Aby nikt nie został sam

40 957 zł  z 54 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób

Pomoc osobom bezdomnym

Nie wszyscy mogą zostać w domu, bo nie wszyscy go mają. Konsekwencje pandemii koronawirusa mocno dotykają osoby bezdomne. I nie chodzi tylko o możliwość zakażenia, ale przede wszystkim o dramatyczny brak podstawowych artykułów, w tym żywności. Ze względu na konieczność zamknięcia niektórych instytucji i organizacji, a także mniejszy przepływ ludzi na ulicach, sytuacja osób w kryzysie bezdomności stała się jeszcze trudniejsza niż zwykle. Mogą liczyć na coraz mniejsze wsparcie i jeszcze dotkliwiej odczuwają skutki ubóstwa, samotność i strach. Z mapy miasta z dnia na dzień zniknęły miejsca, w których zwykle mogli zjeść ciepły posiłek. Nie wiadomo, jak długo potrwa taka sytuacja. Od naszych bezdomnych przyjaciół, z którymi spotykamy się co tydzień na „kolacjach na ulicy”, dostajemy sygnały, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Dlatego w tych dniach nie chcemy zostawiać nikogo bez wsparcia. Zachowując szczególne środki ostrożności i respektując zarządzenia wprowadzone przez władze, nadal spotykamy się z osobami bezdomnymi, przynosząc im nie tylko trwałą żywność, ale także środki służące ochronie przed zakażeniem i informacje o zalecanych środkach ostrożności. Co tydzień rozdajemy około 450 paczek i robimy wszystko, by zwiększyć tę liczbę. Aby móc kontynuować te działania, potrzebujemy wsparcia. Potrzebne są naprawdę duże zakupy...  

Na co zbieramy?

Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup suchego prowiantu, który rozdajemy osobom przebywającym w przestrzeni publicznej, a także na trwałą żywność, którą rozwozimy do osób chroniących się w miejscach niemieszkalnych – altankach działkowych, pustostanach, namiotach, barakach. Na liście zakupów są: chleb, konserwy mięsne i rybne, nabiał, słoiki z gotowymi daniami, ryż, makaron, napoje oraz owoce i słodycze... W miarę możliwości staramy się także pozyskiwać gorące dania. Do paczek trafiają także płyny dezynfekujące i środki czystości. Zebrana kwota pozwoli nam pokryć koszty przygotowania paczek przez około miesiąc.

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  14.09.2020
  14.09.2020

  Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego by w pandemii koronawirusa i czasie ich największych niedogodności nasi ubodzy przyjaciele nie zostali sami! Dzięki Waszemu wsparciu przygotowywaliśmy paczki żywnościowe które co tydzień rozdawaliśmy w różnych częściach miasta!

  Dziękujemy za ten wyraz solidarności!

  Wszystkie nasze bieżące działania i potrzeby można śledzić na https://www.facebook.com/santegidio.warszawa/

  Zdjęcie aktualizacji 55 236

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • pixa :) - awatar

  pixa :)

  09.09.2020
  09.09.2020

  .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.04.2020
  29.04.2020

  Powodzenia :) Z Bogiem!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.04.2020
  26.04.2020

  Wspanialy pomysl i dzialanie ,pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.04.2020
  17.04.2020

  Powodzenia 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.2020
  09.04.2020

  Dziękuję, że to robicie! Wspieram również w modlitwie!

40 957 zł  z 54 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób

Wpłaty: 389

pixa :) - awatar
pixa :)
50
Magdalena Stolarek - awatar
Magdalena Stolarek
10
Anna - awatar
Anna
400
Mariusz Gwizdała - awatar
Mariusz Gwizdała
50
JAN BALBIERZ - awatar
JAN BALBIERZ
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka Kopczynska - awatar
Agnieszka Kopczynska
100
Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij