Jacek Wesołowski - awatar

Jacek Wesołowski

Organizator zbiórki

Już jest! "Kryterium uliczne" to kronika wydarzeń z ostatnich dwóch lat w postaci zbioru ponad 50 relacji z wystąpień opozycyjnych. Pisałem je na gorąco i uzupełniłem o komentarze z dystansu. W rezultacie powstała nie tylko osobista opowieść o tym, jak wyglądają kluczowe dla kraju wydarzenia widziane z poziomu ulicy, ale także omówienie przemian w polityce, która na naszych oczach przenosi się z kuluarów sejmowych do prywatnych mieszkań.

Pobierz ebook ze strony Republikacji:
http://republikacja.evil.pl/kryterium-uliczne/

Cena: brak. Ściągaj do woli. Jeżeli zgadzasz się, że potrzebujemy więcej pracy na rzecz lepszej widoczności i zrozumienia polityki oddolnej, omijającej trybunę sejmową, to 10 złotych będzie w sam raz.

Mamy nowy cel zbiórki. Pierwotny próg wynosił 1500 złotych. Ta kwota pokryła koszty opracowania, korekty i składu, a tymczasem już zbieram materiały do drugiej części. Największą część pracy z tym związanej stanowi udział w demonstracjach i późniejsze spisywanie wrażeń - łącznie około trzech miesięcy roboczych. Jeżeli przekroczymy cel, to będę mógł zacząć odwiedzać demonstracje w innych miastach. Będzie to dla nas również sygnał, że warto przygotować nakład papierowy.

Przed wydaniem książki opis tej zbiórki brzmiał następująco: 

Nazywam się Jacek Wesołowski i gdyby trzy lata temu ktoś mi powiedział, że w dwa lata obskoczę kilkadziesiąt demonstracji, to bym go wyśmiał. No cóż.

Mam taki zwyczaj, że gdy mnie coś bardzo absorbuje, to o tym piszę. Demonstracje, w których uczestniczę - czyli "kryterium uliczne" - relacjonuję na bieżąco na moim profilu facebookowym (https://www.facebook.com/jzwesolowski, chociaż wygodniej się je czyta tutaj: http://republikacja.evil.pl/cat/demonstracje/). Wciąż można je tam znaleźć i przeczytać. Stopniowo okazało się, że powstaje kronika polityczna obecnej kadencji Sejmu, pisana z punktu widzenia bezpośredniego obserwatora, a czasem także uczestnika.

Już czas ten materiał uporządkować: zebrać relacje w jednym miejscu, zredagować, naprostować nieścisłości i opatrzyć komentarzem. Gdy czytam swoje sprawozdania z perspektywy roku-dwóch, inne rzeczy wydają mi się ważne niż wtedy. Wyłaniają się też prawidłowości, które na bieżąco mi umykały. Chcę to wszystko opisać, by stworzyć rzetelny zapis przełomowego procesu, w którym wykluwała się nowa polska opozycja demokratyczna.

Moim celem jest, by powstał zasób przydatny dla wszystkich osób interesujących się polityką i jej działaniem. Czy możemy nauczyć się czegoś na własnych błędach? Czy możemy, wzorując się na sukcesach, powtórzyć je, a nawet ulepszyć? Czy możliwa jest inna polityka od tej, do której przywykliśmy?

Co to będzie:

We współpracy z moim zespołem przygotujemy liczący około dwustu stron, darmowy ebook, w którym znajdą się relacje z warszawskich wystąpień takich organizacji jak:

- Komitet Obrony Demokracji,

- Partia Razem,

- Akcja Demokracja,

- Obywatele RP,

- stronnictwa prokobiece, prorównościowe, proekologiczne i działające na rzecz pomocy ofiarom wojen.

Książka obejmie okres od wyborów w 2015 roku do lipca 2017 roku, włącznie z wydarzeniami spod znaku Łańcucha Światła. 

Mieszkam w Warszawie, więc tu demonstruję. Moje relacje dotyczą wystąpień odbywających się w otoczeniu tak symbolicznych miejsc jak gmach Sądu Najwyższego, pałac prezydencki, Sejm RP czy gmach KPRM.

Kto to zrobi:

Wszystkie relacje pisałem na bieżąco, a teraz chcę je opracować. Stroną techniczną zajmą się moi koledzy i koleżanki z zespołu, który prowadzę na co dzień. Zespół zajmuje się głównie grami komputerowymi, ale w zeszłym roku wydaliśmy książkę o grach, więc mamy doświadczenie również w takich publikacjach.

Na co zbieram:

- Na korektę, po to żeby tekst nie zawierał literówek i błędów gramatycznych.

- Na skład, po to żeby ebook był wygodny i czytelny.

- Na ilustrację okładkową.

- Na przynajmniej kilka dni wolnego czasu, których potrzebuję na redakcję istniejącego materiału i sporządzenie opracowania. W miarę możliwości staram się upchnąć ten projekt w czasie wolnym, ale trochę swobody czasowej bardzo się przyda.

- Jeżeli coś zostanie, odłożę to na poczet przygotowania przyszłych relacji, które siłą rzeczy wymagają spędzenia dużej ilości czasu na ulicy. Materiał w tej książce to łącznie około trzech miesięcy pracy!

Co powstanie:

E-book w formacie PDF, epub i mobi, dostępny bez opłat dla wszystkich.

Kiedy powstanie:

Prawdopodobnie pod koniec października. Postępy będę relacjonował.
(uaktualnienie: premiera 16 listopada!)

Dzięki za pomoc!

Aktualności

 • Jacek Wesołowski - awatar

  Jacek Wesołowski

  16.11.17
  16.11.17

  Już jest! Do pobrania stąd: http://republikacja.evil.pl/kryterium-uliczne/

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.11.17
  16.11.17

  Rzuciłem okiem na książkę i zapowiada się bardzo dobrze. Serdecznie pozdrawiam! :)

 • Darek - awatar

  Darek

  16.11.17
  16.11.17

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.09.17
  11.09.17

  Powodzenia!

 • Basia Basia - awatar

  Basia Basia

  08.09.17
  08.09.17

  Tak trzymaj :)

Jacek Wesołowski - awatar

Jacek Wesołowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ania - awatar
50
Ania
Krzysztof Pankau - awatar
50
Krzysztof Pankau
Zuzanna - awatar
50
Zuzanna
LewAbałkin - awatar
5
LewAbałkin
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Shigella - awatar
200
Shigella

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.