CEL ZBIÓRKI: Celem naszej zbiórki jest pomoc w pokryciu kosztów leczenia 9-letniej labradorki Buni, która przez wieloletnie zaniedbania człowieka jeszcze kilka tygodni temu była niczym przysłowiowy obraz nędzy i rozpaczy – ponad 40-kilogramowa nadwaga, liczne zmiany skórne na pyszczku i łapkach, nowotwór sutka, uciążliwy kaszel i dyszenie przy wysiłku, obfita wydzielina z uszu i problemy ze stawami mówią same za siebie…

HISTORIA MEDYCZNA BUNI: W takim właśnie stanie jak opisano wyżej trafiła do schroniska w drugiej połowie kwietnia. Następnie przejęliśmy ją pod naszą opiekę wiedząc, że schronisko absolutnie nie jest miejscem dla staruszki z tak licznymi problemami zdrowotnymi. W pierwszym Domu Tymczasowym zajęto się merytorycznie leczeniem suni – wykonano niezbędne badania, odrobaczono, wyleczono uszy, włączono suplementację na wzmocnienie, zmieniono dietę w oparciu o karmę na stawy. Zaplanowany został także zabieg sterylizacji i usunięcia guza na listwie mlecznej oraz w dalszej perspektywie szczepienia. Dla Buni musieliśmy szukać jednakże w trybie pilnym innego Domu Tymczasowego, ponieważ bidulka nie radziła sobie ze schodkami, które były dla niej poważną barierą architektoniczną. Bunia przebywa obecnie w drugim Domu Tymczasowym, gdzie kontynuowane jest jej leczenie. Kilka dni temu przeszła zabieg sterylizacji i usunięcia guza sutka, schudła też już blisko 6 kg. Kolejny krok to wykonanie reszty szczepień.

BUNIA DZIŚ: Powiedzenie „Jak ręką odjął!” to idealne zobrazowanie zachowania Buni po operacji. To zupełnie inny pies! Nabrała chęci do życia, coraz lepiej chodzi – gołym okiem widać, że usunięcie guza przyniosło jej wyraźną ulgę. Ma coraz więcej ruchu (przede wszystkim dzięki czterem koleżankom i kolegom z DT) i zbilansowaną karmę, dzięki czemu w raptem 3 tygodnie udało jej się zejść z wagi 43 kg do 37 kg. Niewątpliwie to również wpływa na coraz lepszą kondycję suni.

FAKTY: Przez te kilka tygodni udało nam się mniej więcej wyprowadzić sytuację mieszkaniowo-zdrowotną Buni na prostą. Wyciągnęliśmy ją ze schroniska i umieściliśmy finalnie w Domu Tymczasowym bez uciążliwych dla niej barier architektonicznych. Zajęliśmy się kompleksowo jej leczeniem i nadwagą, dzięki czemu czuje się nieporównywalnie lepiej. Niestety – wszystkie działania podjęte dla ratowania zdrowia Buni zdążyły już wygenerować dość wysokie koszty, a liczymy się jeszcze z ich wzrostem (wizyty kontrolne, zdjęcie szwów, szczepienia, specjalistyczna karma)… Na chwilę obecną jest to łączna kwota blisko 3000 zł, część tej sumy udało nam się już na szczęście uzbierać dzięki pomocy osób, które kibicują Buni w powrocie do zdrowia. Brakuje nam jeszcze sporo, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi o Wielkim Sercu - miłośników zwierząt małych i dużych, naszych stałych darczyńców oraz tych, którzy trafili na te zbiórkę przypadkiem a mają „wolną” chociażby przysłowiową złotówkę – o pomoc w sfinansowaniu części (1500 zł) wygenerowanej kwoty leczenia suni. Na wagę złota jest dla nas każde, nawet symboliczne wsparcie.

Bunia to już praktycznie staruszka. Ale każde zwierzę, nawet w podeszłym wieku, zasługuje na życie bez bólu i właściwą opiekę. Bunia taką szansę dostała, ale sama z siebie może podziękować za nią jedynie pięknym, ciepłym spojrzeniem… My ludzie możemy siłą rzeczy więcej. Wykorzystajmy tę możliwość!

WPISY O BUNI U NAS:

Po zakończeniu leczenia Bunia będzie gotowa do adopcji. Jest to piesek dla osób mniej aktywnych, lubiących odpoczywać i spać tak jak ona. Ma niezwykle łagodne usposobienie, nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt. Szybko przystosowuje się do nowego otoczenia i ludzi.

Może akurat czyta ten wpis ktoś, kto chciałby stworzyć dla niej STAŁY DOM? Jeśli tak, to zachęcamy do przeczytania wpisów o Buni na naszej stronie: http://adopcje.labradory.org/tag/bunia

Oprac. P. Wasilewska

Aktualności

 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  12.06.18
  12.06.18

  Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wspomóc naszą zbiórkę na pokrycie części kosztów leczenia Buni. Tym bardziej, że tak zorganizowane akcje staramy się uruchamiać tylko w szczególnych i podbramkowych sytuacjach - jak właśnie ta, gdy koszty leczenia naszych podopiecznych są ponadprzeciętnie wysokie… Kochani, nie spodziewaliśmy się tak szybkiej mobilizacji! Wystarczyło bowiem raptem 50 godzin i zbiórka osiągnęła 100% zadeklarowanej kwoty! Wszystko dzięki 35 dobrym duszom, które cegiełka po cegiełce zbudowały mur wsparcia dla babuleńki Buni. Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualności 16 223

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.18
  11.06.18

  Domku i zdrowia

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.06.18
   11.06.18

   Dziękujemy ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.18
  11.06.18

  pik-sthlm

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.06.18
   11.06.18

   Dziękujemy ♥

 • Marta Jęśko - Łuczak - awatar

  Marta Jęśko - Łuczak

  11.06.18
  11.06.18

  Potwierdzam, że organizacja Labradory.org naprawdę pomaga zwierzętom. To nie jest wyłudzenie.

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.06.18
   11.06.18

   dziękuje

Wpłaty - 35

Patryja Kubiaczyk - awatar
10
Patryja Kubiaczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
75
Anonimowy Darczyńca
Krystyna - awatar
20
Krystyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Patrycja z rodziną. - awatar
150
Patrycja z rodziną.
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta Pniewska - awatar
30
Elżbieta Pniewska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij