Zbiórka Kwesta 2020 - zdjęcie główne

Kwesta 2020

20 787 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 228 osób

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie jest katolicką, świecką i niezależną organizacją pożytku publicznego. Naszą misją jest niesienie pomocy osobom bezdomnym, ubogim, uzależnionym, samotnym, zwalnianym z aresztów śledczych i zakładów karnych, w duchu patrona św. Brata Alberta. Misję tą realizujemy m.in. poprzez:

 1. zakładanie i prowadzenie schronisk, noclegowni, hosteli, kuchni, łaźni i innych placówek pomocy bezdomnym, ubogim i uzależnionym;
 2. działalność dobroczynną, profilaktyczną i resocjalizacyjną;
 3. reintegrację zawodową i społeczną oraz umożliwienie zatrudnienia wspieranego zgodnie z przepisami o zatrudnieniu socjalnym;
 4. współdziałanie z administracją rządową, samorządem terytorialnym, organizacjami pozarządowymi, Kościołem Katolickim i innymi kościołami oraz partnerami zagranicznymi działającymi na polu pomocy społecznej;
 5. prowadzenie działalności informacyjnej, wydawniczej i inspirowanie badań naukowych nad bezdomnością;
 6. zrzeszanie i szkolenie wolontariuszy zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Co roku 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych organizujemy na rzeszowskich i okolicznych cmentarzach kwestę na rzecz bezdomnych i ubogich, którą udawało się przeprowadzić jedynie przy wsparciu i zaangażowaniu ogromnej liczby wolontariuszy - w większości młodzieży szkolnej. W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia udział młodzieży w naszej akcji będzie mocno ograniczony, o ile w ogóle możliwy, dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, otwartych i wrażliwych na los osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej o wsparcie finansowe, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ten okres, podczas przedłużającej się i nasilającej wręcz pandemii, dla wszystkich jest wyjątkowo trudny, jednak nie zapominajmy o osobach, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – bezdomnych, ubogich, zwalnianych z zakładów karnych, bezrobotnych i innych. Dla nich pandemia koronawirusa jest szczególnie dotkliwa. My również ponosimy dodatkowe koszty związane z walką z COVID-19 i zabezpieczeniem naszych podopiecznych przed zakażeniem wirusem.

Nasz budżet jest bardzo ograniczony, środki które otrzymujemy z dotacji nie wystarczają na sfinansowanie wszystkich prowadzonych przez nas działań a pieniądze zbierane podczas kwesty zawsze były dla nas ratunkiem - pozwalały wesprzeć podejmowane przez nas inicjatywy.

Środki zebrane w trakcie tej zbiórki przeznaczymy m.in. na:

 1. prowadzenie 3 schronisk dla bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet;
 2. prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie;
 3. prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków;
 4. prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, które uczy naszych podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych.

Aktualizacje


 • RZESZOWSKIE TOWARZYSTWO POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA W RZESZOWIE - awatar

  RZESZOWSKIE TOWARZYSTWO POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA W RZESZOWIE

  26.11.2020
  26.11.2020

  Nasze działania nie skupiają się jedynie na pomocy doraźnej w postaci zapewnienia schronienia, odzieży i ciepłego posiłku dla bezdomnych i ubogich. Kładziemy przede wszystkim nacisk na aktywizację mieszkańców naszych schronisk angażując ich w działania na rzecz Stowarzyszenia. Podejmujemy również próby reintegracji społecznej i zawodowej osób dotkniętych wykluczeniem społecznym, nie tylko bezdomnych, lecz także długotrwale bezrobotnych, uzależnionych, zwalnianych z zakładów karnych i in., umożliwiając im udział w zajęciach w naszym Centrum Integracji Społecznej gdzie powstają m.in. takie rzeczy, jak na zdjęciu poniżej. Wspierając nas wspieracie powrót tych osób do społeczności, a przede wszystkim na rynek pracy! Za okazane dotychczas wsparcie wszystkim bardzo dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 58 778

Komentarze


 • Krzysztof Rzemieniec - awatar

  Krzysztof Rzemieniec

  10.01.2021
  10.01.2021

  Wszystkiego dobrego :)

 • Iwona - awatar

  Iwona

  11.11.2020
  11.11.2020

  Niech Bóg Wam błogosławi w waszych dziełach

20 787 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 228 osób

Wpłaty: 228

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Krzysztof Rzemieniec - awatar
Krzysztof Rzemieniec
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marzena - awatar
Marzena
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
700

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij