Zbiórka Lepsza jakość życia Lili - zdjęcie główne

Lepsza jakość życia Lili

10 441 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 238 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aleksandra Sokół - awatar

Aleksandra Sokół

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Lepsza jakość życia Lili

Historia Lili w Instytucie Matki i Dziecka

Hej jestem Lila urodziłam się w 32 tygodniu ciąży z wadą wytrzewienia jelit. Po urodzeniu od razu zabrali mnie od mamy i trafiłam na stół operacyjny, ważyłam zaledwie 1700g. Przez pierwsze 3 tygodnie po operacji walczyłam w szpitalu o życie, mój stan był ciężki, leżałam z innymi dziećmi na intensywnej terapii, rodzice odwiedzali mnie codziennie.

W Instytucie Matki i Dziecka leżałam 4 miesiące, przeszłam 4 operacje, na intensywnej terapii przeleżałam 8 tygodni. Było naprawdę ciężko, wszystkie próby karmienia kończyły się niepowodzeniem... Co zjadłam, to zwymiotowałam... Nigdy nie było lepiej, zawsze coś się działo, jak nie ból brzuszka to wymioty, jak nie wymioty to ubytek międzykomorowy, jak nie wada serca to retinopatia wcześniacza...

Ja i moi rodzice nie mieliśmy już sił by walczyć... Lekarze rozkładali ręce, bo nie wiedzieli czemu po zjedzeniu większej ilości mleka wymiotuje]ę... Po ostatniej operacji, którą przebyłam, dostałam szansę na wyjście do domu bez żywienia pozajelitowego, ale i tym razem ta próba była bezowocna...

Zdjęcie opisu zbiórki Lepsza jakość życia LiliZdjęcie opisu zbiórki Lepsza jakość życia Lili

Przewieziono nas do CZD

Przewieziono mnie do Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Międzylesiu, gdzie w końcu mogła mieszkać ze mną mama. Lekarze robili mi wszystkie możliwe badania, moi rodzice uczyli się obsługiwać broviaca, żeby mogli mnie karmić pozajelitowo w warunkach domowych i dokarmiać doustnie tyle, ile będę mogła. Badania robione w CDZ wyszły prawidłowe. Sprzęt dostaniemy ze szpitala, wszystkie najpotrzebniejsze artykuły medyczne oraz dużą, ciężką pompę, która dostarcza żywienie w odpowiedniej prędkości do żyły.

Zdjęcie opisu zbiórki Lepsza jakość życia Lili

A co teraz?

Mimo chorób, które mam, jestem bardzo żywą i ciekawą świata dziewczynką, niestety mój rozwój fizyczny będzie niedługo ograniczony... Wszelkie próby raczkowania i chodzenia będą ciężkie, bo będą możliwe tylko w domu i w zasięgu drenu od pompy.

Moi rodzice zbierają mi pieniądze na mobilną, lekką pompę, którą będę mogła mieć zawsze przy sobie, a mój ruch nie będzie ograniczony. Niestety rodzice nie są w stanie wyłożyć tak dużej kwoty z własnej kieszeni, gdyż moje leczenie kosztuje bardzo dużo...

Dodatkowo Mama i Tata chcieliby dokupić do pompy potrzebne dreny, których koszt to około 600 złotych miesięcznie! Postanowili więc, że z zwiększą początkowy cel 5000 zł do 10000 tysięcy - aż tyle potrzebują, aby zapewnić mi jak największą pomoc.

Dlatego proszę was o wsparcie bym mogłam normalnie żyć!

Zdjęcie opisu zbiórki Lepsza jakość życia Lili

Aktualizacje


 • Aleksandra Sokół - awatar

  DZIĘKUJEMY

  07.04.2016
  07.04.2016

  Dziękujemy wraz z rodzicami, za każdą pomoc, którą od was otrzymaliśmy. Jestem już w domu po 6 miesiącach mieszkania w szpitalu z małą pompą żywieniową. Dzięki wam mogę z rodzicami wychodzić na spacery o każdej porze dnia. Z dnia na dzień coraz więcej potrafię.. to dzięki wam będę mogła poznawać świat. Jeszcze raz dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 730

Komentarze


 • Robert - awatar

  Robert

  18.04.2016
  18.04.2016

  Powodzenia

 • Anna - awatar

  Anna

  24.03.2016
  24.03.2016

  Ziarnko do ziarnka aż zbierze się miarka...

 • Natalia - awatar

  Natalia

  24.03.2016
  24.03.2016

  Duzo sił dla rodziców i przedewszystkim dla ślicznej Lili:)

 • Monika - awatar

  Monika

  24.03.2016
  24.03.2016

  Trzymam za Was kciuki!

 • Agata - awatar

  Agata

  23.03.2016
  23.03.2016

  Aukcja charytatywna -internetowy sklep miniciuszek (facebook ) pieniążki dzięki wielkiemu serduszku Klientki Agneszka Kuzma

10 441 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 238 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aleksandra Sokół - awatar

Aleksandra Sokół

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 238

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lola - awatar
Lola
10
Robert - awatar
Robert
100
Marek - awatar
Marek
10
Aga - awatar
Aga
20
Anna - awatar
Anna
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij