Zbiórka Rehabilitacja, turnusy - zdjęcie główne

Rehabilitacja, turnusy

109 656 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 792 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aga Gorzawska - awatar

Aga Gorzawska

Organizator zbiórki

Operacja oraz sprzęt ortopedyczny by móc zrobić krok dalej.

Witajcie!

Na początek kilka słów o naszym prawie 3 letnim synku. Krzysztof urodził się 22.06.2018 z rozszczepem kręgosłupa oraz wodogłowiem. W pierwszej dobie życia przeszedł operacje ratującą życie: zamknięcie przepukliny oponowo-rdzeniowej. Krzyś na kręgosłupie ma również kifozę(garb kostny). Miesiąc po urodzeniu odbyła się operacja implantacji zastawki komoro otrzewnowej, by zatrzymać postępujące wodogłowie.

Przepuklina oponowo rdzeniowa została zamknięta, ale konsekwencją tej wady jest wiele innych jednostek chorobowych. Wodogłowie, zespół Arnolda-Chiariego, problemy z pracą jelit oraz pęcherz neurogenny. Krzysztof jest pod stała opieką min: neurochirurga, urologa, audiologa, okulisty, patologii noworodka, neurologa oraz chirurga. Rocznie jest wykonywane wiele badań by monitorować stan pracy min: mózgu czy też nerek. Wszystko po to by mieć rękę na pulsie. Dodatkowo stała rehabilitacja oraz terapia logopedyczna wymaga nakładów finansowych.

Na dzień dzisiejszy Krzyś porusza się na wózku aktywnym. Nie rusza nóżkami. Codzienna rehabilitacja oraz dobrze dobrana terapia sprawiła, że Krzyś sprawnie porusza się po domu na pupie. Natomiast, by móc iść dalej z planem rehabilitacyjnym potrzebna jest prosta lewa stópka naszego syna, która od urodzenia jest końsko szpotawa. Mimo 3letniej rehabilitacji nie udało jej się wyprowadzić na prostą. Syn cały swój dzień głównie spędza w pozycji siedzącej. Pionizacja syna pozwoli doznać mu nowych wrażeń oraz sprawi ze narządy wewnętrzne min. płuca oraz jelita będą poprawnie pracować. By móc tego dokonać Krzyś potrzebuje prostych stóp.

Celem naszej zbiórki jest operacja stopy lewej w Aschau(Niemcy), zakup niemieckich ortez, które będą dopasowane do stóp Krzysia. Zakup pionizatora oraz dalsza rehabilitacja syna ta codzienna oraz turnusowa.

Klinika ortopedyczna w Aschau specjalizuje się w operacjach bioder, kolan oraz stóp u dzieci.  Ortezy, które będą dopasowane zaraz po ściągnięciu gipsu dają dobry efekt pooperacyjny. Stopa będzie od razu podtrzymana. Można wtedy małymi krokami przystąpić od pionizacji.

Termin operacji 8 czerwca. Następnie gips na stopie 6 tygodni i można robić odlewy na ortezy.

Koszt operacji oraz ortez na obie stopy na dzień dzisiejszy to 40tys złotych.


wstępny kosztorys operacji:

wstępny kosztorys ortez:

Losy naszego syna można śledzić na FB:

https://www.facebook.com/Droga-Krzysia-do-samodzielno%C5%9Bci-109693114541100

Za każdą darowiznę dziękujemy!

Rodzice Krzysia 


Kosztorysy Pionizator: 

Aktualizacje


 • Aga Gorzawska - awatar

  Aga Gorzawska

  18.05.2022
  18.05.2022

  Witam, Mija przeszło rok od założenia zbiórki. Większość z Was pewnie śledzi losy Krzysia na FB. Krzyś już jest po operacji oraz posiada ortezy. Od 3 tygodni posiada również pionizator. Koszt pionizatora wyniósł 15 tyś złotych. Po wszystkich zawirowanich operacyjnych, od początku roku ruszyliśmy z turnusami rehabilitacyjnymi. Koszt jednego turnusu wynosi od 4,800 do 7,000 tys. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie. Dzięki Wam działamy stacjonarnie ale również możemy poszerzać wiedzę oraz umiejętności Krzysia na turnusach. Nasz syn rozkwita na turnusach. Uczy się samodzielności na najwyższym poziomie. Dziękujemy, że nadal jesteście z naszym synem w drodze do samodzielność.

  Zdjęcie aktualizacji 94 991

Komentarze


 • ManGano - rowery - awatar

  ManGano - rowery

  01.02.2022
  01.02.2022

  ;)

 • DZIANIS KALEINIK - awatar

  DZIANIS KALEINIK

  30.01.2022
  30.01.2022

  Zdrowia!

 • Iwona - awatar

  Iwona

  28.01.2022
  28.01.2022

  Krzysiu , jesteś wspaniały i masz wspaniałych Rodziców❤️

 • Monika Górecka - awatar

  Monika Górecka

  06.01.2022
  06.01.2022

  Słówka

 • Martyna Hanak - awatar

  Martyna Hanak

  04.01.2022
  04.01.2022

  Płomienne Olimpiady 🏃🏊🤸

109 656 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 792 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aga Gorzawska - awatar

Aga Gorzawska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 792

Justyna - awatar
Justyna
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Hanna Fa - awatar
Hanna Fa
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Alicja - pomidory - awatar
Alicja - pomidory
30
Martyna Pomidorki MIX :) - awatar
Martyna Pomidorki MIX :)
60
Katarzyna Szymura - awatar
Katarzyna Szymura
35
Lucyna - awatar
Lucyna
30
Celina Sowińska - awatar
Celina Sowińska
45
Sebastian J. - awatar
Sebastian J.
105

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij