Misja do ONZ: prawda o LGBT w PL

5 549 zł z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób


Premier Szydło i Ministrowi Waszczykowskiemu bardzo zależy, aby mieć mocną pozycję w międzynarodowym świecie politycznym. Wiemy nie od dziś, że są w stanie pominąć wiele faktów na temat swoich poczynań, aby utrzymać dobry wizerunek. Pomóż nam pojechać do Genewy i poinformować Organizacji Narodów Zjednoczonych co polski rząd robi naprawdę w kwestii praw człowieka. Wpłać darowiznę na „Misja do ONZ - prawda o LGBT w PL” i utrzyj nosa politykom.


W maju 2017 r. polski rząd stanie przez Zgromadzeniem ONZ, aby sprawozdać się z przestrzegania w Polsce praw człowieka i realizacji Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Rządowy raport wysłany do ONZ przedstawia narrację władzy, a milczeniem pomija sprawy związane z nieprzestrzeganiem praw osób LGBT. ONZ musi poznać pełny obraz sytuacji, aby móc odpowiednio zareagować na działania polskiego rządu. KPH i kilka innych organizacji stworzyło tzw. raport cieni – alternatywę dla raportu rządowego przestawiającą prawdziwą sytuację w Polsce. Ważne aby prawdziwą sytuację w Polsce poznały też inne kraje. Zagraniczne delegacje rządowe wezmą udział w sesji plenarnej. Mogą przywołać Polskę do porządku i rekomendować konkretne zmiany, z których będą potem Polskę rozliczać.


Dlatego na początku kwietnia 2017 r., pojedziemy do siedziby ONZ w Genewie i spotkamy się z przedstawicielami ponad 30 państw, żeby powiedzieć im co władza robi w Polsce osobom LGBT. Dzięki temu sytuacją w Polsce zainteresuje się środowisko międzynarodowe, a polski rząd stanie pod presją: stracić twarz czy przyhamować trochę z nienawiścią?


Na co zbieramy?

Potrzebujemy 4.400 zł na wyjazd jednej osoby do Genewy:

Nasza ekspertka od 10 lat działa w KPH, pracowała z wieloma organami międzynarodowymi i uczestniczyła we współtworzeniu kilku dotychczasowych ustaw o związkach partnerskich i przestępstwach z nienawiści. Prowadzi działania rzecznicze KPH (czyli te skierowane do decydentów i decydentek).

Oto wystąpienia prezesa KPH na poprzednim przeglądzie praw człowieka w ONZ:


Co planujemy?
W trakcie tygodniowego wyjazdu przedstawicielka KPH:
- odbędzie ponad 30 spotkań indywidualnych z delegacjami rządów państw należących do ONZ,
- przedstawi sytuację osób LGBT w Polsce na grupowym spotkaniu dla rządów i przedstawicieli ONZ,
- przekona przedstawicieli innych państw, aby na sesji plenarnej (biorą niej udział wszystkie pastwa ONZ), żeby rekomendowały Polsce m.in. wprowadzenie:
a) rozwiązań dla par jednopłciowych, np. związków partnerskich, równości małżeńskiej,
b) penalizacji przestępstw z nienawiści na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej (Kodeks karny),
c) ochrony przed dyskryminacją na tle homofobii i transfobii (ustawa antydyskryminacyjna),
d) ustawy o uzgodnieniu płci,
e) edukacji wolnej od homofobii i transfobii.


Jak wydamy zgromadzone pieniądze?
Wasze darowizny zostaną wydane na bezpośrednie koszty wyjazdu:
1200 zł – koszt biletu lotniczego klasy ekonomicznej
1500 zł – hotel albo AirBnB
1300 zł – koszty wyżywienia i komunikacji miejskiej na miejscu
400 zł – opłata serwisowa dla portalu crowdfundingowego


Jeśli zbierzemy większą kwotę, przeznaczymy ją na kolejne działania takie jak to, np. przygotowywanie kolejnych raportów cieni, spotkania z instytucjami międzynarodowymi i zagranicznymi rządami, wywieranie nacisku na Premier Szydło, Prezydenta Dudę i Prezesa Kaczyńskiego.


Dlaczego to jest ważne?

Od wielu lat czekamy na związki partnerskie, przemoc wobec osób LGBT jest dwa razy częstsza niż wobec statystycznego Polaka/Polki, osoby transpłciowe muszą pozywać swoich rodziców żeby skorygować oznaczenie płci w swoim dowodzie osobistym, szkoły nie radzą sobie z homofobią i transfobią. Rząd PiS nie tylko nic z tym nie robi, ale też szykanuje i zastrasza naszą społeczność!
- prokuratura tworzy listy polskich obywateli, którzy zawarli związki partnerskie za granicą,
- prokurator generalny instruuje sądy, jakie mają zapadać wyroki w sprawach o dyskryminację (sprawa drukarza z Łodzi),
- rząd nie reaguje na fizyczne ataki na organizacje LGBT.

Nie mamy co liczyć na rząd PiSu! Musimy prosić o pomoc inne państwa, aby publicznie potępiły Polski rząd za ignorancję i nienawiść!


Akcji patronują : 

www.queer.pl

 www.replika-online.pl

Aktualności


 • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

  Kampania Przeciw Homofobii

  22.09.17
  22.09.17

  Rząd PiS zgodził się z rekomendacjami sugerującymi zmiany w Kodeksie karnym tak, by chroniły osoby LGBT. To wielki sukces, który był możliwy dzięki Wam - wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce "Misja do ONZ: prawa o LGBT w PL". Dzięki Wam nasza wiceprezeska mogła pojechać do ONZ, aby przekonać polityków z całego świata do udzielania rekomendacji polskiemu rządowi. Rządowi, który dzisiaj te rekomendacje przyjął. Jednocześnie polecamy artykuł na ten temat, który ukazał się w Dzienniku Gazecie Prawnej: http://bit.ly/2hksSFm

Komentarze


 • Dawid - awatar

  Dawid

  10.03.17
  10.03.17

  Dokładam swoją cegiełkę, powodzenia!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   03.04.17
   03.04.17

   Dziękujemy! Misja ONZ: prawda o LGBT w PL rozpoczęta. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z pobytu przedstawicielki KPH w siedzibie ONZ na facebook. Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1648325292130242/

 • Dorota - awatar

  Dorota

  09.03.17
  09.03.17

  Niech Nas zobaczą! ;) dzięki za waszą ciężką pracę!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.17
   10.03.17

   Dorota dziękujemy bardzo!

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  08.03.17
  08.03.17

  Trzymam kciuki!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.17
   10.03.17

   Dzięki Tomku:)

 • Paweł Bulanda - awatar

  Paweł Bulanda

  08.03.17
  08.03.17

  Poszło. Dziękuję za wasze zaangażowanie!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.17
   10.03.17

   Wow! aż 100 zł:) dziękujemy Paweł ogromnie.

 • Grzegorz Stolowski - awatar

  Grzegorz Stolowski

  08.03.17
  08.03.17

  Wpkłacone. Pokażecie światu jak prawa człowieka w PL wyglądają naprawdę 😊 #lovewins 🏳️‍🌈😘 🖤❤️💛💚💙💜💖

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.17
   10.03.17

   Grzesiek, pokażemy jak najlepiej umiemy! dzięki za wsparcie:*

5 549 zł z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób

Wpłaty: 127

Iwona Małecka - awatar
Iwona Małecka
30
anna - awatar
anna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bartłomiej - awatar
Bartłomiej
1
seweryn - awatar
seweryn
10
Marcin - awatar
Marcin
10
Dawid Kopa - awatar
Dawid Kopa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij