Jacek Wesołowski - awatar

Jacek Wesołowski

Organizator zbiórki

Już jest! "Kryterium uliczne" to kronika wydarzeń z ostatnich dwóch lat w postaci zbioru ponad 50 relacji z wystąpień opozycyjnych. Pisałem je na gorąco i uzupełniłem o komentarze z dystansu. W rezultacie powstała nie tylko osobista opowieść o tym, jak wyglądają kluczowe dla kraju wydarzenia widziane z poziomu ulicy, ale także omówienie przemian w polityce, która na naszych oczach przenosi się z kuluarów sejmowych do prywatnych mieszkań.

Pobierz ebook ze strony Republikacji:
http://republikacja.evil.pl/kryterium-uliczne/

Cena: brak. Ściągaj do woli. Jeżeli zgadzasz się, że potrzebujemy więcej pracy na rzecz lepszej widoczności i zrozumienia polityki oddolnej, omijającej trybunę sejmową, to 10 złotych będzie w sam raz.


Nastąpiła zmiana planów. Przez ostatnie kilka miesięcy bardzo dużo zmieniło się w moim życiu. Nie tylko zapisałem się do partii politycznej, ale nawet zostałem członkiem jej Rady Krajowej. Dlatego ta zbiórka już od dłuższego czasu była uśpiona: nie przypominałem o niej odbiorcom i nie opowiadałem o drugiej części "Kryterium Ulicznego". Polityka w coraz większym stopniu jest moją pracą. Nie jestem już obserwatorem, ani nawet uczestnikiem demonstracji, lecz ich organizatorem. Dlatego zdecydowałem się zakończyć tę zbiórkę.

Nowa wersja "Kryterium ulicznego" powstanie. Nie będzie to osobny drugi tom, lecz swego rodzaju wydanie rozszerzone. Kwota, którą wpłaciliście do tej pory, pomogła mi utrzymać się. Prace redakcyjne i skład sfinansuję więc z innych przychodów.

Dziękuję za Wasze wsparcie i mam nadzieję, że nowe "Kryterium uliczne" się Wam spodoba.


Przed zamknięciem zbiórki jej opis brzmiał następująco:

Mamy nowy cel zbiórki. Pierwotny próg wynosił 1500 złotych. Ta kwota pokryła koszty opracowania, korekty i składu, a tymczasem już zbieram materiały do drugiej części. Największą część pracy z tym związanej stanowi udział w demonstracjach i późniejsze spisywanie wrażeń - łącznie około trzech miesięcy roboczych. Jeżeli przekroczymy cel, to będę mógł zacząć odwiedzać demonstracje w innych miastach. Będzie to dla nas również sygnał, że warto przygotować nakład papierowy.

Przed wydaniem książki opis tej zbiórki brzmiał następująco: 

Nazywam się Jacek Wesołowski i gdyby trzy lata temu ktoś mi powiedział, że w dwa lata obskoczę kilkadziesiąt demonstracji, to bym go wyśmiał. No cóż.

Mam taki zwyczaj, że gdy mnie coś bardzo absorbuje, to o tym piszę. Demonstracje, w których uczestniczę - czyli "kryterium uliczne" - relacjonuję na bieżąco na moim profilu facebookowym (https://www.facebook.com/jzwesolowski, chociaż wygodniej się je czyta tutaj: http://republikacja.evil.pl/cat/demonstracje/). Wciąż można je tam znaleźć i przeczytać. Stopniowo okazało się, że powstaje kronika polityczna obecnej kadencji Sejmu, pisana z punktu widzenia bezpośredniego obserwatora, a czasem także uczestnika.

Już czas ten materiał uporządkować: zebrać relacje w jednym miejscu, zredagować, naprostować nieścisłości i opatrzyć komentarzem. Gdy czytam swoje sprawozdania z perspektywy roku-dwóch, inne rzeczy wydają mi się ważne niż wtedy. Wyłaniają się też prawidłowości, które na bieżąco mi umykały. Chcę to wszystko opisać, by stworzyć rzetelny zapis przełomowego procesu, w którym wykluwała się nowa polska opozycja demokratyczna.

Moim celem jest, by powstał zasób przydatny dla wszystkich osób interesujących się polityką i jej działaniem. Czy możemy nauczyć się czegoś na własnych błędach? Czy możemy, wzorując się na sukcesach, powtórzyć je, a nawet ulepszyć? Czy możliwa jest inna polityka od tej, do której przywykliśmy?

Co to będzie:

We współpracy z moim zespołem przygotujemy liczący około dwustu stron, darmowy ebook, w którym znajdą się relacje z warszawskich wystąpień takich organizacji jak:

- Komitet Obrony Demokracji,

- Partia Razem,

- Akcja Demokracja,

- Obywatele RP,

- stronnictwa prokobiece, prorównościowe, proekologiczne i działające na rzecz pomocy ofiarom wojen.

Książka obejmie okres od wyborów w 2015 roku do lipca 2017 roku, włącznie z wydarzeniami spod znaku Łańcucha Światła. 

Mieszkam w Warszawie, więc tu demonstruję. Moje relacje dotyczą wystąpień odbywających się w otoczeniu tak symbolicznych miejsc jak gmach Sądu Najwyższego, pałac prezydencki, Sejm RP czy gmach KPRM.

Kto to zrobi:

Wszystkie relacje pisałem na bieżąco, a teraz chcę je opracować. Stroną techniczną zajmą się moi koledzy i koleżanki z zespołu, który prowadzę na co dzień. Zespół zajmuje się głównie grami komputerowymi, ale w zeszłym roku wydaliśmy książkę o grach, więc mamy doświadczenie również w takich publikacjach.

Na co zbieram:

- Na korektę, po to żeby tekst nie zawierał literówek i błędów gramatycznych.

- Na skład, po to żeby ebook był wygodny i czytelny.

- Na ilustrację okładkową.

- Na przynajmniej kilka dni wolnego czasu, których potrzebuję na redakcję istniejącego materiału i sporządzenie opracowania. W miarę możliwości staram się upchnąć ten projekt w czasie wolnym, ale trochę swobody czasowej bardzo się przyda.

- Jeżeli coś zostanie, odłożę to na poczet przygotowania przyszłych relacji, które siłą rzeczy wymagają spędzenia dużej ilości czasu na ulicy. Materiał w tej książce to łącznie około trzech miesięcy pracy!

Co powstanie:

E-book w formacie PDF, epub i mobi, dostępny bez opłat dla wszystkich.

Kiedy powstanie:

Prawdopodobnie pod koniec października. Postępy będę relacjonował.
(uaktualnienie: premiera 16 listopada!)

Dzięki za pomoc!

Aktualności

 • Jacek Wesołowski - awatar

  Jacek Wesołowski

  16.11.17
  16.11.17

  Już jest! Do pobrania stąd: http://republikacja.evil.pl/kryterium-uliczne/

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.11.17
  16.11.17

  Rzuciłem okiem na książkę i zapowiada się bardzo dobrze. Serdecznie pozdrawiam! :)

 • Darek - awatar

  Darek

  16.11.17
  16.11.17

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.09.17
  11.09.17

  Powodzenia!

 • Basia Basia - awatar

  Basia Basia

  08.09.17
  08.09.17

  Tak trzymaj :)

Jacek Wesołowski - awatar

Jacek Wesołowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 76

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ania - awatar
50
Ania
Krzysztof Pankau - awatar
50
Krzysztof Pankau
Zuzanna - awatar
50
Zuzanna
LewAbałkin - awatar
5
LewAbałkin
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij