Zbiórka Wyprawa dookoła Polski z psami - miniaturka zdjęcia

Wyprawa dookoła Polski z psami

Szymon Ciurzyński - awatar

Szymon Ciurzyński

Organizator zbiórki

PIESZA WĘDRÓWKA DOOKOŁA POLSKI Z DWOMA PSAMI

Pewnego ponurego dnia,  wpadłem na pomysł.  Zaczną się wakacje a ja znowu będę siedział w domu nie mając nic do roboty... Nie chce tak. W ten o to sposób wymyśliłem że na wakacje wybiorę się na pieszą wyprawę z moją suczką Szyszką z Lublina na Hel. Pomysł szalony ale czemu by nie spróbować? Minęło trochę miesięcy. Zamieszkała z nami obecnie 9 miesięczna Tosia a ja cały czas ulepszałem swoją wyprawę. Czemu akurat na Hel? Czemu nie od razu dookoła Polski? Przecież zawsze o tym marzyłeś... No ok ale przecież masz dwa psy, mieszkasz sam. Co zrobisz z psami? Kto się nimi zajmie podczas gdy Ty będziesz gdzieś się szlajał po Polsce? I tak to się zaczęło...

KRÓTKI OPIS WYPRAWY

Założeniem wyprawy jest przejście od 3,5 do 4 tysięcy kilometrów dookoła Polski. Trasa będzie przebiegała przez 11 województw. Wyruszamy z Lublina, kierujemy się na północ wzdłuż wschodniej granicy Polski aż po Suwałki. Następnie kierujemy się w stronę zalewu Wiślanego skąd zamierzam przejść wzdłuż naszego całego wybrzeża kończąc w Świnoujściu. Ze Świnoujścia, przez Szczecin, jedziemy do mojego rodzinnego miasta Piła gdzie zrobimy sobie ok. 2/3 dniową przerwę żeby zregenerować siły. Kolejnymi większymi miastami, które odwiedzimy będą Poznań i Wrocław. Z Wrocławia docieramy do Karpacza gdzie razem z moimi psami zdobędziemy Śnieżkę. Po zdobyciu Śnieżki, odwiedzimy Częstochowę, przejdziemy Szlak Orlich Gniazd odbijając w pewnym momencie na Oświęcim. Kraków jak i Zakopane są obowiązkowymi punktami na naszej mapie. Ze względu na to że będę razem z psami, nie będę miał możliwości zobaczyć Morskiego Oka ale za to będziemy mieli okazję podziwiać Nasze piękne góry z doliny Chochołowskiej. Na naszej trasie nie mogło zabraknąć Bieszczad. Niestety najdalszym punktem w Bieszczadach, który będziemy mogli zwiedzać będą Ustrzyki Górne. Kończąc naszą wyprawę odwiedzimy Przemyśl, Sandomierz, Roztocze, Zamość na Lublinie kończąc. W skrócie przedstawiłem trasę jaką zamierzam pokonać. Noclegi w namiocie. Tosia (9 miesięczny szczeniak) niestety nie da rady przejść około 30km dziennie więc gdy się zmęczy, będzie jechała w specjalnie skonstruowanej, ciągniętej przeze mnie przyczepce. W większych miastach chciałbym zorganizować grupowe spacery z psami chcąc wybiegać moje dziewczyny i mając nadzieję poznać wielu ciekawych ludzi.

TROCHĘ O NAS

Może od początku... Jestem Szymon, mam 22 lata, pochodzę z Piły (Wielkopolskie) a obecnie mieszkam w Lublinie. Od 4 lat wynajmuje pokój, od 2 lat z Szyszką i pół roku z Tosią. Nie ukrywam że często bywało z tym bardzo ciężko... Od 5 lat działam przy adopcjach zwierząt, zaczynając jako jedyny stały wolontariusz w pilskim schronisku, poprzez samodzielną pomoc, bycie domem tymczasowym aż po obecny wolontariat w schronisku w Krzesimowie. Nie lubię siedzieć w miejscu. Prowadzę raczej aktywny tryb życia. W Lublinie prowadzę psią grupę spacerową.

SZYSZKA

Mój rudy wariat. 20 kilogramów szczęścia. Nie ma bardziej pozytywnie do świata nastawionego psa niż Szyszka. Wiecznie uśmiechnięta, ciesząca się każdą chwilą. W wieku ok. 6 miesięcy trafiła do pilskiego schroniska gdzie w tym czasie byłem jedynym stałym wolontariuszem. Spędziła tam półtora roku. W pewnym momencie postanowiłem że wezmę ją do siebie na dom tymczasowy. W ten oto sposób jest już u mnie dwa lata. Adopcja Szyszki była chyba jak dotąd moją najlepszą decyzją. Co z tego że musiałem się wyprowadzić z wynajmowanego pokoju? Już dwa lata wynajmuje z nią pokoje, nie ukrywam że bywało naprawdę ciężko. Tak jak już wcześniej wspominałem, była ze mną w Belgii, przeprowadziłem się z nią i dwoma torbami pociągiem na drugi koniec Polski w nieznane. Dzięki Szyszce poznałem ponad połowę moich obecnych znajomych. Amatorsko trenujemy bikejoring. W Lublinie organizujemy wspólne psie spacery, 25km pieszo to dla nas norma. 12 maja bierzemy udział w zawodach Hard Dog Race w Zawiesiuchach, czyli 6km biegiem z przeszkodami. Z Szyszką po prostu nie da się nudzić.

TOSIA

Tosia obecnie ma 9 miesięcy. Trafiła do mnie na dom tymczasowy ze schroniska w Nowodworze pod Lublinem razem ze swoją siostrą kiedy miały około 3 miesięcy. Niestety po kilku dniach obie zachorowały na parwowirozę, zabójczą dla szczeniaków chorobę zakaźną. Przez prawie 2 tygodnie, 3 razy dziennie chodziliśmy do weterynarza na zastrzyki i kroplówki. Niestety siostra Tosi przegrała walkę z chorobą i musiałem podjąć decyzję o uśpienie jej… Tosia naprawdę tylko cudem przeżyła. Choroba bardzo ją wyniszczyła, sama skóra i kości. W pewnym momencie ważyła tylko 2,4kg. Na szczęście dla niej wszystko dobrze się skończyło. Razem ze mną i Szyszką chodzi na grupowe spacery. W przyszłości zamierzam zapisać ją na agility a za rok wystartować razem w Hard Dog Race. Mały, pełen radości szczeniak. Będzie to jej pierwsza taka wycieczka. Poniżej zdjęcie Tosi w trakcie leczenia parwo...

NAJWAŻNIEJSZE CELE WYPRAWY:

 • Podróż z psami. Ludzie często nie biorą pod uwagę swoich czworonogów planując urlop/wakacje, przez co lądują one na ulicach. Podczas naszej wyprawy chcę udowodnić że żyjąc na co dzień dwoma psami, nic nie staje na drodze żeby zabrać je ze sobą w podróż.
 • Możliwość podziwiania piękna Naszego kraju oraz poznanie wielu nowych ciekawych ludzi.
 • Sprawdzenie swoich możliwości.
 • Będzie to mój osobisty sposób na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
 • Sama droga jest celem. Prawie 4 tysiące kilometrów z moimi rudymi wariatami. Czego chcieć więcej?


KIEDY RUSZAMY?

Planuje wyruszyć w drogę z początkiem października. Spodziewam się że wyprawa zajmie nam około 4 miesięcy. Nie jestem nastawiony na jak najszybsze pokonanie trasy. Chciałbym dobrze pozwiedzać Naszą piękną Polskę, poznać nowych ludzi jak i być może nawet znaleźć swoje miejsce na ziemi, do którego mógłbym w przyszłości wrócić. Mam nadzieję że do końca stycznia uda nam się wrócić do domu.


Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny za wsparcie nas nawet drobną kwotą. Całą naszą wyprawę będzie można śledzić na mojej stronie FB: Rude Szaleństwo x2


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Ania - awatar

  Ania

  08.06.19
  08.06.19

  Powodzenia.

 • Slawomir Hofft - awatar

  Slawomir Hofft

  17.05.18
  17.05.18

  Życzę udanej wyprawy.

 • Ania Bober - awatar

  Ania Bober

  14.05.18
  14.05.18

  Życzę powodzenia ! Uwielbiam wszelkie zwierzaki i marzę o takiej przygodzie ! Trzymam kciuki i czekam na relację na fb :)

 • Ewa 1 - awatar

  Ewa 1

  26.04.18
  26.04.18

  Gratuluję pomysłu. Życzę powodzenia i szerokiej drogi dla Ciebie i Twoich psiaków !

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  25.04.18
  25.04.18

  Trzymam kciuki za pomyślną realizację planu!

Szymon Ciurzyński - awatar

Szymon Ciurzyński

Organizator zbiórki

Wpłaty - 71

Anonimowy Darczyńca - awatar
8
Anonimowy Darczyńca
Czahary - awatar
20
Czahary
Iwona - awatar
5
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
G... - awatar
20
G...
Ania - awatar
20
Ania
Aleksandra Łopatyńska - awatar
20
Aleksandra Łopatyńska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij