronie granicy przez naszych przyjaciół i rozlokowana bezpiecznie w prywatnych domach. 

jutro kolejna misja wydostawania ludzi z Fastowa (obwód Kijowski) 

p.s cały czas dostrczamy pomoc humanitarna. Ostatnio przywieźliśmy leki, jedzenie oraz komplety 80 mundurów z wojskowymi butami jako wsparcie dla Żytomierza. 

[EDIT]:

Jesteście wspaniali! 

Działamy dalej. Nowy cel to 100tyś PLN. Teraz gnamy z przygotowaniami przed wyjazdem. Podsumowanie wydatków nastąpi na początku przyszłego tygodnia. Dzięki wam jesteśmy super przygotowani do drugiego wyjazdu. Część tej kwoty wydamy na pomoc humanitarną oraz ciepłe wojskowe ubrania dla obrońców i obrończyń Ukrainy. Powiększa nam się ekipa. Kamil i Joachim dzielnie z nami działają. Foto relacja niebawem. PAKA!

kto:

Paweł: PlanBe i Plac Zabaw 

Józek: Cuda na Kiju, Klub Komediowy, Inne Beczki, Rakieta 

Grześ & Piotr Pizzaiolo, Dwa Osiem, Cech.bike   

ENG BELOW

Pierwszy wyjazd do UA:

4 dni w Ukrainie, 5 kierowców, ponad 70 osób, 22 koty i ślepy cocker spaniel, przywiezionych i bezpiecznie rozlokowanych. Przywieźliśmy ludzi z Tarnopola, Zbaraża, Lwowa, Berdyczowa, Winnicy i wielu innych miejsc. Dużo zrobiliśmy ale jeszcze więcej do zrobienia. Jadąc z Polski wozimy pomoc humanitarną w tym leki. Chcemy jeździć i przywozić ludzi z okolic Berdyczowa oraz miejsc gdzie sytuacja jest krytyczna. Koszty pierwszego wyjazdu ponieśliśmy sami. Potrzebujemy waszego wsparcia! Przywieżliśmy między innymi dwoje trzymiesięcznych dzieci oraz kobietę w ósmym miesiącu ciąży.

Drugi wyjazd do UA: 

4-5dni, cel: 160-200 osób

potrzebujemy funduszy na paliwo, sprzęt, jedzenie, pomoc humanitarna etc.. 

mamy już nieodpłatnie wypożyczone busy od prywatnego darczyńcy. 

Bezpiecznie dostarczamy ludzi z miejsc gdzie tego najbardziej potrzebują. Przewozimy ich przez granicę UA-PL przekazując przyjaciołom którzy rozlokowują ich w prywatnych bezpiecznych domach.


UA-PL Convoy of Life

What we’re doing

We are safely delivering people from a Ukraine under siege. We are transporting them across the Ukrainian-Polish border and then passing them on to our friends and colleagues, who are finding homes for them.

There are 5 of us. We’ve spent a total of 4 days in Ukraine over the past few days. We’ve driven 70 people (among them two three-month-old babies and a woman who is eight months pregnant), 22 cats and a blind cocker spaniel to Poland safely and found them homes. We’ve brought people from Ternopil, Zbarazh, Lviv, Berdyczów, Vinnitsa, and other smaller towns. We’ve done a lot, but there is still so much more to do!

When setting out for Ukraine, we take humanitarian aid with us, including medicine and first aid. We come back with people, what little belongings they still have and their pets. This time, we’re planning to travel Berdyczów as well as other areas where the situation is now critical. We bore the costs of the first trip ourselves, now we need as much support as we can get! With your help we can get more Ukrainians to safety!

Our new goal

 • a 4-5 day trip, our target: bringing 160-200 people to safety
 • we need funds for food and humanitarian aid
 • we also need funds for fuel and equipment (we already have vans from a private donor)

Who we are

We’re 5 guys who happen to be part of Warsaw, Poland’s cultural and gastronomy scene. Paweł is the co-owner of Plan B and Plac Zabaw; Józek is the co-owner of Cuda na Kiju, Klub Komediowy, Inne Beczki and Rakieta; and Grześ and Piotr are co-owners of Pizzaiolo, Dwa Osiem and Cech.Bike; and we #StandWithUkraine.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Piotr Roszkowski - awatar

  Piotr Roszkowski

  10.10.2022
  10.10.2022

  Drodzy,
  dziś jak sami już zapewne wiecie miał miejsce atak rakietowy na ukraińskie miasta. Celem było uderzenie w ludność cywilną w godzinach porannego szczytu.

  Idzie zima, nikomu nie trzeba tłumaczyć w obliczu jakich trudności staną ukraińscy cywile i wojsko. Przez ostatnie miesiące zbiórka spowolniła, jednak nasze działania nie ustały. Tylko w ciągu ostatnich 3 miesięcy:

  - pomogliśmy finansowo w wyjeździe do Kanady ukraińskiej rodzinie którą wcześniej ewakuowaliśmy z UA
  - kupiliśmy zestaw opon dla terenowego wozu oddziału szybkiego reagowania
  - przekazaliśmy pieniądze (na między innymi plecaki medyczne dla wojska) i pomoc humanitarną przyjacielowi z UA, który z ramienia władz przyjeżdża do PL.

  Cały czas mamy jeszcze odłożone rezerwowe fundusze. Będziemy jednak potrzebować jeszcze środki na dalszą pomoc w najbliższych miesiącach.

  Slava Ukraini!

  Zdjęcie aktualizacji 103 160

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.10.2022
  10.10.2022

  Dziękuję, że kontynuujecie Waszą akcję pomocy z niezmiennym entuzjazmem i zaangażowaniem!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.05.2022
  13.05.2022

 • M&SŚ - awatar

  M&SŚ

  11.05.2022
  11.05.2022

  Jesteście mega Kozaki, powodzenia i bezpiecznego powrotu do domu

 • Milena - awatar

  Milena

  21.04.2022
  21.04.2022

  Jesteście kochani i macie cudowne serduszka, jak najwięcej siły i samych bezpiecznych powrotów!

 • Xavier Salomon - awatar

  Xavier Salomon

  24.03.2022
  24.03.2022

  What you are doing is amazing. Well done!

183 322 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 006 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Roszkowski - awatar

Piotr Roszkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 006

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Marek Rudzinski - awatar
Marek Rudzinski
300
Marek - awatar
Marek
300
Daniel Giele - awatar
Daniel Giele
20
Edward - awatar
Edward
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marek Rudzinski - awatar
Marek Rudzinski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
180

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij