Aby nikt nie został sam

40 957 zł  z 54 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób

Pomoc osobom bezdomnym

Nie wszyscy mogą zostać w domu, bo nie wszyscy go mają. Konsekwencje pandemii koronawirusa mocno dotykają osoby bezdomne. I nie chodzi tylko o możliwość zakażenia, ale przede wszystkim o dramatyczny brak podstawowych artykułów, w tym żywności. Ze względu na konieczność zamknięcia niektórych instytucji i organizacji, a także mniejszy przepływ ludzi na ulicach, sytuacja osób w kryzysie bezdomności stała się jeszcze trudniejsza niż zwykle. Mogą liczyć na coraz mniejsze wsparcie i jeszcze dotkliwiej odczuwają skutki ubóstwa, samotność i strach. Z mapy miasta z dnia na dzień zniknęły miejsca, w których zwykle mogli zjeść ciepły posiłek. Nie wiadomo, jak długo potrwa taka sytuacja. Od naszych bezdomnych przyjaciół, z którymi spotykamy się co tydzień na „kolacjach na ulicy”, dostajemy sygnały, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Dlatego w tych dniach nie chcemy zostawiać nikogo bez wsparcia. Zachowując szczególne środki ostrożności i respektując zarządzenia wprowadzone przez władze, nadal spotykamy się z osobami bezdomnymi, przynosząc im nie tylko trwałą żywność, ale także środki służące ochronie przed zakażeniem i informacje o zalecanych środkach ostrożności. Co tydzień rozdajemy około 450 paczek i robimy wszystko, by zwiększyć tę liczbę. Aby móc kontynuować te działania, potrzebujemy wsparcia. Potrzebne są naprawdę duże zakupy...  

Na co zbieramy?

Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup suchego prowiantu, który rozdajemy osobom przebywającym w przestrzeni publicznej, a także na trwałą żywność, którą rozwozimy do osób chroniących się w miejscach niemieszkalnych – altankach działkowych, pustostanach, namiotach, barakach. Na liście zakupów są: chleb, konserwy mięsne i rybne, nabiał, słoiki z gotowymi daniami, ryż, makaron, napoje oraz owoce i słodycze... W miarę możliwości staramy się także pozyskiwać gorące dania. Do paczek trafiają także płyny dezynfekujące i środki czystości. Zebrana kwota pozwoli nam pokryć koszty przygotowania paczek przez około miesiąc.

Kim jesteśmy?

Wspólnota Sant’Egidio skupia się na budowaniu mostów przyjaźni z najbardziej marginalizowanymi i wykluczonymi członkami społeczeństwa – bezdomnymi, osobami starszymi, dziećmi ulicy, więźniami czy uchodźcami, inspiracje i siły czerpiąc z regularnej modlitwy i lektury Ewangelii. Troszczy się o sprawy pokoju, ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Wspólnota powstała w 1968 r. w Rzymie z inicjatywy grupy licealistów z Andreą Riccardim na czele. Dziś należy do niej ponad 65 tys. osób w 73 krajach świata. W Warszawie Sant’Egidio działa od 2008 r. Regularnie spotyka się z osobami bezdomnymi na „kolacjach na ulicy”, odwiedza osoby mieszkające na peryferiach miasta, w altankach działkowych, pustostanach, barakach. Prowadzi też „Szafę Przyjaciół” – magazyn z ubraniami dla potrzebujących oraz domy dla osób wychodzących z bezdomności.

Aktualizacje


 • Wspólnota Sant'Egidio Warszawa - awatar

  Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

  14.09.20
  14.09.20

  Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego by w pandemii koronawirusa i czasie ich największych niedogodności nasi ubodzy przyjaciele nie zostali sami! Dzięki Waszemu wsparciu przygotowywaliśmy paczki żywnościowe które co tydzień rozdawaliśmy w różnych częściach miasta! Dziękujemy za ten wyraz solidarności! Wszystkie nasze bieżące działania i potrzeby można śledzić na https://www.facebook.com/santegidio.warszawa/

  Zdjęcie aktualizacji 55 236

Komentarze


 • pixa :) - awatar

  pixa :)

  09.09.20
  09.09.20

  .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.04.20
  29.04.20

  Powodzenia :) Z Bogiem!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.04.20
  26.04.20

  Wspanialy pomysl i dzialanie ,pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.04.20
  17.04.20

  Powodzenia 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.20
  09.04.20

  Dziękuję, że to robicie! Wspieram również w modlitwie!

40 957 zł  z 54 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób

Wpłaty: 389

pixa :) - awatar
pixa :)
50
Magdalena Stolarek - awatar
Magdalena Stolarek
10
Anna - awatar
Anna
400
Mariusz Gwizdała - awatar
Mariusz Gwizdała
50
JAN BALBIERZ - awatar
JAN BALBIERZ
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka Kopczynska - awatar
Agnieszka Kopczynska
100
Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij