Zbiórka Operacja, sprzęt ortopedyczny - zdjęcie główne

Operacja, sprzęt ortopedyczny

88 704 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 399 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aga Gorzawska - awatar

Aga Gorzawska

Organizator zbiórki

Operacja oraz sprzęt ortopedyczny by móc zrobić krok dalej.

Witajcie!

Na początek kilka słów o naszym prawie 3 letnim synku. Krzysztof urodził się 22.06.2018 z rozszczepem kręgosłupa oraz wodogłowiem. W pierwszej dobie życia przeszedł operacje ratującą życie: zamknięcie przepukliny oponowo-rdzeniowej. Krzyś na kręgosłupie ma również kifozę(garb kostny). Miesiąc po urodzeniu odbyła się operacja implantacji zastawki komoro otrzewnowej, by zatrzymać postępujące wodogłowie.

Przepuklina oponowo rdzeniowa została zamknięta, ale konsekwencją tej wady jest wiele innych jednostek chorobowych. Wodogłowie, zespół Arnolda-Chiariego, problemy z pracą jelit oraz pęcherz neurogenny. Krzysztof jest pod stała opieką min: neurochirurga, urologa, audiologa, okulisty, patologii noworodka, neurologa oraz chirurga. Rocznie jest wykonywane wiele badań by monitorować stan pracy min: mózgu czy też nerek. Wszystko po to by mieć rękę na pulsie. Dodatkowo stała rehabilitacja oraz terapia logopedyczna wymaga nakładów finansowych.

Na dzień dzisiejszy Krzyś porusza się na wózku aktywnym. Nie rusza nóżkami. Codzienna rehabilitacja oraz dobrze dobrana terapia sprawiła, że Krzyś sprawnie porusza się po domu na pupie. Natomiast, by móc iść dalej z planem rehabilitacyjnym potrzebna jest prosta lewa stópka naszego syna, która od urodzenia jest końsko szpotawa. Mimo 3letniej rehabilitacji nie udało jej się wyprowadzić na prostą. Syn cały swój dzień głównie spędza w pozycji siedzącej. Pionizacja syna pozwoli doznać mu nowych wrażeń oraz sprawi ze narządy wewnętrzne min. płuca oraz jelita będą poprawnie pracować. By móc tego dokonać Krzyś potrzebuje prostych stóp.

Celem naszej zbiórki jest operacja stopy lewej w Aschau(Niemcy), zakup niemieckich ortez, które będą dopasowane do stóp Krzysia. Zakup pionizatora oraz dalsza rehabilitacja syna ta codzienna oraz turnusowa.

Klinika ortopedyczna w Aschau specjalizuje się w operacjach bioder, kolan oraz stóp u dzieci.  Ortezy, które będą dopasowane zaraz po ściągnięciu gipsu dają dobry efekt pooperacyjny. Stopa będzie od razu podtrzymana. Można wtedy małymi krokami przystąpić od pionizacji.

Termin operacji 8 czerwca. Następnie gips na stopie 6 tygodni i można robić odlewy na ortezy.

Koszt operacji oraz ortez na obie stopy na dzień dzisiejszy to 40tys złotych.


wstępny kosztorys operacji:

wstępny kosztorys ortez:

Losy naszego syna można śledzić na FB:

https://www.facebook.com/Droga-Krzysia-do-samodzielno%C5%9Bci-109693114541100

Za każdą darowiznę dziękujemy!

Rodzice Krzysia 


Kosztorysy Pionizator: 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aga Gorzawska - awatar

  Aga Gorzawska

  05.05.21
  05.05.21

  W 3 tygodnie udało się uzbierać kwotę potrzebną na operację oraz ortezy. Bardzo Wam dziękujemy za zaangażowanie. Za każdą wpłacona złotówkę. Za wasze zaangażowanie, za emocje, które towarzyszą nam wszystkim na tej grupie. Radość, wzruszenie oraz nadzieję. Dajecie nam ogrom nadziei na lepsze jutro. Kochani, zebrana kwota trafi na subkonto fundacyjne Krzysia. Na podstawie faktur będziemy rozliczać koszty związane z operacją lewej stopy Krzysia. Wszystkie te działania muszą być opłacone najpóźniej tydzień przed operacją. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wszystko idzie zgodnie z planem. Następnym naszym krokiem będzie zakup pionizatora. Ten Niemiecki został wyceniony na 25,000zł. Mamy namiary na firmę z Wrocławia, która robi podobnej jakości sprzęt ortopedyczny. Jesteśmy już z nimi w kontakcie. Pionizator będzie dopasowany do ciała oraz potrzeb Krzysia, dlatego będzie mógł być wykonany dopiero gdy stopa Krzysia będzie już gotowa do działania. Wstępną konsultację mamy zaplanowaną na 2go sierpnia. Firma, Ortoconcept z Wrocławia nie realizuje refundacji. Podsumowując nie zamykamy naszej zbiórki! Jeśli macie ochotę nadal licytować na rzecz naszego syna, będziemy bardzo wdzięczni. W październiku mamy zaplanowany dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny . Koszt takiego turnusu to 6100zł https://www.tratwa.sos.pl/kopia-metody-terapii . Zapewniamy Was, że każda złotówka wpłacona zostanie w pełni przeznaczona na potrzeby naszego syna.

  Zdjęcie aktualizacji 67 892

Komentarze


 • Barbara Lipina - awatar

  Barbara Lipina

  28.09.21
  28.09.21

  Klocki

 • Katarzyna Szymura - awatar

  Katarzyna Szymura

  27.09.21
  27.09.21

  Licytacja książka

 • Martyna Hanak tulipanki - awatar

  Martyna Hanak tulipanki

  27.09.21
  27.09.21

  🌷🌷🌷

 • Klaudia Szymik - awatar

  Klaudia Szymik

  25.09.21
  25.09.21

  Mufka

 • Monika Górecka - awatar

  Monika Górecka

  24.09.21
  24.09.21

  Fiołek

88 704 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 399 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aga Gorzawska - awatar

Aga Gorzawska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 399

Barbara Lipina - awatar
Barbara Lipina
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Tomaszewska dzbanek + Skyeq - awatar
Katarzyna Tomaszewska dzbanek + Skyeq
30
Celina Gorzawska - cebulki - awatar
Celina Gorzawska - cebulki
100
Adam Fojcik - awatar
Adam Fojcik
30
Judyta książeczki - awatar
Judyta książeczki
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Szymura - awatar
Katarzyna Szymura
10
Jacek Górnik kryształowe kieliszki - awatar
Jacek Górnik kryształowe kieliszki
20
Roman Gorzawski - latarka - awatar
Roman Gorzawski - latarka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij