ENGLISH BELOW 🇬🇧 ⬇️
Być tęczową osobą w Polsce nie jest łatwo.
Większość naszych rodziców nas odrzuca. Tylko co czwarta mama i co ósmy tata nas akceptuje. Połowa z nas ukrywa przed nimi kim jest. Zdarza się że wyrzucają nas z domu.
Z powodu tego kim jesteśmy, doświadczamy krzywdy. Wyzywają nas, grożą, szarpią, opluwają i biją. Chcą nas "naprawiać" molestowaniem. Mimo że tylko 1/4 z nas żyje w pełni jawnie, to 4/5 doświadczyło przynajmniej raz przemocy - czy to ze strony najbliższych, czy obcych.
Doświadczamy depresji 6x częściej niż nasi nietęczowi rówieśnicy. Co trzeci z nas przed 30tymi urodzinami przynajmniej raz próbował odebrać sobie życie.
[Źródło: tutaj http://lambdawarszawa.org/raport-o-sytuacji-spolecznej-osob-lgbta-w-polsce-w-latach-2019-2020/]
Pomagamy tęczowym osobom
Lambda Szczecin prowadzi wielopłaszczyznową, bezpłatną pomoc dla osób LGBT+:
- w sytuacjach kryzysowych (w doświadczeniu przemocy, bezdomności)- psychologiczną (indywidualną, grupy wsparcia, warsztaty)
- prawną- w tranzycji
- wsparcie dla rodziców dzieci które się ujawniły- znalezienie przyjaznej pracy, mieszkania
- prowadzenie bezpiecznego miejsca spotkań- zajęcia terapii przez sztukę dla młodzieży
- szkolenia dla kadry i pracowników we wszelkich instytucjach
Nasze osoby aktywistyczne pracują wolontaryjnie, ale potrzebne są finanse na zapewnienie pracy specjalistów_ek, utrzymanie miejsca spotkań, prowadzenie telefonicznej linii pomocowej, warsztatów i szkoleń. Tworzymy kampanie antydyskryminacyjne, które potem można zobaczyć na naszych ulicach i w środkach transportu zbiorowego.
Pomoż proszę. Liczy się każda złotówka. Razem budujemy świat w którym wszyscy i wszystkie będą równi, bezpieczne i akceptowane.
Psychological support for LGBTQ+ in Poland
Being an LGBTQ+ person in Poland’s not easy.Most of our parents reject us. Only one in four moms and one in four dads accepts us. Half of us hides who we are from them. Sometimes they even kick us out of our homes.
Because of who we are we face harm. We are called names, threatened, thrashed out, spat at, bitted up. They want to fix us with harassment. Even though only a fourth of us live fully out 4 out of 5 of us had experienced violence either from close ones or strangers.
We suffer from depression 6 x more often than our non-LGBTQ+ peers. One in three of us attempted to take our own life before the age of 30.
[Source: http://lambdawarszawa.org/raport-o-sytuacji-spolecznej-osob-lgbta-w-polsce-w-latach-2019-2020/]
Support LGBTQ+ people in Poland
Lambda Szczecin provides multidimensional, free of charge, help for LGBT+ people:
- in crises (experiencing violence, homelessness)
- psychological (individual, support groups, workshops)
- legal
- in the process of transitioning
- support for parents of children who have come out
- finding friendly employment and/or housing
- running a safe meeting space
- art therapy classes for teenagers
- training for staff and employees in all institutions
The work of our activists is voluntary, but to ensure the work of field specialists, sustain the meeting space and the helpline finance the workshops and training we need funding. We create anti-discrimination campaigns that then are displayed on the streets and in public transportation.
Please help. Every little help counts. Together we build a world in which everybody is equal, safe and accepted.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!