Zbiórka Ratunek dla Lisiczki - zdjęcie główne

Ratunek dla Lisiczki

4 504 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób

Być  może przypadek, a może zrządzenie losu sprawiło, że do Szczedrzykowic  zawitał lis, a właściwie młoda lisica. Znaleźliśmy ją w jednym z wolnych  boksów o poranku. Siedziała wbita w kąt, nie mając siły uciec.  

Stan,  w jakim znajdował się zwierzak wskazywał, że potrzebuje natychmiastowej  pomocy weterynaryjnej. Nie mogliśmy odwrócić się i odejść. Zawieziona  wprost z naszej stajni do kliniki, została poddana oględzinom  weterynaryjnym, zostały podane pierwsze leki. 

Opis weterynaryjny wygląda następująco, choć to zdjęcia powiedzą Wam więcej niż jakiekolwiek słowa. 

"Stan  ogólny zły. Zwierzę mocno wychudzone. Brak prawej tylnej stopy oraz  palców w stopie lewej (najprawdopodobniej zwierzę uwolniło się z wnyków)  – zagojone. Skóra pokryta strupami świerzbowcowymi w okolicy  łopatkowej, wyłysiała na całym tułowiu, zabrudzona, poklejona ropnym  wysiękiem na szyi i karku. Na głowie widoczna kilkudniowa rana. Prawe  ucho przebite na wylot z poszarpanymi brzegami. Ogon częściowo  pozbawiony sierści z ropiejącymi zgrubieniami na skórze.”

Wyniki  krwi Lisiczki są również fatalne. Mała ma tylko półtora roku, a to jej  kolejny bój o życie. Prosimy, pomóżcie kalekiej Lisiczce wrócić do  zdrowia.  

Lisiczka pozostaje w klinice pod opieką lekarzy. Potrzebne są środki na dalszą diagnostykę, leczenie, najlepszą karmę. 

Prosimy o pomoc.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  13.08.2018
  13.08.2018

  Z ogromną radością informujemy, iż Lisiczka czuje się lepiej. Pojechała już do ośrodka zaprzyjaźnionego z nami Stowarzyszenie Benek. Aklimatyzacja w toku, a ponieważ Lisiczka nadal nie ufa człowiekowi na pewno będzie to wymagało czasu.

  Dziękujemy za okazaną, ogromną pomoc dla Lisiczki.

  Zdjęcie aktualizacji 18 515

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Iga Goch - awatar

  Iga Goch

  20.06.2018
  20.06.2018

  Mam nadzieję, że wszyscy ludzie dostrzegą, że zwierzęta mają takie samo prawo do życia jak my, ludzie.

 • Barbara B. - awatar

  Barbara B.

  19.06.2018
  19.06.2018

  Obyście wszystkie zwierzaczki żyły bez bólu i cierpienia

 • Beata Antkowiak - awatar

  Beata Antkowiak

  18.06.2018
  18.06.2018

  Zdrowiej bidulko.Teraz będzie już tylko lepiej!!

 • EwaKa - awatar

  EwaKa

  18.06.2018
  18.06.2018

  Ostatnio wpłaciłam na sarnę to jej się nie udało... oby teraz było lepiej!

 • Eliza - awatar

  Eliza

  18.06.2018
  18.06.2018

  ZDROWIEJ MALEŃKA!

4 504 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób

Wpłaty: 137

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jakub - awatar
Jakub
20
MArcin - awatar
MArcin
20
Małgosia Stkiewicz - awatar
Małgosia Stkiewicz
50
Roksana - awatar
Roksana
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Celina Strączek - awatar
Celina Strączek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij