Zbiórka Kryterium uliczne - zdjęcie główne

Kryterium uliczne

3 649 zł  z 11 500 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Jacek Wesołowski - awatar

Jacek Wesołowski

Organizator zbiórki

Już jest! "Kryterium uliczne" to kronika wydarzeń z ostatnich dwóch lat w postaci zbioru ponad 50 relacji z wystąpień opozycyjnych. Pisałem je na gorąco i uzupełniłem o komentarze z dystansu. W rezultacie powstała nie tylko osobista opowieść o tym, jak wyglądają kluczowe dla kraju wydarzenia widziane z poziomu ulicy, ale także omówienie przemian w polityce, która na naszych oczach przenosi się z kuluarów sejmowych do prywatnych mieszkań.

Pobierz ebook ze strony Republikacji:
http://republikacja.evil.pl/kryterium-uliczne/

Cena: brak. Ściągaj do woli. Jeżeli zgadzasz się, że potrzebujemy więcej pracy na rzecz lepszej widoczności i zrozumienia polityki oddolnej, omijającej trybunę sejmową, to 10 złotych będzie w sam raz.


Nastąpiła zmiana planów. Przez ostatnie kilka miesięcy bardzo dużo zmieniło się w moim życiu. Nie tylko zapisałem się do partii politycznej, ale nawet zostałem członkiem jej Rady Krajowej. Dlatego ta zbiórka już od dłuższego czasu była uśpiona: nie przypominałem o niej odbiorcom i nie opowiadałem o drugiej części "Kryterium Ulicznego". Polityka w coraz większym stopniu jest moją pracą. Nie jestem już obserwatorem, ani nawet uczestnikiem demonstracji, lecz ich organizatorem. Dlatego zdecydowałem się zakończyć tę zbiórkę.

Nowa wersja "Kryterium ulicznego" powstanie. Nie będzie to osobny drugi tom, lecz swego rodzaju wydanie rozszerzone. Kwota, którą wpłaciliście do tej pory, pomogła mi utrzymać się. Prace redakcyjne i skład sfinansuję więc z innych przychodów.

Dziękuję za Wasze wsparcie i mam nadzieję, że nowe "Kryterium uliczne" się Wam spodoba.


Przed zamknięciem zbiórki jej opis brzmiał następująco:

Mamy nowy cel zbiórki. Pierwotny próg wynosił 1500 złotych. Ta kwota pokryła koszty opracowania, korekty i składu, a tymczasem już zbieram materiały do drugiej części. Największą część pracy z tym związanej stanowi udział w demonstracjach i późniejsze spisywanie wrażeń - łącznie około trzech miesięcy roboczych. Jeżeli przekroczymy cel, to będę mógł zacząć odwiedzać demonstracje w innych miastach. Będzie to dla nas również sygnał, że warto przygotować nakład papierowy.

Przed wydaniem książki opis tej zbiórki brzmiał następująco: 

Nazywam się Jacek Wesołowski i gdyby trzy lata temu ktoś mi powiedział, że w dwa lata obskoczę kilkadziesiąt demonstracji, to bym go wyśmiał. No cóż.

Mam taki zwyczaj, że gdy mnie coś bardzo absorbuje, to o tym piszę. Demonstracje, w których uczestniczę - czyli "kryterium uliczne" - relacjonuję na bieżąco na moim profilu facebookowym (https://www.facebook.com/jzwesolowski, chociaż wygodniej się je czyta tutaj: http://republikacja.evil.pl/cat/demonstracje/). Wciąż można je tam znaleźć i przeczytać. Stopniowo okazało się, że powstaje kronika polityczna obecnej kadencji Sejmu, pisana z punktu widzenia bezpośredniego obserwatora, a czasem także uczestnika.

Już czas ten materiał uporządkować: zebrać relacje w jednym miejscu, zredagować, naprostować nieścisłości i opatrzyć komentarzem. Gdy czytam swoje sprawozdania z perspektywy roku-dwóch, inne rzeczy wydają mi się ważne niż wtedy. Wyłaniają się też prawidłowości, które na bieżąco mi umykały. Chcę to wszystko opisać, by stworzyć rzetelny zapis przełomowego procesu, w którym wykluwała się nowa polska opozycja demokratyczna.

Moim celem jest, by powstał zasób przydatny dla wszystkich osób interesujących się polityką i jej działaniem. Czy możemy nauczyć się czegoś na własnych błędach? Czy możemy, wzorując się na sukcesach, powtórzyć je, a nawet ulepszyć? Czy możliwa jest inna polityka od tej, do której przywykliśmy?

Co to będzie:

We współpracy z moim zespołem przygotujemy liczący około dwustu stron, darmowy ebook, w którym znajdą się relacje z warszawskich wystąpień takich organizacji jak:

- Komitet Obrony Demokracji,

- Partia Razem,

- Akcja Demokracja,

- Obywatele RP,

- stronnictwa prokobiece, prorównościowe, proekologiczne i działające na rzecz pomocy ofiarom wojen.

Książka obejmie okres od wyborów w 2015 roku do lipca 2017 roku, włącznie z wydarzeniami spod znaku Łańcucha Światła. 

Mieszkam w Warszawie, więc tu demonstruję. Moje relacje dotyczą wystąpień odbywających się w otoczeniu tak symbolicznych miejsc jak gmach Sądu Najwyższego, pałac prezydencki, Sejm RP czy gmach KPRM.

Kto to zrobi:

Wszystkie relacje pisałem na bieżąco, a teraz chcę je opracować. Stroną techniczną zajmą się moi koledzy i koleżanki z zespołu, który prowadzę na co dzień. Zespół zajmuje się głównie grami komputerowymi, ale w zeszłym roku wydaliśmy książkę o grach, więc mamy doświadczenie również w takich publikacjach.

Na co zbieram:

- Na korektę, po to żeby tekst nie zawierał literówek i błędów gramatycznych.

- Na skład, po to żeby ebook był wygodny i czytelny.

- Na ilustrację okładkową.

- Na przynajmniej kilka dni wolnego czasu, których potrzebuję na redakcję istniejącego materiału i sporządzenie opracowania. W miarę możliwości staram się upchnąć ten projekt w czasie wolnym, ale trochę swobody czasowej bardzo się przyda.

- Jeżeli coś zostanie, odłożę to na poczet przygotowania przyszłych relacji, które siłą rzeczy wymagają spędzenia dużej ilości czasu na ulicy. Materiał w tej książce to łącznie około trzech miesięcy pracy!

Co powstanie:

E-book w formacie PDF, epub i mobi, dostępny bez opłat dla wszystkich.

Kiedy powstanie:

Prawdopodobnie pod koniec października. Postępy będę relacjonował.
(uaktualnienie: premiera 16 listopada!)

Dzięki za pomoc!

Aktualizacje


 • Jacek Wesołowski - awatar

  Jacek Wesołowski

  16.11.2017
  16.11.2017

  Już jest! Do pobrania stąd: http://republikacja.evil.pl/kryterium-uliczne/

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.11.2017
  16.11.2017

  Rzuciłem okiem na książkę i zapowiada się bardzo dobrze. Serdecznie pozdrawiam! :)

 • Darek - awatar

  Darek

  16.11.2017
  16.11.2017

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.09.2017
  11.09.2017

  Powodzenia!

 • Basia Basia - awatar

  Basia Basia

  08.09.2017
  08.09.2017

  Tak trzymaj :)

3 649 zł  z 11 500 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Jacek Wesołowski - awatar

Jacek Wesołowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 76

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ania - awatar
Ania
50
Krzysztof Pankau - awatar
Krzysztof Pankau
50
Zuzanna - awatar
Zuzanna
50
LewAbałkin - awatar
LewAbałkin
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij