Zbiórka Ratunek dla Lisiczki - zdjęcie główne

Ratunek dla Lisiczki

4 504 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób

Być  może przypadek, a może zrządzenie losu sprawiło, że do Szczedrzykowic  zawitał lis, a właściwie młoda lisica. Znaleźliśmy ją w jednym z wolnych  boksów o poranku. Siedziała wbita w kąt, nie mając siły uciec.  

Stan,  w jakim znajdował się zwierzak wskazywał, że potrzebuje natychmiastowej  pomocy weterynaryjnej. Nie mogliśmy odwrócić się i odejść. Zawieziona  wprost z naszej stajni do kliniki, została poddana oględzinom  weterynaryjnym, zostały podane pierwsze leki. 

Opis weterynaryjny wygląda następująco, choć to zdjęcia powiedzą Wam więcej niż jakiekolwiek słowa. 

"Stan  ogólny zły. Zwierzę mocno wychudzone. Brak prawej tylnej stopy oraz  palców w stopie lewej (najprawdopodobniej zwierzę uwolniło się z wnyków)  – zagojone. Skóra pokryta strupami świerzbowcowymi w okolicy  łopatkowej, wyłysiała na całym tułowiu, zabrudzona, poklejona ropnym  wysiękiem na szyi i karku. Na głowie widoczna kilkudniowa rana. Prawe  ucho przebite na wylot z poszarpanymi brzegami. Ogon częściowo  pozbawiony sierści z ropiejącymi zgrubieniami na skórze.”

Wyniki  krwi Lisiczki są również fatalne. Mała ma tylko półtora roku, a to jej  kolejny bój o życie. Prosimy, pomóżcie kalekiej Lisiczce wrócić do  zdrowia.  

Lisiczka pozostaje w klinice pod opieką lekarzy. Potrzebne są środki na dalszą diagnostykę, leczenie, najlepszą karmę. 

Prosimy o pomoc.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  13.08.2018
  13.08.2018

  Z ogromną radością informujemy, iż Lisiczka czuje się lepiej. Pojechała już do ośrodka zaprzyjaźnionego z nami Stowarzyszenie Benek. Aklimatyzacja w toku, a ponieważ Lisiczka nadal nie ufa człowiekowi na pewno będzie to wymagało czasu.

  Dziękujemy za okazaną, ogromną pomoc dla Lisiczki.

  Zdjęcie aktualizacji 18 515

Komentarze


 • Iga Goch - awatar

  Iga Goch

  20.06.2018
  20.06.2018

  Mam nadzieję, że wszyscy ludzie dostrzegą, że zwierzęta mają takie samo prawo do życia jak my, ludzie.

 • Barbara B. - awatar

  Barbara B.

  19.06.2018
  19.06.2018

  Obyście wszystkie zwierzaczki żyły bez bólu i cierpienia

 • Beata Antkowiak - awatar

  Beata Antkowiak

  18.06.2018
  18.06.2018

  Zdrowiej bidulko.Teraz będzie już tylko lepiej!!

 • EwaKa - awatar

  EwaKa

  18.06.2018
  18.06.2018

  Ostatnio wpłaciłam na sarnę to jej się nie udało... oby teraz było lepiej!

 • Eliza - awatar

  Eliza

  18.06.2018
  18.06.2018

  ZDROWIEJ MALEŃKA!

4 504 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób

Wpłaty: 137

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jakub - awatar
Jakub
20
MArcin - awatar
MArcin
20
Małgosia Stkiewicz - awatar
Małgosia Stkiewicz
50
Roksana - awatar
Roksana
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Celina Strączek - awatar
Celina Strączek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij