Pomóżmy w leczeniu bidulki Buni!

1 510 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

CEL ZBIÓRKI: Celem naszej zbiórki jest pomoc w pokryciu kosztów leczenia 9-letniej labradorki Buni, która przez wieloletnie zaniedbania człowieka jeszcze kilka tygodni temu była niczym przysłowiowy obraz nędzy i rozpaczy – ponad 40-kilogramowa nadwaga, liczne zmiany skórne na pyszczku i łapkach, nowotwór sutka, uciążliwy kaszel i dyszenie przy wysiłku, obfita wydzielina z uszu i problemy ze stawami mówią same za siebie…

HISTORIA MEDYCZNA BUNI: W takim właśnie stanie jak opisano wyżej trafiła do schroniska w drugiej połowie kwietnia. Następnie przejęliśmy ją pod naszą opiekę wiedząc, że schronisko absolutnie nie jest miejscem dla staruszki z tak licznymi problemami zdrowotnymi. W pierwszym Domu Tymczasowym zajęto się merytorycznie leczeniem suni – wykonano niezbędne badania, odrobaczono, wyleczono uszy, włączono suplementację na wzmocnienie, zmieniono dietę w oparciu o karmę na stawy. Zaplanowany został także zabieg sterylizacji i usunięcia guza na listwie mlecznej oraz w dalszej perspektywie szczepienia. Dla Buni musieliśmy szukać jednakże w trybie pilnym innego Domu Tymczasowego, ponieważ bidulka nie radziła sobie ze schodkami, które były dla niej poważną barierą architektoniczną. Bunia przebywa obecnie w drugim Domu Tymczasowym, gdzie kontynuowane jest jej leczenie. Kilka dni temu przeszła zabieg sterylizacji i usunięcia guza sutka, schudła też już blisko 6 kg. Kolejny krok to wykonanie reszty szczepień.

BUNIA DZIŚ: Powiedzenie „Jak ręką odjął!” to idealne zobrazowanie zachowania Buni po operacji. To zupełnie inny pies! Nabrała chęci do życia, coraz lepiej chodzi – gołym okiem widać, że usunięcie guza przyniosło jej wyraźną ulgę. Ma coraz więcej ruchu (przede wszystkim dzięki czterem koleżankom i kolegom z DT) i zbilansowaną karmę, dzięki czemu w raptem 3 tygodnie udało jej się zejść z wagi 43 kg do 37 kg. Niewątpliwie to również wpływa na coraz lepszą kondycję suni.

FAKTY: Przez te kilka tygodni udało nam się mniej więcej wyprowadzić sytuację mieszkaniowo-zdrowotną Buni na prostą. Wyciągnęliśmy ją ze schroniska i umieściliśmy finalnie w Domu Tymczasowym bez uciążliwych dla niej barier architektonicznych. Zajęliśmy się kompleksowo jej leczeniem i nadwagą, dzięki czemu czuje się nieporównywalnie lepiej. Niestety – wszystkie działania podjęte dla ratowania zdrowia Buni zdążyły już wygenerować dość wysokie koszty, a liczymy się jeszcze z ich wzrostem (wizyty kontrolne, zdjęcie szwów, szczepienia, specjalistyczna karma)… Na chwilę obecną jest to łączna kwota blisko 3000 zł, część tej sumy udało nam się już na szczęście uzbierać dzięki pomocy osób, które kibicują Buni w powrocie do zdrowia. Brakuje nam jeszcze sporo, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi o Wielkim Sercu - miłośników zwierząt małych i dużych, naszych stałych darczyńców oraz tych, którzy trafili na te zbiórkę przypadkiem a mają „wolną” chociażby przysłowiową złotówkę – o pomoc w sfinansowaniu części (1500 zł) wygenerowanej kwoty leczenia suni. Na wagę złota jest dla nas każde, nawet symboliczne wsparcie.

Bunia to już praktycznie staruszka. Ale każde zwierzę, nawet w podeszłym wieku, zasługuje na życie bez bólu i właściwą opiekę. Bunia taką szansę dostała, ale sama z siebie może podziękować za nią jedynie pięknym, ciepłym spojrzeniem… My ludzie możemy siłą rzeczy więcej. Wykorzystajmy tę możliwość!

WPISY O BUNI U NAS:

Po zakończeniu leczenia Bunia będzie gotowa do adopcji. Jest to piesek dla osób mniej aktywnych, lubiących odpoczywać i spać tak jak ona. Ma niezwykle łagodne usposobienie, nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt. Szybko przystosowuje się do nowego otoczenia i ludzi.

Może akurat czyta ten wpis ktoś, kto chciałby stworzyć dla niej STAŁY DOM? Jeśli tak, to zachęcamy do przeczytania wpisów o Buni na naszej stronie: http://adopcje.labradory.org/tag/bunia

Oprac. P. Wasilewska

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  12.06.2018
  12.06.2018

  Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wspomóc naszą zbiórkę na pokrycie części kosztów leczenia Buni. Tym bardziej, że tak zorganizowane akcje staramy się uruchamiać tylko w szczególnych i podbramkowych sytuacjach - jak właśnie ta, gdy koszty leczenia naszych podopiecznych są ponadprzeciętnie wysokie… Kochani, nie spodziewaliśmy się tak szybkiej mobilizacji! Wystarczyło bowiem raptem 50 godzin i zbiórka osiągnęła 100% zadeklarowanej kwoty! Wszystko dzięki 35 dobrym duszom, które cegiełka po cegiełce zbudowały mur wsparcia dla babuleńki Buni. Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 16 223

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.2018
  11.06.2018

  Domku i zdrowia

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.06.2018
   11.06.2018

   Dziękujemy ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.2018
  11.06.2018

  pik-sthlm

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.06.2018
   11.06.2018

   Dziękujemy ♥

 • Marta Jęśko - Łuczak - awatar

  Marta Jęśko - Łuczak

  11.06.2018
  11.06.2018

  Potwierdzam, że organizacja Labradory.org naprawdę pomaga zwierzętom. To nie jest wyłudzenie.

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.06.2018
   11.06.2018

   dziękuje

1 510 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Patryja Kubiaczyk - awatar
Patryja Kubiaczyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
75
Krystyna - awatar
Krystyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patrycja z rodziną. - awatar
Patrycja z rodziną.
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Elżbieta Pniewska - awatar
Elżbieta Pniewska
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij