Zbiórka Turcja/Syria Lekarze bez Granic - zdjęcie główne

Turcja/Syria Lekarze bez Granic

30 699 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 293 osoby

Od ponad 50 lat Lekarze bez Granic niosą medyczną pomoc humanitarną osobom pokrzywdzonym na skutek klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych, epidemii. Odpowiadaliśmy m.in. na skutki trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku i w Afganistanie w 2022 roku. 

Po silnych trzęsieniach ziemi, do których doszło 6 lutego w południowej Turcji i północno-zachodniej Syrii, zmobilizowaliśmy zespoły, aby wraz z lokalnymi partnerami odpowiedzieć na ogromne, rosnące potrzeby w tym rejonie. Niesiemy pomoc od samego początku. 

Co robimy? 

🔴Przyjmujemy rannych w szpitalach i klinikach w północno-zachodniej Syrii 

🔴Przekazaliśmy zestawy medycy ratunkowej i skierowaliśmy personel medyczny do 23 syryjskich ośrodków zdrowia 

🔴Prowadzimy rozpoznanie potrzeb w południowej Turcji i północno-zachodniej Syrii, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby ludzi 


– Sytuacja ta wpłynęła na placówki medyczne, które są przytłoczone. Personel medyczny w północnej Syrii pracuje bez ustanku, aby odpowiedzieć na ogromną liczbę rannych przybywających do placówek - mówi Sebastien Gay, szef misji Lekarzy bez Granic w Syrii. 

Czytaj więcej: https://lekarze-bez-granic.pl/zwiekszamy-skale-dzialan-w-odpowiedzi-na-trzesienie-ziemi-w-turcji-i-syrii/


Wpłać darowiznę i pomóż nam nieść ratującą życie i zdrowie pomoc medyczną osobom pokrzywdzonym skutkami kryzysów humanitarnych takich, jak trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Dziękujemy! 

Czego używamy, odpowiadając na skutki trzęsienia ziemi?  

🔴3300 zł to np. zestaw do przeprowadzania amputacji  

🔴1100 zł to np. zestaw podstawowych narzędzi chirurgicznych  

🔴750 zł to np. nosze ratunkowe  

🔴100 zł to np. zestaw ciepłych ubrań i bielizny dla dzieci i dorosłych  

🔴50 zł to np. zestaw opatrunków lub zestaw higieniczny  

Lekarze bez Granic kierują się w działaniach etyką lekarską oraz zasadami neutralności, bezstronności i niezależności. W 1999 roku otrzymaliśmy Pokojową Nagrodę Nobla w uznaniu za naszą medyczną pracę humanitarną.  

Kontakt: [email protected]

Zdjęcia: Zniszczenia wywołane przez trzęsienie ziemi w północno-zachodniej Syrii, w prowincji Idlib. Syria, 2023. Autor: Omar Haj Kadour. 

Zespół Lekarzy bez Granic odwiedza Atarib, aby ocenić potrzeby, w jednym z najmocniej poszkodowanych rejonów Syrii. Syria, 2023, zdjęcie: MSF


Aktualizacje


 • LEKARZE BEZ GRANIC - awatar

  LEKARZE BEZ GRANIC

  06.02.2024
  06.02.2024

  Dokładnie rok temu dwa silne trzęsienia ziemi i seria wstrząsów wtórnych uderzyły w południową Turcję i północno-zachodnią Syrię. Lekarze bez Granic zaczęli nieść pomoc w Syrii kilka godzin po pierwszych wstrząsach, w Turcji – kilka dni od katastrofy.
  Transparentność jest dla nas kluczowa. Dzisiaj, po upływie roku, chcemy podzielić się z Tobą raportem z naszych działań i pokazać, na co zostały wydane pieniądze osób, które zdecydowały się nas wesprzeć: https://lekarze-bez-granic.pl/rok-po-trzesieniu-ziemi-w-syrii-i-turcji-raport/ Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 137 860

30 699 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 293 osoby

Wpłaty: 293

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgorzata Jeszke - awatar
Małgorzata Jeszke
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Mateusz - awatar
Mateusz
10
Teresa - awatar
Teresa
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij