Zbiórka Walka z SCAX1 - zdjęcie główne

Walka z SCAX1

2 074 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Wpłać teraz
 
Martyna Nowak - awatar

Martyna Nowak

Organizator zbiórki

Leoś Wojownik, bo tak o nim mówimy, urodził się 7 lutego 2017r jako wcześniak, w ciężkiej zamartwicy (był reanimowany).
Od wczesnego niemowlęctwa jest rehabilitowany i niestety będzie tak już do końca jego życia..

We wrześniu 2020r wykonaliśmy badanie genetyczne WES a na przełomie listopada/grudnia poznaliśmy diagnozę choroby. 

Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa sprzężona z chromosomem X typu 1 czyli SCAX1 

Tego nikt się nie spodziewał.. 

Niema na to leku a choroba będzie tylko postępować.. Na swoim przykładzie wiemy, że rehabilitacją jest się w stanie osiągnąć naprawdę wiele! Dlatego nie możemy zwalniać a wręcz przeciwnie, trzeba jeszcze bardziej zawalczyć z przeciwnikiem o sprawność małego Wojownika!

 
Naszą bronią jest intensywna rehabilitacja, zarówno ruchowa jak i logopedyczna. Konieczne są również dodatkowe zajęcia jak terapia ręki oraz hipoterapia. Mamy też dodatkową pomoc - turnusy rehabilitacyjne. Tak łatwo się nie poddamy! 💪💪

Mały Wojownik zmaga się również z niedoczynnością tarczycy, hashimoto (kontrolne biopsje);  rozejściem kresy białej (specjalistyczna rehabilitacja); torbielem szyszynki (kontrolne rezonanse magnetyczne) oraz przerośniętymi migdałami (czeka na zabieg). 

Mimo to Leoś jest dzieckiem bardzo dzielnym, przez życie zmierza z uśmiechem na twarzy, uczymy go cieszyć się z tego co mamy 💙

 Teraz pora na Ciebie, pomóż nam w walce z ataksją rdzeniowo-móżdżkową 🙏💙

Za każde wsparcie bardzo Wam dziękujemy! 💙

https://m.facebook.com/leos.wojownik

https://www.instagram.com/leos.wojownik/

Fundacja Zdążyć z Pomocą ⬇️

https://dzieciom.pl/podopieczni/33963


Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wielospecjalistyczne rehabilitacje, sprzęt do domowej terapii, turnusy rehabilitacyjne, wizyty lekarskie oraz badania. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Martyna Nowak - awatar

  Martyna Nowak

  21.01.21
  21.01.21

  Na zbiórce mamy już 2 000zł za co Wam bardzo dziękujemy! ❤️ Małymi krokami razem dążymy do celu 🥰

Komentarze


 • Monika Kapol - awatar

  Monika Kapol

  16.01.21
  16.01.21

  Za sukienkę

 • Sylwia - awatar

  Sylwia

  12.01.21
  12.01.21

  Dużo zdrówka i siły 😊💪

2 074 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Wpłać teraz
 
Martyna Nowak - awatar

Martyna Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 50

Maja Ulak za komplet - awatar
Maja Ulak za komplet
35
Barbara Fuchs petelka aurelki - awatar
Barbara Fuchs petelka aurelki
45
Sklep Żeglarski RAKSA - awatar
Sklep Żeglarski RAKSA
100
ANITA T. - awatar
ANITA T.
20
Aneta Sałagan - awatar
Aneta Sałagan
20
Monika Kapol - awatar
Monika Kapol
25
Monika Krajewska - awatar
Monika Krajewska
12
Monika Krajewska - awatar
Monika Krajewska
10
Barbara Fuchs - awatar
Barbara Fuchs
15
Klaudia Wodniok - awatar
Klaudia Wodniok
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij