Zbiórka Pomóż Laurze usłyszeć znów świat - miniaturka zdjęcia

Pomóż Laurze usłyszeć znów świat

Zbiórka Pomóż Laurze usłyszeć znów świat - zdjęcie główne

Pomóż Laurze usłyszeć znów świat

14 216 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 295 osób
Wpłać teraz
 
Barbara Michnik - awatar

Barbara Michnik

Organizator zbiórki

        ZBIERAMY DALEJ DLA LAURY

Udało się zebrać wcześniej ustalony cel zbiórki, jednak okazało się że koszta związane z rehabilitacja są dużo wyższe. Nowy cel to 15 tys złoty. Kwota ta powinna zapewnić Laurze całoroczną rehabilitację ruchową jak i surdologopedyczna (słuchu i mowy). Jeśli się uda, po implantacji chciałabym zabrać Laurę na turnus rehabilitacyjny. Bardzo prosimy Was o dalsze wsparcie finansowe oraz zapraszam do licytacji fantów dla Laury.

https://www.facebook.com/groups/1146950145464020/?ref=gs&fref=gs&dti=700587870312257&hc_location=group


Laura jest nasza pierwszą córką. Poród nie należał do najłatwiejszych, córka była 36h bez wód płodowych, decyzja o cc nie zapadła. Poród barkowy z obiema rączkami przy twarzy a do tego pępowina owinięta w okół szyi. Mimo to Laura dostała 10 pkt w skali Abgara. Problemy zaczęły sie po drugiej szczepionce. Patologicznie spadło napięcie oraz pojawiła sie asymetria. Córke wygieło w litere C, pojawił sie problem z ssaniem i ogólnym kontaktem, nie dało sie jej wybudzić przez prawie dwie doby. W związku z tym wymaga intensywnej rehabilitacji ogólnousprawniającej. Jest rehabilitowana od 1 msc życia czyli już 15 miesiecy. Początkowo wymagała rehabilitacji codziennie przez pewnien czas obiema metodami NDT Bobath i Vojty (4 razy dziennie). Córka ma opoźnienie psychoruchowe zaczeła niedawno czworakować w 13 mies., nie chodzi, zaburzenia neurorozwojowe, podejrzenie dwóch wad genetycznych bardzo rzadko spotykanych, obniżone napięcie mięśniowe w tłowiu oraz w obrębie przełyku i ust, przez to stale wysuwa język z buzi, dlatego jest pod opieka neurologopedy. Wzmożone napięcie w kończynach przez co źle obciąża stopy, które wymagaja rehabilitacji i prawdopodobnie bandażowania. Laura ma wadę wzroku astygmatyzm i nadwzroczność, wymaga okularów a ich wymiana co ok 6 miesiecy. 

Niedawno Laura straciła słuch. Już nie słyszy głosu mamy ani taty, bawiacych sie dzieci za oknem, szczekajacego psa czy ćwierkającego ptaszka. Została zdiagnozowana głuchota obustronna. Na dzień dzisiejszy wymaga aparatów słuchowych do stymulacji nerwu słuchowego i jak najszybszej implantacji by dać jej szanse na rozwój i rozumienie mowy. Najgorsze jest to, że widzimy jak córka nie może sobie z tym poradzić, życie w ciszy nie jest łatwe, stała sie bardziej nerwowa i pojawił sie problem z kontaktem wzrokowym. Bardzo ważna jest teraz rehabilitacja słuchu i mowy u takich specjalistów jak surdopedagodzy i surdologopedzi. Po wszczepie jej mózg na nowo bedzie musiał nauczyć sie słyszeć, rozróżniać dźwieki. Co miesięczne wizyty w celu ustawiania procesora mowy w instytucie oddalonym 300km od nas. Niestety NFZ przewiduje zbyt małą liczbe godzin rehabilitacji oraz długie terminy oczekiwania na rozpoczęcie rehabilitacji. Jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnej rehabilitacji ruchowej jak i rozwoju mowy i słuchu bo to co oferuje fundusz jest niewystarczające. Prosimy o wsparcie, dzieki zebranej kwocie Laura będzie mogła korzystać z większej ilości rehabilitacji. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Barbara Michnik - awatar

  Barbara Michnik

  30.11.18
  30.11.18

  No i jest super mamy 100%. Bardzo dziekujemy wszystkim za wpłaty te duze i te male. Udalo sie w 3 tyg zebrac prawie 11tys zł. Zakladajac zbiorke szacowalam ze ta kwota wystarczy na 10 miesiecy samej rehabilitacji. Jednak okazalo sie, ze kwota zbiorki jest mocno zanizona. Stad tez nie zamkne zbiorki, moze ktos jeszcze bd chcial wspomoc Laure. Dziekujemy jeszcze raz MACIE WIELKIE SERCA. Rodzice Laury ;)

  Zdjęcie aktualności 22 476

Komentarze


 • Rk86 - awatar

  Rk86

  31.03.19
  31.03.19

  dziękuje

 • Nowak Jan - awatar

  Nowak Jan

  10.02.19
  10.02.19

  Zdrowia i uśmiechu

 • Paulina La - licytacja torebki - awatar

  Paulina La - licytacja torebki

  29.01.19
  29.01.19

  Życzę zdrówka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.19
  17.01.19

  dużo zdrówka :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.01.19
  11.01.19

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

14 216 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 295 osób
Wpłać teraz
 
Barbara Michnik - awatar

Barbara Michnik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 295

Wiki Holesz - awatar
Wiki Holesz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Licytacja koszulki - awatar
Licytacja koszulki
320
Monika Krajewska - awatar
Monika Krajewska
10
Monika Krajewska - awatar
Monika Krajewska
20
ROBERT :) - awatar
ROBERT :)
20
Patrycja Spyra - awatar
Patrycja Spyra
130
Magda Mandera - awatar
Magda Mandera
25
Rk86 - awatar
Rk86
232
Magda Banaszek - awatar
Magda Banaszek
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij