Zbiórka Książki dla uchodźców w Atenach - zdjęcie główne

Książki dla uchodźców w Atenach

2 922 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Michał Grosz - awatar

Michał Grosz

Organizator zbiórki

Uwięzieni w Grecji

W wyniku politycznych decyzji podjętych w przeciągu ostatnich kilku miesięcy przez Unię Europejską tysiące uchodźców utknęło w Grecji. Gdy zamknięto grecko-macedońską granicę kilkadziesiąt tysięcy osób na wyspach, w Atenach i w Idomeni znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Według najnowszych danych około 60% procent z nich to kobiety i dzieci. Wiele spośród tych dzieci od dłuższego czasu nie miało możliwości by chodzić do szkoły. Mimo że w Turcji teoretycznie dzieci syryjskich uchodźców mają prawo do edukacji, zaledwie koło 30% z nich uczęszcza do szkoły. Nie mowiąc już o dzeciach innych narodowości.
W związku z tym, że przyszłość osób znajdujących się obecnie w Grecji jest bardzo niepewna, zaczęły się one organizować. W wielu miejscach, w których znajdują się większe grupy migrantów powstają mniej lub bardziej prowizoryczne miejsca do zabawy i nauki. W Atenach, w zeskłotowanym bydynku, powstała szkoła, do której uczeszcza około 80 dzieci, a nauczycielki i nauczyciele także są uchodźcami (zdjęcia pochodzą właśnie stamtąd).

Zdjęcie opisu zbiórki Książki dla uchodźców w Atenach

Potrzebne książki!

W wielu miejscach potrzeba jedzenia, ubrań, środków higieny. To są jednak rzeczy, które stosunkowo łatwo zdobyć na miejscu i wiele magazynów jest już nimi przepełnione.

Pośród rzeczy, które uchodźcy i uchodźczynie najcześciej wymieniają jako najbardziej potrzebne,  pojawiają się także książki.

 • Książki dla dzieci w ich ojczystym języku.
 • Książki do nauki angielskiego dla dzieci.
 • Książki do nauki angielskiego dla dorosłych.

Są to materiały, które nie tak łatwo znaleźć w Grecji. Dlatego zbieramy pieniądze na to móc te książki dostarczyć do miejsc gdzie ludzie najbardziej ich potrzebują.

Cześć książek sprowadzimy z Libanu, część zdobędziemy w Berlinie.

Zdjęcie opisu zbiórki Książki dla uchodźców w Atenach

Coś jeszcze?

Do nauki poza książkami potrzebne są także inne rzeczy.

Część pieniędzy przeznaczymy na zakup zeszytów, długopisów, ołówków, kredek oraz wszelkich innych potrzebnych przyborów.

Nadprogramowe fundusze przeznaczymy na rzeczy, których w danym momencie najbardziej będzie brakować. W tej chwili na przykład dostajemy sygnały o niedostatku damskiej bielizny.

Zdjęcie opisu zbiórki Książki dla uchodźców w Atenach

Zbiórka rzeczy

Poza zbiórką pieniędzy organizujemy także zbiórkę materiałów edukacyjnych i przyborów szkolnych w Warszawie.

Zbiórka potrwa do poniedziałku, 25 kwietnia.

Rzeczy prosimy przynosić do kawiarni Plan B przy Alei Wyzwolenia 18 w Warszawie.

Kto?

"Solidarność z migrantkami i migrantami na Bałkanach".
Od sierpnia zeszłego roku wielokrotnie byliśmy na Bałkanach, greckich wyspach oraz w Turcji. Pracowaliśmy w obozach współtworząc je z uchodźcami, dokumentowaliśmy policyjną przemoc, organizowaliśmy zbiórki pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy.

Prowadzimy facebookową stronę "Solidarność z migrantkami i migrantami na Bałkanach" (https://www.facebook.com/pomoc.balkany).

Pod koniec kwietnia jedziemy  do Grecji by dostarczyć to co uda nam się kupić/zebrać.

Aktualizacje


 • Michał Grosz - awatar

  Dotarły do nas pierwsze książki!

  21.04.2016
  21.04.2016

  Dzisiaj rano dostaliśmy walizkę dziecięcych książek z Libanu. Niedługo będziemy mogli otworzyć bibliotekę.
  Dziekujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty!

  Zdjęcie aktualizacji 780

Komentarze


 • Marzena - awatar

  Marzena

  27.04.2016
  27.04.2016

  Dziękuję w imieniu tych, którzy z różnych powodów nie mogą tam osobiście pojechać. Powodzenia!

 • W. - awatar

  W.

  24.04.2016
  24.04.2016

  Cieszę się, że mogę wesprzeć tę inicjatywę! Powodzenia w dalszej pracy!

 • Dorota - awatar

  Dorota

  20.04.2016
  20.04.2016

  Podziwiam Wasze konkretne działania! Edukacja jest kluczowa, żeby pomóc ludziom wyjść z biedy czy niedopasowania kulturowego

 • Punti - awatar

  Punti

  19.04.2016
  19.04.2016

  Cudowna inicjatywa!!!

2 922 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Michał Grosz - awatar

Michał Grosz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 50

Romuald - awatar
Romuald
100
Maja - awatar
Maja
10
Piotr - awatar
Piotr
10
Krzysztof - awatar
Krzysztof
299
Delfina - awatar
Delfina
20
Kaja - awatar
Kaja
143
Anna - awatar
Anna
50
Maja - awatar
Maja
10
Barbara - awatar
Barbara
30
Marzena - awatar
Marzena
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij