Misja do ONZ: prawda o LGBT w PL

5 549 zł  z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób


Premier Szydło i Ministrowi Waszczykowskiemu bardzo zależy, aby mieć mocną pozycję w międzynarodowym świecie politycznym. Wiemy nie od dziś, że są w stanie pominąć wiele faktów na temat swoich poczynań, aby utrzymać dobry wizerunek. Pomóż nam pojechać do Genewy i poinformować Organizacji Narodów Zjednoczonych co polski rząd robi naprawdę w kwestii praw człowieka. Wpłać darowiznę na „Misja do ONZ - prawda o LGBT w PL” i utrzyj nosa politykom.


W maju 2017 r. polski rząd stanie przez Zgromadzeniem ONZ, aby sprawozdać się z przestrzegania w Polsce praw człowieka i realizacji Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Rządowy raport wysłany do ONZ przedstawia narrację władzy, a milczeniem pomija sprawy związane z nieprzestrzeganiem praw osób LGBT. ONZ musi poznać pełny obraz sytuacji, aby móc odpowiednio zareagować na działania polskiego rządu. KPH i kilka innych organizacji stworzyło tzw. raport cieni – alternatywę dla raportu rządowego przestawiającą prawdziwą sytuację w Polsce. Ważne aby prawdziwą sytuację w Polsce poznały też inne kraje. Zagraniczne delegacje rządowe wezmą udział w sesji plenarnej. Mogą przywołać Polskę do porządku i rekomendować konkretne zmiany, z których będą potem Polskę rozliczać.


Dlatego na początku kwietnia 2017 r., pojedziemy do siedziby ONZ w Genewie i spotkamy się z przedstawicielami ponad 30 państw, żeby powiedzieć im co władza robi w Polsce osobom LGBT. Dzięki temu sytuacją w Polsce zainteresuje się środowisko międzynarodowe, a polski rząd stanie pod presją: stracić twarz czy przyhamować trochę z nienawiścią?


Na co zbieramy?

Potrzebujemy 4.400 zł na wyjazd jednej osoby do Genewy:

Nasza ekspertka od 10 lat działa w KPH, pracowała z wieloma organami międzynarodowymi i uczestniczyła we współtworzeniu kilku dotychczasowych ustaw o związkach partnerskich i przestępstwach z nienawiści. Prowadzi działania rzecznicze KPH (czyli te skierowane do decydentów i decydentek).

Oto wystąpienia prezesa KPH na poprzednim przeglądzie praw człowieka w ONZ:


Co planujemy?
W trakcie tygodniowego wyjazdu przedstawicielka KPH:
- odbędzie ponad 30 spotkań indywidualnych z delegacjami rządów państw należących do ONZ,
- przedstawi sytuację osób LGBT w Polsce na grupowym spotkaniu dla rządów i przedstawicieli ONZ,
- przekona przedstawicieli innych państw, aby na sesji plenarnej (biorą niej udział wszystkie pastwa ONZ), żeby rekomendowały Polsce m.in. wprowadzenie:
a) rozwiązań dla par jednopłciowych, np. związków partnerskich, równości małżeńskiej,
b) penalizacji przestępstw z nienawiści na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej (Kodeks karny),
c) ochrony przed dyskryminacją na tle homofobii i transfobii (ustawa antydyskryminacyjna),
d) ustawy o uzgodnieniu płci,
e) edukacji wolnej od homofobii i transfobii.


Jak wydamy zgromadzone pieniądze?
Wasze darowizny zostaną wydane na bezpośrednie koszty wyjazdu:
1200 zł – koszt biletu lotniczego klasy ekonomicznej
1500 zł – hotel albo AirBnB
1300 zł – koszty wyżywienia i komunikacji miejskiej na miejscu
400 zł – opłata serwisowa dla portalu crowdfundingowego


Jeśli zbierzemy większą kwotę, przeznaczymy ją na kolejne działania takie jak to, np. przygotowywanie kolejnych raportów cieni, spotkania z instytucjami międzynarodowymi i zagranicznymi rządami, wywieranie nacisku na Premier Szydło, Prezydenta Dudę i Prezesa Kaczyńskiego.


Dlaczego to jest ważne?

Od wielu lat czekamy na związki partnerskie, przemoc wobec osób LGBT jest dwa razy częstsza niż wobec statystycznego Polaka/Polki, osoby transpłciowe muszą pozywać swoich rodziców żeby skorygować oznaczenie płci w swoim dowodzie osobistym, szkoły nie radzą sobie z homofobią i transfobią. Rząd PiS nie tylko nic z tym nie robi, ale też szykanuje i zastrasza naszą społeczność!
- prokuratura tworzy listy polskich obywateli, którzy zawarli związki partnerskie za granicą,
- prokurator generalny instruuje sądy, jakie mają zapadać wyroki w sprawach o dyskryminację (sprawa drukarza z Łodzi),
- rząd nie reaguje na fizyczne ataki na organizacje LGBT.

Nie mamy co liczyć na rząd PiSu! Musimy prosić o pomoc inne państwa, aby publicznie potępiły Polski rząd za ignorancję i nienawiść!


Akcji patronują : 

www.queer.pl

 www.replika-online.pl

Aktualizacje


 • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

  Kampania Przeciw Homofobii

  22.09.2017
  22.09.2017

  Rząd PiS zgodził się z rekomendacjami sugerującymi zmiany w Kodeksie karnym tak, by chroniły osoby LGBT.

  To wielki sukces, który był możliwy dzięki Wam - wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce "Misja do ONZ: prawa o LGBT w PL". Dzięki Wam nasza wiceprezeska mogła pojechać do ONZ, aby przekonać polityków z całego świata do udzielania rekomendacji polskiemu rządowi. Rządowi, który dzisiaj te rekomendacje przyjął.

  Jednocześnie polecamy artykuł na ten temat, który ukazał się w Dzienniku Gazecie Prawnej: http://bit.ly/2hksSFm

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Dawid - awatar

  Dawid

  10.03.2017
  10.03.2017

  Dokładam swoją cegiełkę, powodzenia!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   03.04.2017
   03.04.2017

   Dziękujemy! Misja ONZ: prawda o LGBT w PL rozpoczęta. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z pobytu przedstawicielki KPH w siedzibie ONZ na facebook. Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1648325292130242/

 • Dorota - awatar

  Dorota

  09.03.2017
  09.03.2017

  Niech Nas zobaczą! ;) dzięki za waszą ciężką pracę!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.2017
   10.03.2017

   Dorota dziękujemy bardzo!

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  08.03.2017
  08.03.2017

  Trzymam kciuki!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.2017
   10.03.2017

   Dzięki Tomku:)

 • Paweł Bulanda - awatar

  Paweł Bulanda

  08.03.2017
  08.03.2017

  Poszło. Dziękuję za wasze zaangażowanie!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.2017
   10.03.2017

   Wow! aż 100 zł:) dziękujemy Paweł ogromnie.

 • Grzegorz Stolowski - awatar

  Grzegorz Stolowski

  08.03.2017
  08.03.2017

  Wpkłacone. Pokażecie światu jak prawa człowieka w PL wyglądają naprawdę 😊 #lovewins 🏳️‍🌈😘 🖤❤️💛💚💙💜💖

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   10.03.2017
   10.03.2017

   Grzesiek, pokażemy jak najlepiej umiemy! dzięki za wsparcie:*

5 549 zł  z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób

Wpłaty: 127

Iwona Małecka - awatar
Iwona Małecka
30
anna - awatar
anna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bartłomiej - awatar
Bartłomiej
1
seweryn - awatar
seweryn
10
Marcin - awatar
Marcin
10
Dawid Kopa - awatar
Dawid Kopa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij