Zbiórka Zbuduj z nami lepsze psie jutro! - miniaturka zdjęcia

Zbuduj z nami lepsze psie jutro!

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA - PREZENT DLA TYCH, KTÓRE NIE MÓWIĄ LUDZKIM GŁOSEM

Kochani, długo zastanawialiśmy się nad założeniem tej zbiórki. Próbowaliśmy innych sposobów: poszukać pomocy u znajomych, znaleźć sponsorów itp. Jednak rękę wyciągnął do nas założyciel grupy "Iława Sprzedam/Zamienię/Oddam" i wspólnymi siłami zdecydowaliśmy się na ten krok, by po raz kolejny prosić o pomoc Was - ludzi o wielkich sercach.

Jak wiecie 4 października, w Światowy Dzień Zwierząt, który obchodziliśmy w naszym Iławskim Schronisku dla Zwierząt, od Pani Ewy Junkier - Zastępcy Burmistrza Iławy usłyszeliśmy słowa: "Burmistrz podjął decyzję, że będziemy budować pawilon weterynaryjny z zapleczem socjalnym. Będziecie Państwo tutaj mieli zupełnie inne warunki. Stanie się to nie w tym roku, ale już niebawem."

Cóż… nie wierzyliśmy, że marzenia mogą się spełniać: a jednak!

Nasze serce, nasz czas, nasza pasja to nasze zwierzęta. Te biedne, porzucone, chore, niechciane, stare oraz te młode, zdrowsze, silniejsze, których los też nie oszczędził. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre czworonogi zostaną z nami do końca swoich dni i wiemy, że musimy im dać to co najlepsze - to na co przecież bezdyskusyjnie zasługują.

Niektóre boksy w naszym schronisku są stare i małe. Na spacery psiaki wychodzą z reguły w weekendy, w ładniejszą pogodę - jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, że poświęcacie swój czas. Niestety podła i szara rzeczywistość jest jednak taka, że pupile większość swojego życia spędzają za kratami.

Na początku miesiąca złożyliśmy zamówienie na budowę 3 dużych wybiegów oraz pomieszczenia na słomę. Remont już się rozpoczął. Mimo że dysponujemy środkami ze zwrotu podatku 1%, koszty niestety nas przerosły. Materiał potrzebny do wykonania musi być dobrej jakości - blacha wykonana z profili stalowych ocynkowanych ogniowo (odpornych na psi mocz - zwykły cynk rdzewieje w ciągu roku). Potrzebujemy 20 000 zł.

Po co jest nam to potrzebne?

Chcemy mieć możliwość zapewnić naszym podopiecznym lepsze, ciekawsze i aktywniejsze życie. Chcemy wykorzystywać wybiegi do pracy z "trudnymi przypadkami" oraz psami, które nie potrafią jeszcze chodzić na smyczy. Chcemy, aby psiaki, które już nie mogą iść na spacer również "wytknęły nos" poza schroniskowe kraty. Pomieszczenia na słomę jest dla nas bardzo ważne, aby nie psuła się ona zimą. Wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebujemy i kiedy jesteśmy przez Was wspierani ogromną jej ilością. Jest ona nam niezbędna do zapewnienia ciepła naszym mniejszym braciom.

Święta Bożego Narodzenia są magicznym czasem. W tym okresie ludzkie serca stają się bardziej wrażliwe na zło czynione innym, ludzie tryskają pozytywną energią, chcą czynić dobro - "Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz" . Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka, pamiętajmy, że czynione dobro zawsze wraca.

W ten piękny czas pomyślcie o naszych bidach. Większość z nich nie spędzi Świąt w ciepłym pomieszczeniu u boku ukochanej osoby. Będą same, za schroniskowymi kratami, w zimnym boksie, niektóre z nich z biletem w jedną stronę. Mówi się, że psy to jedyne z aniołów, które zdecydowały się zostać z nami na ziemi. Wiecie dlaczego psy żyją krócej od ludzi? "Ludzie rodzą się po to, aby mogli się dopiero nauczyć jak prowadzić dobre życie - aby zawsze kochać innych, być miłym, prawda? Psy wiedzą to wszystko od samego początku, więc nie muszą zostawać na tym świecie tak długo jak my."

Już dziś wychodzimy naprzeciw wyzwaniu - 20 tysięcy. Wiemy, że to duża kwota, ale wierzymy w Wasze dobre serce. Mówi się, że Wigilia to czas kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. Bądźmy ich głosem, bowiem los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka. Oswoiliśmy je, jesteśmy więc za nie odpowiedzialni, one ufają nam a my nie możemy ich zawieźć ponownie - już kiedyś człowiek to zrobił.

Na grupie "Iława Sprzedam/Zamienię/Oddam", stronie Schroniska i Inspektoratu mamy blisko 35 tysięcy osób. Nie będziemy ponownie wspominać o mocy przelania 1 zł - liczby mówią same za siebie.

"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego."

PROSIMY, BŁAGAMY WAS - ZRÓBMY IM PREZENT I UCZYŃMY DOBRO - WSPÓLNE DOBRO, PRZECIEŻ "SZCZĘŚCIE TO JEDYNA RZECZ, KTÓRA SIĘ MNOŻY, JEŚLI SIĘ JĄ DZIELI".

PROSIMY O WPŁATĘ KAŻDEJ, DOWOLNEJ KWOTY I UDOSTĘPNIENIA.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Inspektorat OTOZ Animals Iława - 531 532 085 - awatar

  Inspektorat OTOZ Animals Iława - 531 532 085

  30.11.18
  30.11.18

  Kochani... Prace nad budową 4 nowych wybiegów i wiaty na słomę są na finiszu. Mamy zebraną prawie połowę brakującej nam kwoty. Prosimy o udostępnianie i dziękujemy za każdą wpłatę ❤️ Wkrótce Święta... zdążymy? Dajmy im wspólny prezent!

  Zdjęcie aktualności 22 447

Komentarze

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  18.01.19
  18.01.19

  Każda złotówka ma moc. Pamiętajcie o tym. :)

 • Roman Macwałda - awatar

  Roman Macwałda

  11.12.18
  11.12.18

  Warto pomagać zwierzątkom

 • Wojtaś Robert (DemonTale) - awatar

  Wojtaś Robert (DemonTale)

  23.11.18
  23.11.18

  Wcześniej nie byłem w stanie pomóc by wysłać jakąś karmę czy coś innego ale teraz pomogę ile mogę <3

 • RadzioRGY - awatar

  RadzioRGY

  23.11.18
  23.11.18

  To smutne że często zapominamy o najlepszych towarzyszach.

 • R2-r - awatar

  R2-r

  18.11.18
  18.11.18

  Psie pieniądze, ale zawsze jakieś ;)

Wpłaty - 292

Anonimowy Darczyńca - awatar
29
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kamilka - awatar
30
Kamilka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Krystyniak - awatar
20
Katarzyna Krystyniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Beata nowicka - awatar
20
Beata nowicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
26
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij