Zbiórka Zbiórka na leczenie Rafała - zdjęcie główne

Zbiórka na leczenie Rafała

55 815 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Anna Kulakowska - awatar

Anna Kulakowska

Organizator zbiórki

Z Rafałem poznałam się w maju ubiegłego roku. Od pierwszych chwil naszego spotkania powstała między nami nić porozumienia a w dalszym etapie przyjaźni na płaszczyźnie wspólnej pasji pomagania osobom wykluczonym społecznie. Rafał jest terapeutą w Ośrodku dla Osób Bezdomnych i Uzależnionych w Gnieźnie oraz pastorem Kościóła Chrześcijan Baptystów w tym samym mieście. Jednakże wkrótce dotarła do nas smutna informacja o chorobie Rafała. Na dzień dzisiejszy diagnoza to zapalenie wielomięśniowe ze zwłóknieniem płuc - choroba ta jest postępująca, wiążąca się z ogólnym osłabieniem organizmu, siły mięśniowej, bólami oraz zmianami w płucach. Lekarze w Polsce proponują terapię sterydową i chemioterapię zaznacząjąc, że przypadek ten jest arcytrudny i wyjątkowy. W  związku z dużą bezsilnością polskiej medycyny, grupa przyjaciół w Wielkiej Brytanii skontaktowała się z Dr Patrickiem Gordonem, profesorem w Kings College London Hospital, który po wstępnej diagnozie zadeklarował podjęcia się terapii  przypadku Rafała metodą leczenia biologicznego (lek: Rituximab - przeciwciała monoklonalne).

Niestety leczenie to musi pójść drogą prywatną, w związku z tym Rafał będzie musiał ponieść sam koszty przelotu, pobytu i terapii.  W związku z powagą i szybkością postępowania choroby zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe tego leczenia. Dla nas wielu to tak nie wiele, dla Rafała to życie!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100033713946280


Aktualizacje


 • Anna Kulakowska - awatar

  Anna Kulakowska

  24.04.2019
  24.04.2019

  Witajcie! Z tego miejsca chcemy Wam serdecznie podziękować za Waszą hojność, która zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania. To pokazuje jak wielką wartość ma ludzka przyjaźń i troska! Zbiórka ciągle nie jest zamknięta, ciągle spływają pieniążki i wiemy, że pan Bóg wie, ile naprawdę będzie potrzeba. Dociera do nas wiele pytań jaka jest sytuacja w związku z leczeniem Rafała, jak rozwijają się sprawy. Otóż Rafał jest w trakcie wykonywania kolejnych badań tutaj w Polsce, które są niezbędne, aby podjąć leczenie w Anglii. Plan jest, by do połowy maja zamknąć formalne sprawy i wyjechać do Londynu. Wierzymy, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. A tak na razie prosimy Was o modlitwę wstawienniczą za zdrowie Rafała, gdyż wiemy, że pieniądze to tylko narzędzie, a życie jest w rękach Boga. Jeszcze raz dziękujemy za tak obfite zaangażowanie i zachęcamy do dalszej hojności.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.04.2019
  24.04.2019

  niech Cię Pan przeniesie przez to wszystko w Swoich rękach Rafale

 • Adam i Wiola Makowscy - awatar

  Adam i Wiola Makowscy

  05.04.2019
  05.04.2019

  Błogosławimy wam w imieniu Jezusa Chrystusa. Pan jest DOBRY i nigdy nie przychodzi za późno. Tak też będzie i tym razem

 • Jarosław Kulhawiec - awatar

  Jarosław Kulhawiec

  04.04.2019
  04.04.2019

  Razem możemy więcej i skuteczniej pomagać

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.2019
  04.04.2019

  Pamiętam w modlitwie o tobie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2019
  02.04.2019

  Szybkiego powrotu do zdrowia, oraz Bozego pokoju w tym trudnym czasie. Blogoslawie. M

55 815 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Anna Kulakowska - awatar

Anna Kulakowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 332

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 400
Alina Felusiak - awatar
Alina Felusiak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij