Katarzyna i Paweł Klimowicz - awatar

Katarzyna i Paweł Klimowicz

Organizator zbiórki

ENGLISH VERSION - SCROLL DOWN

Minął już rok, od kiedy jesteśmy wolontariuszami Schroniska w Korabiewicach Viva!

Jesteśmy dumni z naszej pracy i sprawia nam ona ogromną satysfakcję. Czasem myślimy, że w obecnie zwariowanym świecie jest to jedna z niewielu naszych dobrych przystani.

Równo rok temu udało nam się dzięki Wam  na pomagam.pl zebrać prawie 3000 zł na domki dla psiaków. Czas na nowe wyzwanie.

Jako że Kasia jest z wykształcenia polonistką, ciągnie ją w obszary literackie. Kilka miesięcy temu zrodził się więc literacki pomysł na pomaganie schronisku, nad którym prace trwają już od kilku miesięcy. Nazwaliśmy go KORABKOWE OPOWIEŚCI.

Do jego realizacji zaprosiliśmy zawodowych i niezawodowych pisarzy, którzy zdecydowali się napisać opowiadanie zainspirowane historią wybranego zwierzaka z Korabek. Wszyscy twórcy zrobili to za darmo.

Projekt jest rozwojowy. Ruszamy z ok. 15 tekstami, ale będziemy starać się namawiać do udziału w nim kolejne osoby, które zechcą w ten sposób wesprzeć schroniskowe zwierzaki.

Napisanie tekstów to podstawowy, ale niejedyny  element projektu. Teraz tworzymy stronę internetową, na której teksty te będzie można przeczytać i wyrazić swój zachwyt nad nimi wpłatą na schronisko. W ten sposób autorzy będą dorzucać się do utrzymania Schroniska.

Jak się domyślacie,  abyśmy mogli taką stronę stworzyć, potrzebujemy pieniędzy na jej opłacenie.

Jeśli sądzicie, że realiazcja  „Korabkowych  opowieści” ma sens, prosimy o nawet najdrobniejszą wpłatę.

Mamy nadzieję, że przyjmiecie ze zrozumieniem fakt, że na ten moment nie chcemy jeszcze ujawniać nazwisk autorów.  Chcemy, by jak najwięcej pozostało na razie tajemnicą, bo tajemnica zawsze intryguje.

Projekt jest rozwojowy. Chcemy, żeby żył i aby wzbogacał się o  kolejne teksty już po jego uruchomieniu. Jeśli znacie osoby, o których myślicie, że chciałyby i mogłyby  dołączyć do naszego projektu jako autorzy lub sami jesteście taką osobą, zachęcamy do kontaktu na adres k.klimowicz@schronisko.info.pl. Osoby, które chciałyby napisać tekst dla schroniska nie muszą być profesjonalnym/ą pisarzem/ką.  Może napisać go  każdy – „cywil” i „celebryta”:)

Termin uruchomienia strony przewidujemy na styczeń 2019.

Rozliczymy się  z każdej złotówki wydanej na uruchomienie projektu, publikując skany faktur i opisując losy naszego projektu.

Z góry dziękujemy za wsparcie. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie.

Na zdjęciu – ciągle przebywający w Korabkach Fafel, którego historia również zainspirowała jedną z autorek.

Kasia i Paweł


ENGLISH VERSION

A year has now passed since we started volunteering at the Viva! Shelter in Korabiewice.

We are proud of our work and it gives us great satisfaction. Sometimes we think that in this crazy world we live in, it's one of the few good place within it.

Exactly a year ago, thanks to all of you on pomagam.pl, we managed to raise nearly 3000 pln for dog houses. It's time for a new challenge.

As Kasia is a Polish language scholar, she is drawn into literary areas. A few months ago, a literary idea was born to help the shelter and work on it has been going on for several months. We called it KORABKI STORIES.

For its implementation, we invited both professional and non-professional writers who decided to write a story inspired by the life of a chosen animal from Korabiewice. All authors have done it for free.

The project is developing. We started with about 15 texts, but we will try to persuade other people to take part in it so that they will be able to support shelter animals.

Writing texts is the basic, yet not the only element of the project. Now we're creating a website where you can read these texts and express your admiration for them by donating to the shelter. In this way, the authors will contribute to maintaining the shelter.

As it is expected, in order for us to create such a website, we need money to pay for the domain.

If you think that the meaning of "Korabki Stories" is meaningful, we ask you for even the smallest donation.

We hope that you will understand that at this moment we do not want to reveal the names of the authors. We want their anonymity to be strongly up-kept for now because a mystery is always intriguing.

The project is still developing and we want it to live on and be enriched with new texts after it's launch. If you are interested in joining our project as an author, or know people who you think would be interested in helping us with this, please contact us at k.klimowicz@schronisko.info.pl. People who would like to write a text for a shelter do not have to have professional writing experience. Everyone can write one, both "civilian" and "celebrity"

We are expecting the launch of the site by January 2019.

We will settle for each zloty spent on launching the project by publishing scans of invoices and describing the state of our project.

Thank you in advance for your support. If you have any questions, feel free to contact us.

In the picture - Fafel still living in Korabki, whose story also inspired one of the authors.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Katarzyna i Paweł Klimowicz - awatar

    Katarzyna i Paweł Klimowicz

    26.02.19
    26.02.19

    Mili moi, dziś dostałam dostęp do tzw. panelu do zarządzania stroną www.korabkoweopowiesci.pl. Co to oznacza? Że będę mogła wypełniać stronę treścią i że zbliżamy się do końca naszej pracy. Terminu 28.02.2019 nie uda się utrzymać, ale jesteśmy już bliżej niż dalej. Ja już przbieram nogami, bo naprawdę nie mogę się doczekać tej "premiery". Dziękuję za Waszą cierpliwość. Z początkiem kolejnego tygodnia podam dalsze informacje. Kasia

Katarzyna i Paweł Klimowicz - awatar

Katarzyna i Paweł Klimowicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Marcin - awatar
100
Marcin
Daria - awatar
20
Daria
Monika Romaniak - awatar
70
Monika Romaniak
Monika Romaniak - awatar
150
Monika Romaniak
Aleksandra Szachewicz - awatar
50
Aleksandra Szachewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Monika Romaniak - awatar
355
Monika Romaniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij