Zbiórka Korabkowe opowieści - zdjęcie główne

Korabkowe opowieści

3 160 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Katarzyna i Paweł Klimowicz - awatar

Katarzyna i Paweł Klimowicz

Organizator zbiórki

ENGLISH VERSION - SCROLL DOWN

Minął już rok, od kiedy jesteśmy wolontariuszami Schroniska w Korabiewicach Viva!

Jesteśmy dumni z naszej pracy i sprawia nam ona ogromną satysfakcję. Czasem myślimy, że w obecnie zwariowanym świecie jest to jedna z niewielu naszych dobrych przystani.

Równo rok temu udało nam się dzięki Wam  na pomagam.pl zebrać prawie 3000 zł na domki dla psiaków. Czas na nowe wyzwanie.

Jako że Kasia jest z wykształcenia polonistką, ciągnie ją w obszary literackie. Kilka miesięcy temu zrodził się więc literacki pomysł na pomaganie schronisku, nad którym prace trwają już od kilku miesięcy. Nazwaliśmy go KORABKOWE OPOWIEŚCI.

Do jego realizacji zaprosiliśmy zawodowych i niezawodowych pisarzy, którzy zdecydowali się napisać opowiadanie zainspirowane historią wybranego zwierzaka z Korabek. Wszyscy twórcy zrobili to za darmo.

Projekt jest rozwojowy. Ruszamy z ok. 15 tekstami, ale będziemy starać się namawiać do udziału w nim kolejne osoby, które zechcą w ten sposób wesprzeć schroniskowe zwierzaki.

Napisanie tekstów to podstawowy, ale niejedyny  element projektu. Teraz tworzymy stronę internetową, na której teksty te będzie można przeczytać i wyrazić swój zachwyt nad nimi wpłatą na schronisko. W ten sposób autorzy będą dorzucać się do utrzymania Schroniska.

Jak się domyślacie,  abyśmy mogli taką stronę stworzyć, potrzebujemy pieniędzy na jej opłacenie.

Jeśli sądzicie, że realiazcja  „Korabkowych  opowieści” ma sens, prosimy o nawet najdrobniejszą wpłatę.

Mamy nadzieję, że przyjmiecie ze zrozumieniem fakt, że na ten moment nie chcemy jeszcze ujawniać nazwisk autorów.  Chcemy, by jak najwięcej pozostało na razie tajemnicą, bo tajemnica zawsze intryguje.

Projekt jest rozwojowy. Chcemy, żeby żył i aby wzbogacał się o  kolejne teksty już po jego uruchomieniu. Jeśli znacie osoby, o których myślicie, że chciałyby i mogłyby  dołączyć do naszego projektu jako autorzy lub sami jesteście taką osobą, zachęcamy do kontaktu na adres [email protected] Osoby, które chciałyby napisać tekst dla schroniska nie muszą być profesjonalnym/ą pisarzem/ką.  Może napisać go  każdy – „cywil” i „celebryta”:)

Termin uruchomienia strony przewidujemy na styczeń 2019.

Rozliczymy się  z każdej złotówki wydanej na uruchomienie projektu, publikując skany faktur i opisując losy naszego projektu.

Z góry dziękujemy za wsparcie. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie.

Na zdjęciu – ciągle przebywający w Korabkach Fafel, którego historia również zainspirowała jedną z autorek.

Kasia i Paweł


ENGLISH VERSION

A year has now passed since we started volunteering at the Viva! Shelter in Korabiewice.

We are proud of our work and it gives us great satisfaction. Sometimes we think that in this crazy world we live in, it's one of the few good place within it.

Exactly a year ago, thanks to all of you on pomagam.pl, we managed to raise nearly 3000 pln for dog houses. It's time for a new challenge.

As Kasia is a Polish language scholar, she is drawn into literary areas. A few months ago, a literary idea was born to help the shelter and work on it has been going on for several months. We called it KORABKI STORIES.

For its implementation, we invited both professional and non-professional writers who decided to write a story inspired by the life of a chosen animal from Korabiewice. All authors have done it for free.

The project is developing. We started with about 15 texts, but we will try to persuade other people to take part in it so that they will be able to support shelter animals.

Writing texts is the basic, yet not the only element of the project. Now we're creating a website where you can read these texts and express your admiration for them by donating to the shelter. In this way, the authors will contribute to maintaining the shelter.

As it is expected, in order for us to create such a website, we need money to pay for the domain.

If you think that the meaning of "Korabki Stories" is meaningful, we ask you for even the smallest donation.

We hope that you will understand that at this moment we do not want to reveal the names of the authors. We want their anonymity to be strongly up-kept for now because a mystery is always intriguing.

The project is still developing and we want it to live on and be enriched with new texts after it's launch. If you are interested in joining our project as an author, or know people who you think would be interested in helping us with this, please contact us at [email protected] People who would like to write a text for a shelter do not have to have professional writing experience. Everyone can write one, both "civilian" and "celebrity"

We are expecting the launch of the site by January 2019.

We will settle for each zloty spent on launching the project by publishing scans of invoices and describing the state of our project.

Thank you in advance for your support. If you have any questions, feel free to contact us.

In the picture - Fafel still living in Korabki, whose story also inspired one of the authors.

Aktualizacje


 • Katarzyna i Paweł Klimowicz - awatar

  Katarzyna i Paweł Klimowicz

  01.07.2019
  01.07.2019

  Nasze obecne rozliczenie z pomagam.pl wygląda następująco:

  Zebraliśmy: 3 130,00 zł
  Opłaty i prowizje - łącznie 7,5% -234,76 zł
  Do wypłaty: 2 895,24 ZŁ

  Załączam fakturę za wykonanie strony na 2 460,00

  Do wykorzystania zostaje zatem: 435,24 zł

  Będziemy na bieżąco informować o ich wydatkowaniu.

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darzyńcom.

  Kasia i Paweł

  Zdjęcie aktualizacji 33 590

3 160 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Katarzyna i Paweł Klimowicz - awatar

Katarzyna i Paweł Klimowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marcin - awatar
Marcin
100
Daria - awatar
Daria
20
Monika Romaniak - awatar
Monika Romaniak
70
Monika Romaniak - awatar
Monika Romaniak
150
Aleksandra Szachewicz - awatar
Aleksandra Szachewicz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij