Zbiórka Koszatniczki z DTuAruru - zdjęcie główne

Koszatniczki z DTuAruru

200 zł z 200 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Gdański dom tymczasowy zbiera na spłatę faktury za wizytę kontrolną sześciu koszatniczek oraz zdjęcia RTG trzech koszatniczek.

Koszatniczki przebywają w Domu Tymczasowym u Aruru dla Gryzoni (www.facebook.pl/DTuAruru).


1. Homer, Jasper, Lois, Lenny, Nelson i Stiwie (Animowana Rodzinka)

Historia Animowanej Rodzinki:
"Animowana Rodzinka" trafiła do DTuAruru z ogłoszenia OLX, u poprzedniej właścicielki zostały dwie koszatniczki (matka i córka) z tej rodziny. Sklep zoologiczny sprzedał dwie koszatniczki - zarzekając się, że są jednej płci. Po 1,5 miesiąca od zakupu samiczka urodziła pierwszy miot (z którego jest Jasper, starszy syn). Właścicielka wiedząc, że samiczka została zapłodniona w sklepie zoologicznym nie rozdzieliła koszatniczek (cały czas w przekonaniu, że posiada dwie tej samej płci). Niestety po kolejnych 3 miesiącach od pierwszego porodu pojawił się następny miot (z którego są Lois [samiczka], Nelson, Lenny i Stiwie). Homer (ojciec całej gromadki) został natychmiastowo odseparowany od samiczki.
Aktualnie wszystkie koszatniczki z tej rodzinki szukają swoich domów stałych!

Wizyta weterynaryjna:
06.03.2018 obyła się pierwsza wizyta kontrolna całej rodzinki. Koszatniczki zostały zbadane pod kątem pasożytów zewnętrznych oraz wewnętrznych, brzuszki zbadano palpacyjnie, osłuchano. Zwierzaki są zdrowe. Jedyna anomalia została odkryta u Homera - nasilony szmer nad górnymi drogami oddechowymi oraz delikatny przerost zębów górnej, prawej strony szczęki (od razu wykonano korektę).


O Animowanej Rodzince możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/169834463659447


2. Milka

Historia:
Milka była wykorzystywana do produkowania kolejnych koszatniczek w pseudohodowli. Została z niej odebrana razem z dwoma samcami, z którymi przebywała w jednej klatce.

Milka miała robione zdjęcie RTG, które wykazało znaczną anomalię w odcinku piersiowym kręgosłupa. Jest to stary uraz, który już się zagoił. Milka miała przetrącony kręgosłup, podejrzewamy, że uraz pojawił się w wyniku obrony własnej Milki przed dwoma samcami lub/i z winy człowieka.
Na szczęście Milka nie pokazuje, żeby coś ją bolało. Mamy nadzieję, że na starość nie pojawi się ból czy też inne problemy związane z tym skrzywieniem.


O Milce możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/126876357957851


3. Irmina i Skaza

Historia:
Irmina i Skaza pochodzą z interwencji Głogowskiej, z której odebrano 207 koszatniczek. Cały armagedon rozpoczął się od jednej parki, następnie rozmnażało się między sobą rodzeństwo, ojciec z córką, babcia z wnukiem itp. itd.
Irmina i Skaza ze względu na swój stan zdrowia przebywają w DTuAruru na stałe.

Irmina:

Skaza:

Irmina i Skaza miały robione zdjęcia RTG, aby wykryć, która z koszatniczek, ze stada wydaje świst podczas zasypiania. U Irminy zauważono zagęszczenie w tylnych płatach płuc, u Skazy niewielkie zagęszczenie.
Obydwie koszatniczki dostały wskazanie na inhalację z antybiotykiem.
Niedługo czekają nas kolejne kontrole.


Więcej o Skazie możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/323260388085584

Więcej o Irminie możecie przeczytać na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/222911871574161


---------------------------------------------------------------


Prosimy o pomoc w spłacie faktury.

Faktura została wystawiona na kwotę 200 zł.


Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu.
Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

Aktualności


 • Viva Gryzonie - awatar

  Viva Gryzonie

  08.04.18
  08.04.18

  Koszatniczki bardzo dziękują za pomoc w uzbieraniu 100% kwoty do spłaty zadłużenia u weterynarza! Jesteście najlepsi!

  Zdjęcie aktualności 13 877

Komentarze


 • Grzegorz - awatar

  Grzegorz

  29.03.18
  29.03.18

  powodzenia w szybkiej zbiórce pozdrawiam

  • Viva Gryzonie - awatar

   Viva Gryzonie - Organizator zbiórki

   08.04.18
   08.04.18

   Bardzo dziękujemy za dorzucenie cegiełki do naszej zbiórki!

200 zł z 200 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Wpłaty: 9

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Monia - awatar
Monia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Grzegorz - awatar
Grzegorz
10
Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
50
Aneta - awatar
Aneta
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij